Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől van az a jelenség, hogy...

Árokpart kérdése:

Mitől van az a jelenség, hogy mikor aránylag jobb az élet akkor az emberek úgy általában erőszakosabbak és kevésbé empatikusak egymással?

Figyelt kérdés
Az aránylag jólétet, hogy ne legyen furcsa az érvelésem a 2013-as időszaktól a mostani inflációig terjedő időszakig értem. Tehát a kérdésem lényege igazából az, hogy emlékszem még 2010 előtt ha az ember kiment az utcára (nem tüntetésre, mert ott nyílván más volt a helyzet), hanem úgy általában üzletekbe, piacra és sorolhatnám a sokkal rosszabb életszínvonal ellenére az emberek valamiképpen kedvesebbek bár ez nem is jó szó, hanem inkább úgy mondanám, hogy sokkal türelmesebbek, toleránsabbak voltak egymással. Az élet dolgairól teljesen kötetlenül el lehetett beszélgetni, akkoriban még nem úgy közelítették meg a másik embertársukat, hogy milyen pártszimpatizáns és úgy általában sem szólta le senki a másikat akár foglalkozások, hobby és egyéb dolgok miatt. Szóval életszínvonal terén elég rosszul éltünk ugye nem kell bemutatni a 2006-2010 közötti éveket, viszont összehasonlítva a mai helyzettel úgy látom, hogy a társadalmi kapcsolatok kiegyensúlyozottabbak voltak. Ez az erőszakosság, antiempátia a fejlett államokban még jobban jelen van, tehát a 2010 utáni tendencia alapján akkor vajon minél magasabb életszínvonalú egy ország a társadalmi kapcsolatok annál inkább sekélyesebbé válnak? Hogyan van ez ki mit tapasztal vagy csak nálnuk ment végbe egy ilyen folyamat és mi az oka igazából ennek a jelenségnek nálunk Magyarországon?
2022. júl. 9. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Valoszinűleg az az oka hogy megőregedtél.
2022. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Most sem azt kérdezi a boltban a vásárló a pénztárostól, hogy Gyurcsány vagy Orbán.
2022. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az életszínvonal növekedése okozta ezt, hanem az internet elterjedése. Ma már annyi agresszív hülyét látsz mindenütt a kommentmezőkben (ami a legrosszabbat hozza ki az emberekből), hogy ezt kezded el látni bennük a valóéletben is. Ma már minden ember a politika eszköze, és ez nem csak a szűkebb baráti, vagy munkahelyi körökben jelenik meg, hanem globálisan. Ezért van az, hogy magyarok képesek egymás tokrának esni még Trump személye kapcsán, közben meg közünk nincs hozzá.
2022. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Az erős társadalmi összetartás két esetben alakulhat ki. Az egyik az, ha senkinek sincs semmije: lásd a koldusszegény afrikai, dél-amerikai vagy délkelet-ázsiai országokat. Nyugodtan segítheted a szomszédot, mert eddig sem volt semmid és most sem lesz, a helyzeten nem változtat. A másik eset az, ha mindenkinek mindene megvan: a jó példa skandináv világ. Ha adsz a szomszédnak, akkor is bőven megvan mindened, nem a saját gyerekeidtől veszed el az ételt.

Magyarországon a '90-es években és a 2000-es évek elején az előbbiről volt szó. A társadalom 90%-a máról holnapra élt, ha másnak segített, ugyanúgy nem volt semmije, mint ha megtartotta volna magának. A 2008-as gazdasági válság után viszont beindult az élet, tömegesen jöttek a nyugati gazdák óccsó SSC-i és összeszerelő-üzemei, illetve a nem kellően ellenőrzött EU-s pályázatok nyomán az okéba' bizniszelő hazai KKV-k között is volt néhány, ahol rendesen volt pénz.

Viszont ez messze nem volt elég ahhoz, hogy a széles néprétegek megalapozzák az anyagi biztonságukat. Ezért most a szerencsés felső tízezer kivételével mindenki kaparkodik, hogy megéljen. Ez pedig a szolidaritás ellen hat, hiszen ha valakinek segítesz, a saját megélhetésedet kockáztatod, annyira pengeélen táncol a magyar társadalom nagy része. Minden számla be van fizetve időben, de ha bejön egy 100.000 Ft-os nem tervezett kiadás, sokan belebuknak, el kell kezdeni sakkozni a sárga csekkekkel. Pedig állítólag Magyarország jobban teljesít - legalábbis az Orbán, a Mészáros, a Tiborcz, a Szíjjártó és pár más ún. nemesi családnak. A maradék pár millió ember pedig le van sz***va.

2022. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez a fideszes hőzöngő mentalitás térnyerésének köszönhető Magyarországon, a liberális-toleráns eszmerendszer visszaszorult és emiatt a normális emberek hallgatásra vannak kényszerülve, Magyarul annak van igaza aki a leghangosabban kiabál.
2022. júl. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mert Olaszországban élek már 15 éve.
2022. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!