Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az origo 2015-ben hogyhogy...

Az origo 2015-ben hogyhogy még baloldali volt? (Putyin-t kritizáló cikk)

Figyelt kérdés

[link]


Azt hittem ott már 2012-13 körül megtörtént a propaganda pálfordulás. Ehhez képest most találtam ezt a cikket 2015 nyarából amiben még Putyin trolljait savazza.

Ez nekem eléggé furcsa? Vagy a jobboldali orosz retorikában ilyen szintű fordulat következett be a 2015 körüli időszakban és az origo is ehhez alkalmazkodott?


Ha utóbbi az igaz, akkor ez viszont vérciki.



2022. júl. 16. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


2015 végén adták el az Origót. Onnantól lett része az udvari médiának, de ez sem azonnal ment azért, kellett idő, amíg kitúrták az igazi újságírókat. Egyébként én réges régóta Origo olvasó voltam, mert SOSEM volt baloldali, hanem egy normális, mértékadó, kiegyensúlyozott, de inkább valamelyest jobbra hajló lap volt. Plusz szerintem sokkal jobb stílusa volt, mint az akkori Indexnek (amit azóta szintén megvettek fideszék).

Miután eladta a Telekom az újságot, elkezdett esni a színvonal és egy idő után olyan mélyre jutott, hogy kénytelen voltam belátni 2016-ban, hogy ha független újságot akarok olvasni, akkor csak az Index maradt jóformán (meg pár kisebb oldal). Emlékszem, hogy ott borult ki a bili, amikor SZÓ SZERINT másból sem állt a címoldal, mint hogy Vona meleg és muszlim. De tényleg, minden cikk erről szólt és nyilvánvaló volt akkor is, hogy ezek mind hazugságok.

Egyébként látszik is, hogy nincs igény az újságra, a kutya füle sem olvas már Origót, de Indexet sem. Lassan rájöhetnének ezek a válogatott szerencsétlenek, hogy nem a nevéért olvasnak az emberek újságot, hanem a cikkek minőségéért és megbízhatóságáért. Hiába veszik meg az utolsó előtti független újságot is, ha az újságírók elmennek onnan, akkor nem fogja olvasni a kutya se.


Egy ős ex-fideszes.

2022. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én még egy helyi miskolci lapban olvastam anno olyat, hogy Vonát Afganisztánban látták valami bazáron. XD
2022. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!