Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan élnek ma Magyarországon...

Hogyan élnek ma Magyarországon a (magyar) emberek VALÓJÁBAN?

Figyelt kérdés
Köztudottan Orbán nyerte a választást, méghozzá kétharmaddal. Én egy kisvárosban lakom, de itt mindenki sír, hogy nincs vagy kevés a pénz amit keresnek, ellenben az árak az egekben, nem jutnak egyről a kettőre. Valóban jobban élnének az emberek Orbán alatt, mint mondjuk a Gyurcsány-korszakban? Igaz, akkor nem kerestünk ennyit, de nem is voltak ilyen árak. Szóval, ez csak egy-kéthelyen helyen figyelhető meg az országban, hogy az emberek elégedetlenek és a nagyobb városokban valóban jobb az élet? Ha már egyszer határozottan nemet mondott a magyar a változásra, azt valóban érzi vagy csak Orbán ennyire manipulativ és így kimosta az agyukat? Ezt komolyan szeretném tudni! Én amúgy poltikailag független vagyok, évek óta nem járok szavazni.

2022. júl. 7. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Figyelj, 2010 hez hasonlítjuk a mostani, vagy mondjuk a háború előtti életszínvonalat, ég és föld.

Én megéltem a Gyurcsány kormány idején a devizahitelesek csapdáját, a nettó jövedelem csökkenést, az iszonyatos inflációt, a munkanélküliséget...

Most sokkal jobban élünk. Átlagosan biztos. Nyilván most is vannak szegények, nélkülözők, de sokkal kevesebb.

Ami a legjobban bizonyítja ezt, az számomra nem valamiféle propaganda, hanem a saját, a családom, a barátaim, kollégáim, stb élete. Látom, hogy ki mennyit tudott előrelépni.... általában sokat.

A válasz, valóban ezt érzik a magyarok, ezért nem is akartak változást, nagyon nem!

2022. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz olyan kormány ami a semmiből kánaánt teremt és nem lesz senkinek sem anyagi gondjai

A 2010-es években gyerek voltam, így max annyit tudok mondani, hogy akkor is voltak anyagi gondjaink, hiába voltak olcsóbbak a dolgok, a fizetés is kevesebb volt. Most nyilván a covid és a háború miatt rosszabb a helyzet, mint az ezeket megelőző évben

A változásra a többség nem mondana nemet, csak az alternatíva nem tetszik. Az, hogy valaki a fideszre rakta az X-et nem azt jelenti, hogy nem lenne benne a változásban

2022. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar emberek olyan "jól" élnek, hogy a falvakban sorba zárnak be a posták, patikák, boltok, rendelők és kocsmák!

Lehet tapsikolni, de a 280-as euróval Orbán nem tud versenyezni!

Márpedig - ha tetszik, ha nem - ez a jólét egyik meghatározó alapja!

2022. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Dehogy élnek most jobban. Az átlag ember az ugyanúgy szegény. A munkanélküliség is azért alacsonyabb most, mert beleszámolják a statisztikába azokat is, akik falvakban, városokban közmunkában dolgoznak, továbbá azokat is akik már évek óta külföldön dolgoznak és esetleg látogatóba jönnek haza. Emellett van Magyarországon 27%-s áfa is, amit a legszegényebb is fizet az élelmiszerek után is, plusz van gyenge forintunk és béka s_gge alatti fizetések. Gyenge valuta gyenge ország.
2022. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!