Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a 14 év felettiek...

Támogatnátok a 14 év felettiek név és nemváltoztatáshoz való jogát (akár szülői beleegyezés nélkül) garantáló törvényt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 18:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
aha
2022. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A névváltoztatást azt 14 év fölött engedném szülői beleegyezés nelkül, de csak nyomós indokkal. Azért, mert ha mondjuk valami nagyom gáz nevet kap a gyerek(Zöldike, Hunorka, Ajándék, Bambi, Pintyőke) akkor meg tudja változtatni.

A nem változtatás egy másik kérdés. Szülői beleegyezéssel 16 éves kortol szerintem oké.

2023. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez komplex kérdés és nem a mi dolgunk eldönteni. Én, személy szerint nagyon óvatos és konzervatív vagyok az ügyben, mivel visszafordíthatatlan beavatkozásról van szó.


15-16 éves kortól el tudom fogadni a VALÓBAN indokolt esetekben a tranzíció megkezdését hormonkészítményekkel, de a MŰTÉT, a SEBÉSZETI BEAVATKOZÁS szerintem nagyon nem játék - azt én kizárólag nagykorúaknak engedélyezném, saját felelősségükre.


Értem, hogy látszólag "egyszerű és nagyszerű", de VISSZAFORDÍTHATATLAN. A kezdeti "transzeufória" elmúltával hiába gondolja meg magát valaki, abból már egy normális nemiszerv nem lesz soha, a szexuális együttlétet igazán élvezni soha nem fogja, ez nem egy "kifordítom-befordítom, mégis bunda a bunda" játék! Sőt, NEM JÁTÉK!


Én Betlen Anna álláspontját osztom ebben a kérdésben, érdemes elolvasni, meghallgatni, mit mond erről. Például itt is: https://www.youtube.com/watch?v=2iuv7MPDolU&t=1969s

2023. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!