Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az illegálisan fúrt kuatakat...

Az illegálisan fúrt kuatakat nem kellene ellenőrizni es brutálisan bíróságolni?

Figyelt kérdés

Tönkreteszik az ivóvizet, egyre mélyebbre vételznek vizet. A vízzáró rétegről nem szakszerűen gondoskodnak, így a szennyező talajvíz szivárog lejjebb. Továbbá elsivatagosodáshoz vezet a sok vízkivétel.

Ellenőrzések lennének szükségesek, főleg falvaknál ahol egész nap locsolják a kertet. Aztán brutális bírságok. Csak így óvhatjuk meg környezetünket és menthetjük meg gyermekeink jövőjét. Ön mit gondol erről?


A kormány mikor óhajt lépni az elsivatagosodás és ivóvíz szennyezés ellen?



2022. júl. 22. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Jól mondja a kérdező! Rengeteg kutat titokban fúrtak, amiből aztán ingyen vesznek vizet, locsolnak kertet, termelnek zöldséget, itatnak állatot stb. Ez igazságtalan előny az olyanokkal szemben, akik városban, lakásban élnek és minden csepp vizet megfizetnek és méregdrágán veszik a zöldséget-gyümölcsöt. Ezt a kormánynak mielőbb rendeznie kell, kezdetben egy hatalmas, akár több milliós bírsággal, majd a kutak megadóztatásával, vagy mérőóra felszerelésével.
2022. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ismerősöm illegálisan fúrt kútból locsolja a kertjét, de csak legyint arra, hogy megbírságolhatják miatta. Azt mondja, úgysincs ember, kapacitás az ellenőrzésére...
2022. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kellene nyilatkoztatni, engedélyt megkérni. Szigorú ellenőrzés, ha nem vallotta be akkor akár milliós bírságokat kiszabni.
2022. júl. 22. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes észlények meg palackozott vizet isznak. Beindult a palackozó, eltűnt a víz. Azért csak többet ér a palackozott víz, mint a paprika, paradicsom, uborka.
2022. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha csapvízzel locsolnék?
2022. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Több éves ügy. Hoztak törvényt az ivóvíz védelmére, engedélyezési eljárásra, illetve a be nem jelentettek bejelentésére. (Utóbbi 100 ezer Ft körüli eljárás lett volna, mert csak adott szakirányú képzettséggel rendelkező közreműködésével volt beadható, geológiai adatok is kellettek. Többek közt terv kellett a kivételezés mennyiségére, ütemezésére is.) Aztán kitolták a határidőt, aztán újra kitolták. És, csend lett.

Falun, majdnem minden telken van ásott, vagy fúrt kút. Ki tudja melyik ős csináltatta, csinálta. Többszázéves festményeken is vidéki jellegzetességként ott vannak a gémeskutak, dalokban szerepel a kerekeskút.

Valószínűleg azt látták be, hogy ezzel az irdatlan mennyiséggel lehetetlen foglalkozni.


Nem hogy ilyen irdatlan tömegű kúttal nem tudnak bajlódni, hanem a jelentős öntözőrendszerekhez történő illegális vízkivételekkel sem bírnak; a vízügyesek a katasztrófavédelem segítségét kérték.

2022. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is van kutam, azzal locsolom a veteményest. A lakásban élők örüljenek, mert minél többen termelnek otthon, annál kisebb a kereslet a bolti zöldség-gyümölcsökre, azaz annál olcsóbb is. Ha senki nem termelne, mert több száz ezret kellene költeni a kútra is, akkor többen akarnának boltban zöldséget venni és még drágább lenne.
2022. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

Ugy sincs nekik ingyen a viz mert a szivattyu arammal mukodik.

Van kezi pumpa is de azt sokat kell elemgetni mire 1 vodor vizet kinyersz.


A viz amit kiszivattyuznak az megy a foldekre, tehat visszakerul a korforgasba. Mi ezzel a baj? A csapviz viszont megy a szenyviz rendszerbe.

2022. júl. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek,de szerintem ez egy szürke zóna.


Úgy értem akik mondjuk a

60-70-80években fúrtak kutat,hát szerintem biztos hogy egyik se lett lepapirozva.


Na már,ha megveszel egy ilyen bácsitól egy telket, amin rajta áll 30-40-50 éve a kút,és működik is.

Nem tudom elképzelni,hogy az új tulaj rohangáljon a papírokért.

2022. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!