Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges hogy Orbán Viktor...

Lehetséges hogy Orbán Viktor erről a rezsi intézkedésről tényleg abszolút nem tehet?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy Orbánék meg akarták tartani a rezsicsökkentést működött is hosszú éveken át, de most egyszerűen képtelenek, mert olyan magasra szökött a földgáz ára a világpiacon, egyszerűen nem számoltak egy háborúra, ők nem tehetnek mást tényleg csak Putyin én Zelenszki az oka annak hogy most ilyen magasak lesznek a rezsi árak
2022. júl. 16. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem lehetséges. Ami viszont bizonyított tény, az az, hogy szánalmas dolog mindig másra hárítani mindent ami negatív.
2022. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2022. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
A kampányra meg a vakcinákra elszórt milliárdokból nagyon sok mindent lehetne még finanszírozni. Plusz minden a töredékébe kerülne, ha nem hagyják elszállni a forint árfolyamát. Biztos nem így tervezték, de hogy nem tehetnek róla, az erős túlzás.
2022. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Az év eleji eszetlen osztogatás, majd a háborúban való megynílvanulasaik feadták a forintnak az utolsó kenetet.
2022. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mint tudjuk, ő soha semmikor semmiről sem tehet, ott sem volt, csakis a SorosmigránsGyurcsányBrüsszelemútnyócév tehet róla. Másrészt a zemberek akarták, hogy ez legyen.
2022. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról tehet, hogy előtte eltapsolt és szétosztott minden fillért. Ja, emelkedtek az árak a haldokló nyugaaton, csak azt ugye még mindig kitudják fizetni, mert jobbak a bérek. Itt volt 12 kerek éve ennek a szerencsétlennek hogy felhozza Magyarországot fizetés szempontból nyugati szintre, helyette épültek a stadionok, megszedte magát egy csomó pajtása és rokona, róla nem is beszélve, és most hogy az EU nem asszisztál ehhez, kipukkant a lufi amit eddig fújt. Ilyen ez. Remélem a fideszes szavazói most nagyon boldogok.
2022. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy "semmiről" nem tehet, még ha a világpiai árakról nem is. De már a választások előtt fel kellett volna készíteni az embereket erre az egészre, csak persze, a választás érdekében azt kommunikálták, hogy minden OK (persze, azért lehetett tudni, hogy nagy baj lesz, csak arra nem számítottam, hogy ilyen hamar). Értem én, hogy magasak az árak meg üres a kassza, de akkor sem lehet július közepén kijelenteni, hogy két hét múlva már 10x árat kell fizetni, mert úgysem lesz miből. Az eddig nyilvánosságra hozott részletszabályok, a limitek, a kompenzációk is átgondolatlanok. Értem én azt is, hogy ez az a határ, amit még tudnak támogatni, de nem lenne szabad azt hazudni, hogy ez az "átlagfogyasztás", mert nem az. A bediktálósokra, a társasházakra nem gondoltak (még - az nyilván nem opció, hogy egy 15 családos társasház ugyanannyi támogatást kapjon, mint egy családi ház). Nem lett volna szabad egy kalap alá venni támogatás szempontjából azt, aki villannyal csak világít vagy aki azzal főz, fűt stb (Nálunk szerencsére villany és gáz is van). Meg július közepén már késő felkészülni a télre: új fűtési forrást kiépíteni, szigetelni stb. Most már csak a jövő télre lehet majd előre gondolkozni, feltéve, ha már lecseng a mostani roham. Mert pl. mi is akartunk most augusztusban kéményt béleltetni, de így kb. esélytelen lesz, hogy most sokan rárepültek erre. Szóval az árakról nem nagyon tehetnek, de a menedzselésről teljes mértékben.
2022. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet. Itt a #32-es hozzászólásban leírtam: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


"a rezsicsökkentést működött is hosszú éveken át, "


Nem, nem működött. Éveken át szinte folyamatosan alacsonyabb volt a világpiaci ár, mint a lakossági ár. Ugyanis a rezsicsökkentést a 2013-as árhoz lőtték be, ami időközben jócskán lejjebb esett, a különbözetet a nép fizette, amit az állam benyelt. Kérdem én, HOL VAN AZ A PÉNZ most, amikor tényleg szükség lenne rá?

2022. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Pakson mindent megtermelunk. Mocskos megszorítás az egesz.
2022. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Hogyne lenne felelőssége. Osztogatás, fosztogatás, felelőtlen nyilatkozatok, az EU-hoz való hozzáállása, forint elhanyagolása. Oké, hogy világválság van, de elég a volt szoc országok pénzét nézni mit romlottak és mit a forint. A másik meg végtelenségig hazudunk a népnek, majd 2 nap alatt fejére borítunk mindent. Na de ha a valóságról beszélnek, hogy tudtak volna nyerni? A helyzetre való tekintettel a saját lóvéjuk nyílt, drasztikus megemelése az a nép szembeköpés. A népet fel kellett volna készíteni a valóságra, a várható jövőre. Az elmúlt 12 év pénzszórásáról nem beszélve.
2022. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!