Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon az EU-s libsi vezetők...

Vajon az EU-s libsi vezetők (akiket az itteni ellenzék támogat) tehet jobban az energia és ezzel gazdasági válságról az "Oroszország elleni" szankciókkal vagy Orbán a felelős még a nyugati energia válságért is?

Figyelt kérdés

Egyszerűen gusztustalannak tartom az ellenzéki embereket ahogy szídják Orbánt meg a kormányt a jelenlegi helyzetben amikor az általuk támogatott ellenzéki összefogás és a hasoszörű külföldi balos csürhe ragaszkodott hozzá foggal körömmel, hogy zárjuk el a gázt , olajat mindent, büntessük az oroszokat , ennek ellenállt Orbán akkor is szidták ezért érte , most meg amikor valós a veszély és kiderült, hogy Oroszország él és virul , sőt több pénzt keres amíg az EU-s libsi banda konkrétan lábon lőtte a saját gazdaságát és polgárait és emiatt az a a Magyarország is szív aki amúgy ellene volt ennek a kormánynak hála akkor a libsi banda elkezd Orbánozni?


Egyszerűen gusztustalan ez az egész amit az egész ellenzék művel itthon meg a szavazói


2022. júl. 13. 18:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, olyan orbitális baromságokat beszélsz, hogy az valami fájdalmas.


1. Én nem tudom te hol éltél az elmúlt évben, de az elektromos energia áremelkedése tavaly november körül kezdődött. Ennek több oka volt, pl. a post-covid gazdasági helyzet, stb.

2. Az olaj és a gáz áremelkedése szinte abban a pillanatban elkezdődött, amikor a ruszkik megtámadták Ukrajnát.

Nézd csak meg itt a "10 year daily chart" ábrát (és azon belül válaszd ki az 1 Year ábrázolást):

[link]


Vagy nézd meg ezt:

[link]


Mind a kettőn jól látszik, hogy az árak február 24-én vagy azt követő napokban indult rohamosan felfelé, és ha húzol egy trendvonalat a grafikonra, akkor az tökéletesen mutatja, hogy az árak elsősorban a háború miatt (és nem a szankciók miatt) alakultak úgy, ahogy.

3. Az oroszok ellen kivetett szankciók hosszútávon lesznek hatásosan, nem rövidtávon. Hosszútávon legalább 20-30 évvel vetik vissza Oroszországot. Rövidtávon a hatásuk nem olyan komoly, mint amennyire komoly lehetne, HA olyan alakok, mint Orbán, nem gátolták volna folyamatosan a szankciókat!

2022. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még én is tévedtem. Ha megnézzük ezt az ábrát: [link]

És elolvassuk ezt a közel egy éves cikket: [link]


Akkor láthatjuk, hogy a gáz- és villanyár emelkedése már tavaly megkezdődött!

2022. júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!