Valaki eltudja részletesen maygarázni, hogy mi történik most pontosan Magyarországon?
Van fogalmam róla természetesen, de szívesen olvasnék egy összefoglalót olyan embertől, aki kicsit jártasabb a történelemben és a politikában, mint én és akár példákon keresztül feltudná vezetni, hogy mi a helyzet most és mire készül a kormány.
Mint például, mire jó az árstop, mit miért szeretne intézkedésbe hozni (vármegye, ispán stb), diktatúra van-e? Vagy minek nevezhetjük ami van. Kapitalizmus?
Hová vezethet ez, ha így folytatódik, mi lesz az inflációval? Mire kell számítani az elkövetkezendő 10-20 évbe, aminek a hatása a mostani politikai döntések lesznek? Tehát ilyen összefüggésekre gondolok.
Aki ért hozzá és kicsit érthetően, szájbarágósan eltudná magyarázni, annak nagyon megköszönném. (már amennyire ezt lehet)
#10-nek:
Szavazat-számláló voltam, nem volt csalás.
Ráadásul a DK csak párttagokat delegált a biztonság kedvéért!
Kedves kérdező, a trükk ott van, hogy nem szabad felülni a napi politikai sárdobálásnak, hanem hosszútávú folyamatokat kell figyelni, amihez kell a türelem.
Lényegtelen (értsd: nincs hosszútávú hatása) intézkedés az árstop, vármegye, ispán.
Az inflációnak sincs különösebb jelentősége, az egy jelenség.
A diktatúrára a legjobb mérőszám a demokrácia-index, ez következetesen romlott a rendszerváltás óta, 2010 óta különösen, de stabilizálódni látszik a jelenlegi, "sérült demokrácia" szintjén, ami valójában egy látszatdemokácia, hiszen a kormány azt csinál amit akar és úgy alakítja a szabályokat, hogy hatalomban maradhasson. Ez nem feltétlenül jelent hosszútávon problémát, de jelentősen növeli a kockázatát (ld. Törökország esetét).
Kapitalizmus: Igen, az van az egész világon, de ez gazdasági rendszert jelöl, nem politikait.
A "minek nevezzük" igazából megint nem számít.
Mi számít akkor? Ha hosszútávon nézed az adatokat, akkor egy lassú, békés fejlődés van a rendszerváltás óta, egyre közeledünk a nyugati színvonalhoz, két legfontosabb eseményünk a NATO- és az EU-csatlakozás volt. További lassú, békés növekedés várható általánosságban.
Ami a jóslás kategória, hogy hova vezetnek a mostani politikai döntések tíz-húsz év múlva, hiszen sok függ attól, hogy meddig marad a NER, változtatnak-e a politikájukon, milyen lesz a geopolitikai helyzet.
A kormány leépítette a szociális intézményeket, borítékolható, hogy nőni fognak a társadalmi különbségek, de egy ponton túl valószínűleg nem fogják hagyni, hogy robbanásig nőjenek a feszültségek. A nagy kihívás, hogy a világ súlypontjai kezdenek visszaállni Nyugatról Ázsiára, illetve a környezetszennyezés, de ezek miatt elsősorban nem mi fogunk szívni.
Sőt a Fidesz most nagyon nagyon nem akart semmit a szavazókra bízni, az önkori választások óta készültek, nagyon alaposan megterveztek mindent. Még erre is gondoltak:
Önmagában az egész rendszerünk a demokrácia aláásása, már 12 éve, szisztematikusan.
A média törvénytől, a választási törvényig, az eresz, akarom mondani gránit szilárdságú alkotmányon át, mindenhol nekik lejt minden. Baromi nagy szinház az egész és ehhez, sajnos az ellenzékkel együtt, mi is asszisztálunk. Ebben a választási rendszerben nem lehet legyőzni őket, akárkit is állit, akárki is Orbán ellen.
#14-nek:
O1G pontosan tudta, hogy az ellenzék bizonyos körei rákészültek egy nagyon csúnya végkifejletre, ha csalás lesz. Ezért nem is merte megpróbálni, és vereségre készült.
Bár ő is pofára esett, de mi is.
Ismét #14-nek:
Az egyik ilyen "kör" mi voltunk.
De ez maradjon kettőnk között! XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!