Most akkor hogyan van ez tulajdonképpen? Miért is kell nekünk ennyivel többet fizetni a gázért?
Hát az úgy van , hogy mindig is többet fizettünk az energiáért, mint amit a lakosság...a többit az állam állta.
Egy hosszútávú beszerzési szerződést pedig nem úgy működik, hogy+
10-20 évre leírod előre, hogy ennyi és kész. Abban is mindig a változó piaci árakhoz igazodó, előre nem ismert árak vannak...
4# ja...és te tudod, hogy majd pl Németország, vagy Belgium mennyiért kap gázt, ha egyáltalán lesz nekik????
Ráadásul az is megeshet, hogy 1-2 év múlva mi fele annyit fizetünk a gázért, mint sok EUs csakazértis ország.
Az energiaválság az EU műve, ráadásul nem tudja kezelni. Most éppen 15 százalékos fogyasztás csökkentést akarnak előírni 🤔
Ukrajna mellett ki lehet állni, el lehet ítélni Oroszországot, de mi közünk van ehhez a háborús konfliktushoz.
Ráadásul úgy nehéz békét teremteni, hogy fegyvereket szállítunk, nem? Azzal meghosszabbítjuk csak.
Mit tett az EU a béketárgyalások érdekében? Fegyvereket szállít és embargózza Oroszországot...ez totálisan rossz politika!!!
És lábonlövés a gazdaságnak.is, mert az energia válsággal lesz ám gazdasági válság is...
A rubel jól van, a Gazprom növelte a bevételeit, a dollár meg beérte az eurót.
Gratulálok!
Mert kiadták a parancsot és a parancsot végre kell hajtani.
Egyébként nem, nem kellene, itt egy érdekes videó az energiaválság titkairól:
5
Az elmúlt 10 évben 30-60%-kkal drágábban vettük mint más országok. Ez nem fog változni. A németek magasról sz.rnak az orosz gázra. Fontosabb az oroszoknak hogy oda adják el mint a németeknek hogy honnan veszik. Nem csak a ruszkiknak van gázuk a világon és még csak nem is olcsó világviszonylatban cserébe a legsz.rabb minőségű. A rubel annyira van jól hogyki kellett vonni a devizapiacról.
7# Az elmúlt 10 évben 30-60%-kkal drágábban vettük mint más országok.
Na erre mutass egy forrást???
A másik, a németek éppen annyira lesz@rják az orosz gázt, hogy vészforgatókönyveket dolgoznak ki éppen, már MOST takarékosságra szólítják fel a lakosságot és rettegnek hogy a karbantartás után jön - e orosz gáz??? Ugyebár! Hülyeségeket ne beszéljünk már.
Kérdező, találtál egy képet, amihez semmilyen magyarázat nincs; honnan származnak az adatok, milyen módszerű megfeleltetés alapján vetették össze az árakat?
Magyarországon melyik lakosnak kerül 747 Ft-ba 1 köbméter gáz?
Ha valakinek az éves gázfogyasztása 500 m³, akkor 2022. augusztus 1-től alkalmazott árakkal az éves számlája 61804 Ft lesz. Összesen ennyit kell fizetnie, benne van a háztartási alapdíj és az ÁFA is. 1 m³-ért 61804/500 = 123,61 Ft-ot fizet.
Ha valakinek az éves gázfogyasztása 2500 m³, akkor 2022. augusztus 1-től alkalmazott árakkal az éves számlája 782264 Ft lesz. Összesen ennyit kell fizetnie, benne van a háztartási alapdíj és az ÁFA is. 1 m³-ért 782264/2500 = 312,91 Ft-ot fizet.
Ha valakinek az éves gázfogyasztása 3500 m³, akkor 2022. augusztus 1-től alkalmazott árakkal az éves számlája 1529040 Ft lesz. Összesen ennyit kell fizetnie, benne van a háztartási alapdíj és az ÁFA is. 1 m³-ért 1529040/3500 = 436,87 Ft-ot fizet.
Ha valakinek az éves gázfogyasztása 5000 m³, akkor 2022. augusztus 1-től alkalmazott árakkal az éves számlája 2649205 Ft lesz. Összesen ennyit kell fizetnie, benne van a háztartási alapdíj és az ÁFA is. 1 m³-ért 2649205/5000 = 529,84 Ft-ot fizet.
110 m²-es, hőszigetelés nélküli falusi házban élünk öten, velünk szemben egy jobbra, balra kb. 10-10 ingatlannyi nagy tér van, északnyugati irányban (úgyhogy még az utca túloldalán levő házsor sem véd a széltől), a kamra kivételével minden helyiségben van radiátor, 20,5 °C-ra van állítva a termosztát (ami bekapcsol, ha 20,2 °C alá esik a szobahő, és kikapcsol, ha eléri a 20,8 °C-t; így akár ősszel, tavasszal is működteti a kazánt, ha olyan hűvös idő van), és a gázkazán szolgáltatja a melegvizet is, és gáztűzhelyet használunk. Ilyen feltételekkel 2500 m³ az éves fogyasztásunk. (4 év óta elég egyenletesen ennyi, előtte, míg nem kondenzációs kazán volt, 3100 m³ volt az éves fogyasztás.)
Ehhez viszonyíthatók a fenti fogyasztások. De, ennek duplája esetén is messze elmarad a számla szerint fizetendő Ft/m³ a 747 Ft-tól. (És ebben minden benne van, amit fizetni kell: az alapdíj és az ÁFA is.)
Lehet azt írni, hogy nem jó az MVM kalkulátora; de, jó.
Ellenőriztem a 121-es Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet és Energiahivatali rendelet, illetve az abban hivatkozott jogszabályok adatai alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!