Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy cikkben olvastam, hogy ha...

Egy cikkben olvastam, hogy ha eldurvul az élelmiszerár válság, akkor nálunk és minden olyan országban ahol gyenge a valuta, élelmiszerhiány lehet?

Figyelt kérdés

Sokan a magas élelmiszeráraktól félnek, bizonyos elemzők szerint meg már nem csak az ár lesz a probléma, hanem hogy nem is lesz elég, mert eleve nem importálnak majd olyan országban ahol gyenge és instabil a valuta, biztonsági okokból. Márpedig a forintnál már az afrikai valuták sem gyengébbek és kiszámíthatatlanabbak.

Ebben a cikkben amit olvastam (nem tudom már melyik, bocs, nem tudok linkelni) azt elemezték, hogy a közelgő élelmiszerár robbanást/válságot a fejlett Nyugat monetárisan ki fog manőverezni, lesz ott is árdrágulás de mérsékeltebb. Tulajdonképpen az erős valutájukkal ledominálják a csicska országokat mint az afrikai, kelet-európai országok. Az erős valuta lesz a túlélés titka, amiben a Fidesz sajnos ellenünk dolgozik. Nekik a forint további gyengítése a cél és a látszatintézkedések, látszat GDP minden ároni fenntartása.

Természetesen lesz humanitárius "nyikorgás", főleg a szegény afrikai országok miatt, hogy jaj éhezés van ott a háború miatt. De valójában a kutyát sem fogja érdekelni ott fejlett Nyugaton, minket kelet-európai összeszerelő csicskákat meg egyenesen gúnyosan le fognak sajnálni. Túlórázz még többet pronyó, ha enni akarsz! Csak az afrikaiakat kell majd sajnálni, minket nem.

A vízhiány már megtörténik egyes településeken, az benzinkutak már ki-ki fogyogatnak a hatósági árak miatt. Igazából minden lehetséges már ezek szerint.

Mennyi igazság lehet ebben a cikkben? (Nagyjából leírtam mindent amire emlékszem)



2022. júl. 4. 20:56
 1/8 szántóvető ***** válasza:
71%
import biztosan lesz,csak 100%-al drágább lesz minden mint törökországban:ezer Ft 1 kiló kenyér,4ezer 1 kiló hús stb.
2022. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Demion ***** válasza:
83%
Max az árstoppos élelmiszerekből lehet hiány, mert azokat nem éri meg behozni.
2022. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Éhínség és élelmiszerhiány Európában nem lesz. Az általad eléggé nem kedvelt Nyugatnak sem érdeke az, hogy kelet-európa éhen pusztuljon. Olyasmi változásokra kell számítani, hogy például havi 4-5 étterem helyett nagyon max 1-et engedhet meg magának az ember. Ha meg ne adja ég, mégis élelmiszerhiány lépne fel, vagy az élelmiszer megfizethetetlenné fog válni, akkor előbb lesz jegyrendszer, mint éhezés.
2022. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Éhínség és élelmiszerhiány Európában nem lesz. Az általad eléggé nem kedvelt Nyugatnak sem érdeke az, hogy kelet-európa éhen pusztuljon."

Így is éhezik 2 millió ember Magyarországon, ha 4 millió fog az miben változtatna Nyugat szempontjából?

Jegyrendszer? Visszamegyünk a kommunizmusba?

2022. júl. 4. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Pontosan hol az az éhező 2 millió? Én csak jól táplált embereket látok...
2022. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Én csak jól táplált embereket látok..."

Szelektív is a látásod, meg a minőségi éhezés gyakran jár együtt elhízottsággal.

Pl. a mostani helyzetben sok minőségi éhező eszik 200 forintos, tojás nélküli száraztésztát némi hozzáadott fűszerrel Magyarországon.

Attól el tudsz hízni, de egy covid-ba meghalsz mert a szervezetednek semmi önereje nem lesz. És mondanom sem kell, 45-50 évesen elvisz valami nyavalya a sok egészségtelen kajától, és már 35 évesen úgy fogsz kinézni, olyan egészségügyi állapotban lesznek a szerveid mint Nyugaton egy 50 éves.

2022. júl. 4. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

#6

Attól még fizikailag nem éhezik 2 millió ember Magyarországon.

2022. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Jegyrendszer? Visszamegyünk a kommunizmusba?"


Ha muszáj, akkor igen, mert más megoldás nem lesz. De nem csak a kommunizmusban volt jegyrendszer. Nagy Britanniában és Franciaországban is az volt még a második világháború utáni években is egy darabig.

2022. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!