Létezik valami útja-moódja hogy Orbán Viktor Úrat királlyá koronázzàk?
Figyelt kérdés
Én nem látok ebben semmi kivetnivalót.
Elsöprő többségű győzelmet aratott a FIDESZ ismét, Orbán Viktor Úr élet és halál ura Magyarországon.
2022. júl. 1. 21:47
1/15 anonim válasza:
Orbán református. A hagyomány szerinti magyar királyok mind katolikusok voltak, és nem is lehettek nem katolikusok (ennek nem tudom a pontos szabályozását, de így volt szokás), ez nem volt így egész Európában, de ezen a részén igen. Persze Orbán betérhet a Katolikus Egyházba. Vagy átírhatja úgy az Alaptörvényt, hogy Magyarország királyság, de nincs felekezeti elvárás - bár ez nem lenne túl hagyománytisztelő.
2/15 anonim válasza:
Persze.Csak meg kell szavaztatni.
3/15 anonim válasza:
A Duna jegén kell királyunkká koronáznunk augusztus 20-án.
4/15 anonim válasza:
Hagyományosan április elsején van erre mód...
5/15 anonim válasza:
Parasztot csak a mesében szoktak királynak kinevezni!
6/15 anonim válasza:
#1: A törvényeket át lehet írni, hivatkozva pl. abban, hogy az Erdélyi Fejedelemségben (hivatalos nevén Kelet-Magyarország) a fejedelmek lehettek reformátusok is. Lehet, hogy a középkorban előírás volt a katolikus vallás, ahogy a Habsburg időben is (akik mindennél jobban gyűlölték a nem katolikusokat), de ezt át lehet írni.
7/15 anonim válasza:
[ma 22:18]: A hagyományhűségről írtam. Jelenleg ugye az van, hogy egyáltalán semmilyen királya nem lehet Magyarországnak, mert az Alaptörvény szerint köztársaság vagyunk. Tehát nyilván az "eleve hogyan lehet király" is módosítással kezdődik. Aztán kérdés, hogy mennyire akarunk hagyományhűek lenni. Ha teljesen, akkor Orbán nem lehet király, hacsaknem katolizál.
Nyilván a parlamenti kétharmad olyan Alaptörvény-módosítást csinál, amilyet akar. Egy megfelelő módosítás alapján Orbánt nemcsak királlyá, de még félistenné vagy egyenesen istenné is lehet avatni.
8/15 anonim válasza:
Ha jól rémlik, a trianoni békediktátum egyik kikötése volt, hogy Magyarország államformája nem lehet többé királyság.
9/15 anonim válasza:
#8: Nem volt ilyen kikötés, maximum annyit kötöttek ki, hogy Habsburg nem ülhet Magyarország trónján, ezt is csak azért, mivel az Antant-hatalmak (és a kis antant csicskák) attól féltek, hogy az ellopott területeken élőkben (még a románokban, szlovákokban, szerbekben is) elég erős a Habsburg tisztelet ahhoz, hogy ha Habsburg ül a magyar trónon, ők is vissza akarjanak térni.
10/15 anonim válasza:
#8 Akkor szerinted mi volt az államforma a két világháború között? Nem volt ilyen kikötés az államformát illetően, a Habsburg restaurációt tiltották csupán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!