Nem csodálkoztok el a Fidesz népszerűségén?
Kérdező: Min kellene csodálkozni? 480 Ft az üzemanyag és októberig az is marad. A nyugdíjasok tavaly kaptak "egy nyolcvanast", idén februárban megkapták a hőn áhított 13. havi nyugdíjat, e hónap végén pedig újabb kompenzáció jön. A családosok SZJA visszatérítést kaptak, bizonyos élelmiszerek árát maximalizálta a kormány. Maradt a rezsicsökkentés és kimaradunk az orosz-ukrán háborúból is.
Persze mindennek súlyos ára lesz, de jelenleg ebből még semmit nem érzünk. Kb mint amikor a szegény ember felveszi a semmire a Provident kölcsönt és pár napig úgy hiszi, hogy minden rendben. Idővel viszont jönnek majd a részletekért, de az majd lesz valahogy.
31
... 25 év alatti fiatal szja mentessége.
33: Akkor így az ellenzék nem fogja megnyerni magának a nem fideszes, de nem is ellenzéki, vagy hezitáló embereket. Hiszen nemcsak Budapesten élnek. Valahogy őket is meg kéne szólítani. És nem lehülyézni. Mert nemcsak a fideszeseket szidják, hanem mindenkit, aki nem ellenzéki, ráadásul vidéki, pláne ha még nő is.
A fidesznek valószínűleg nincs szüksége arra, hogy újabb embereket nyerjen meg magának. Az ellenzék meg nem a fideszre kéne mutogatni. A fidesz nyert, az ellenzék meg jól leszerepelt. Talán el kéne gondolkodni, hogy miért. És persze mindenkinek, aki veszített. A fidesznek is el kellett volna gondolkodnia, hogy az önkormányzati választásokon miért bukott sok városban (és nagyobb, fontos városokban) óriásit.
"Ellenzéki hívásra kevesen mennének utcára, ezért nem hívják őket."
Attól is függ, hogy mi az üzenet, ami miatt menjünk. Ha olyan, ami igazából politikai "oldalakon" felül áll, akkor többen beállnak mellé és kimennek rá. A Fudan-történet szerintem ilyen lehetett volna. Nem mellesleg az is fontos lenne, hogy leszerepelt és/vagy bűnöző politikusok ne legyenek ott, hanem (viszonylag) hiteles emberek. Én se szívesen mennék ki egy normálisnak tűnő tüntetésre, mikor azt látom, hogy Gyurcsány mosolyog a háttérből...
1998-2002 között szerzett tapasztalatait megvalósította 2010-2014 között amikor azt mondta: Mit kell ahhoz tennem, hogy hatalmon is tudjAk maradni? Nekem ahhoz az kell, hogy a média fölött kizárólagos hatalmat gyakoroljak és a vagyon fölött is kizárólagos hatalmat szerezzek és kiépítsem a magyar magán oligarcha seregemet és ezt 2010-2014 között megtette.
Megtette a jogalkotásban is 2013.03.25-től az első Orbáni évtől lehet azt mondani hogy nyílt diktatúra, hiszen ezen a dátumon volt a negyedik módosítása az alaptörvénynek, amibe bevitte, hogy az általa bevitt törvényeket senki nem ellenőrizheti. Azelőtt az Alkotmánybíróság mondhatta volna egy parlament áltak 2/3-os mandátummal megszervezett alaptörvényre, hogy az ellentétes az alaptörvényre és azt nem lehet bevezetni, ezután nem lehetett, és ezáltal megnyílt az út a kizárólagos jogalkotás hatalma,mert más nem ellőrizheti a magyar alaptörvényt kizárólag az Alkotmánybíróság, úgyhogy ezzel megszerezte a diktatórikus hatalmat az első négy évben, és azóta ennek isszuk a levét, és ennek nem találja a magyar ellenzék az ellenszerét. Aminek az első feladata lenne, necsak felismerje ennek a legfontosabb elemeit, hanem keresse a megoldást.
Királyoknál ezer éve is gyakorolták, hogyha felakartak velük szembe lázadni akkor háborút indítottak a szomszédokkal szemben, mert háború idején tudott hatalmat akkor is központosítani, főlerősíteni, ha egyébként alkalmatlan volt a királyi trónnak a gyakorlására, éheztek az emberek, de előtérbe tudták hozni azt a mondatot, hogy ez a háború miatt van, nem ő miatta van, és ha más lenne a király akkor sokkal nagyobb lenne a háború, az országot már elfoglalták volna, tehát hogy tud hazudni a szélsőséges gondolkodás, amikor gond van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!