Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg szükség van egy nagy...

Tényleg szükség van egy nagy halom pénz elégetésére és rengeteg állat megkínzására augusztus 20-án?

Figyelt kérdés
Mindig azt gondoltam, hogy az is érdekesebb és kevésbé kártékony lenne, ha az összeget, amibe a tűzijáték kerül kivennénk kp.-ban a bankból és meggyújtanánk. Persze odaadhatnánk az éhes embereknek is azt a pénzt, de a mulatság az első világos...

2022. júl. 7. 15:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
12%
De baromság. Soha nem értettem mennyire kell prolinak lenni ahhoz, hogy a tüzijáték meg a petárda legyen a legnagyobb "mulatozás" az életedben :D Összetömörülnek a tulkok, megnézik a 56464 csilliárd adóforintunkat ahogy hamuvá ég 10 perc alatt, aztán hazamennek a pereputtyal ,mer' ők mostmán ki vannak kapcsolódva :D Sok türhő paraszt..
2022. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
A proliknak nem tetszik, mert ők akkor boldogok, ha nem létezik semmi náluk nagyobb.
2022. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
77%
Évekig nem csinált ebből senki felhajtást, most meg igen. Ki érti ezt...
2022. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%
mert mindig vannak emberek akiknek fáj ha a másiknak tetszik valami, nem is értem az ilyenek miért nem élnek kenyéren és vízen, hisz igazából azon is el lehet lenni minek másra szórni a pénzt ugye...
2022. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Akik, mint szórakozásra/kikapcsolódásra hivatkoznak a tűzijáték kapcsán:

Valóban minden embernek szüksége van ezekre a dolgokra. Azonban úgy gondolom, hogy ilyen formában kiélni aránytalanul költséges, pláne, hogy én is fizetek érte. Hozzanak létre egy gyűjtést vagy szedjenek belépőt a jó kilátóknál, de az én pénzemből, (már ne is haragudjatok) de ne szórakozzon senki.

2022. júl. 8. 08:11
 26/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

"Hozzanak létre egy gyűjtést vagy szedjenek belépőt a jó kilátóknál, de az én pénzemből, (már ne is haragudjatok) de ne szórakozzon senki."


Amikor az adót befizeted, az már nem a te pénzed... Ráadásul elég demagóg, önző duma ez. Biztosan lehetne nagyon sok olyan dolgot említeni, amit te használsz, érdekel téged, közpénzből van, és rengeteg másik embert nem érdekel.

2022. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#26 Leginkább az autópályát használom, de fizetek pluszba érte. Stadionban nem is emlékszem mikor voltam utoljára. Ami ehhez hasonaltos és nem fizetek érte, őszintén mondom, hogy nem jut eszembe.

Abban igazad van, hogy az már nem az én pénzem, amit leadózok, hanem a miénk. Nem is arra szavaztam, hogy ilyen hülyeségekre költsék.

2022. júl. 8. 09:57
 28/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"Nem is arra szavaztam, hogy ilyen hülyeségekre költsék."


Akire szavaztál, az szerinted nem költene olyanra, ami SOKAK szerint hülyeség? Vagy akár még SZERINTED is hülyeség?


"Ami ehhez hasonaltos és nem fizetek érte, őszintén mondom, hogy nem jut eszembe."


Ha autópályán jártál, akkor biztosan kimentél egy sima közútra, és akkor máris használtál olyat, amiért nem fizetsz érte. Ha nem is mind, de biztosan sok volt legalább elfogadható minőségű. Minden nap bucira vertek mostanában? Esetleg óránként kirabolnak? Máris használtál egy másik olyan szolgáltatást, amiért nem fizetsz. Pedig sokan meg tudnák védeni magukat. Lehetne sorolni. Gyakran olyanokat is, amire nem is gondolsz. Szóval továbbra is gyenge és demmagóg a szöveged.

És most még szemét is leszek: minek költünk akár csak egy forintot állatvédelemre, ha egyes emberek azzal kínoznak állatokat, hogy olyan közegben tartják őket, ami nagyon messze van az ő természetes közegüktől? Ha a tyúkokat csak EU konform telepeken lehet tartani, akkor hogy jön ki az, hogy 40m2-en kutyát tarson bárki is? Ez ellen miért nem lépnek fel az állatvédők? A napi kétszeri szaratás biztosan nem fedezi egy kutya normális mozgásigényét.

2022. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
71%

"Nem is arra szavaztam, hogy ilyen hülyeségekre költsék."

Semmire sem szavaztál, nem is szavazhattál, mert a költségvetést nem a választópolgárok, hanem a parlament szavazza meg. Azok a politikusok, akiket az emberek bíztak meg egy választáson az ország vezetésével. Tehát közvetetten mindannyian, közösen eldöntöttük, hogy szükség van ezekre a rendezvényekre, hiszen eddig is minden évben megrendezték, és megszavaztuk ugyan azt a pártot, amelyik eddig is minden évben megrendezte.

"Ami ehhez hasonaltos és nem fizetek érte, őszintén mondom, hogy nem jut eszembe."

Az ÖSSZES állami vagy önkormányzati rendezvényben benne van a pénzed, de pl. a tb-t is vonják akkor is, ha soha sem vagy beteg, és szépen elköltik más emberekre. Ez ilyen, egy közös költségvetés van, és nem lehet kizárólag arra költeni, ami az összes választópolgárnak kivétel nélkül megfelelne.

2022. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%

Én alapból nem nagyon foglalkozom a tűzijátékkal. Egyszerűen nem tudom már élvezni. Nálam ez gyerekként működött, de már egy jó ideje nem. Feleslegesnek tartom. Nem néztem utána, hogy mennyi pénzt lőnek fel ilyenkor, de mondjuk úgy 100 milla? Esetleg 200? A véleményem szerint ez már leginkább melldöngetés, magamutogatás. Minél nagyobb, hosszabb, menőbb, annál királyabb, jobb az adott ország/város/nemzet.

A szilveszteri petárdázás szerintem sokkal károsabb pl a kutyákra és egyéb állatokra, mint a tűzijáték. De persze jelentős ez is.

Aki szereti a látványt, vagy az ilyesmi szórakozást, azt lehetne győzködni arról, hogy miért ne legyen pl tűzijáték. Akkor sem fog megváltozni a véleménye nagy valszeg.

2022. júl. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!