Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a fajta rezsi csökkentés...

Ez a fajta rezsi csökkentés működhet?

Figyelt kérdés
Az emberek a kezükbe kapják a rezsi árát és nem lesz hatósági ár.

2022. júl. 23. 19:10
A kérdező szavazást indított:
Igen,működhet,közgazdász vagyok
Igen,működhet,nem vagyok közgazdász
Nem működhet,közgazdász vagyok
Nem működhet,nem vagyok közgazdász
24 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,hogy az állam kifizeti.
2022. júl. 23. 19:10
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor,ha sávos lenne az adózás(gazdagok többet fizetnek)+a német steuerklassék lennének és ezekből lenne finanszírozva?
2022. júl. 23. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Még soha nem működött az hogy mindenkinek a kezébe adtad a segélyt és mindenki arra költötte utána amire azt kellett volna.

Pont azok rohannának a pénzt elverni minden szarra akiknek a legfontosabb lenne hogy a rezsit kifizessék a segítségével mert másból nem tudnák. Ezért nem működött a romák segélyezése se sok éven keresztül a rendszerváltást követően.

Lassan egy évtizede a fidesz-kdnp változtatott ezen és pont emiatt nem kapnak a rászorulók kézbe pénzt hanem fizetik a számláikat velük/helyettük meg elmennek velük bevásárolni és ellenőrzik, hogy mire költik a kapott pénzt.

Azt pedig megnézheted nyugaton hogy mi történik ha a szabadpiaci ár elkezd emelkedni és csak ad hozzá pénzt az állam. Az árak még tovább nőnek hiszen ki tudják fizetni a fogyasztók, ezért még többet kell adni amit meg már nem tudnak.

Ezért vezetik be egyre több helyen a maximált árakat, hiszen csak ezzel lehet a piaci áremelkedést megállítani amikor kereslet van de kínálat az vagy korlátozottan vagy muszáj megvenni mindenkinek, hiszen kell az élethez.

2022. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 A sávos adózás nem segít semmin. 2011 előtt itt is többsávos adózás volt és mégis emelkedtek a megélhetési költségek, egyre több volt aki nem tudta kifizetni a rezsiköltségeit, számláit, egyre többen szegényedtek el.

A magasabb adók azokat sújtják akik csak legálisan tudnak pénzt keresni - a bérből és fizetésből élő középosztálybelieket. A gazdagok simán megoldják, hogy kivigyék avgy elrejtsék a jövedelmük azon részét ami többet adózna már.

2022. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert akkor az embereket semmi nem gátolná abban, hogy égve hagyják a villanyt, nyitva hagyják a csapot, stb. Inkább olyan fizetést kell adni, amiből az emberek ki tudják fizetni a rezsit.
2022. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Működhet, mert az emberek többsége rögtön elinná és akkor nem fáznának.
2022. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

"a német steuerklassék lennének"

Magyarul miért nem megy?

2022. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!