Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kohókba, bányákba, szakmunká...

A kohókba, bányákba, szakmunkás pozíciókba miért nem követelnek kvótát a feministák?

Figyelt kérdés
Miért csak az önkormányzati, céges felsővezetői helyeket érinti ez? Nem úgy lenne igazságos, hogy minden munkahelyre egyenlő arányban jut 50% nő és férfi? Szerintem egy nő is fel tud emelni egy lapátot vagy egy 120 kg-os rönköt, szenet vagy cementet rakodni, dinnyét szedni, hiszen semmi különbség nincs a nemek közt.

2022. jún. 20. 00:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Vicces, amikor valaki úgy tesz, mintha nem lenne fizikális különbség a két nem között, de ha arról lenne szó, hogy a transznemű nők versenyezhessenek cisznemű nők között már rögtön megszűnik ez a vélemény.


Egyébként leegyszerűsítem, hogy miről van szó. Vannak munkák, ahol a fizikai felépítés teljesen irreleváns, mégis szívesebben alkalmaznak férfiakat. És legalább itt kéne valami egyenlőséget teremteni.

Az meg más kérdés, hogy ahol szükséges a kvóta, ott kontraproduktív, mert a bekerülő nőt munkájától függetlenül megbélyegzik, hogy tuti csak a kvóta miatt érte el, rosszabb esetben meg tényleg teljesen useless, csak nem volt jobb női jelentkező, férfi meg lett volna, de hiába.

Nekem mondjuk nyilván cseszi a csőröm, hogy nőként asztalosként nem tudok annyira érvényesülni, és biztos vagyok benne, hogy a gyermekkori legjobb barátnőm is ugyanígy van ezzel autószerelőként. Csak ez szűkebb réteget érintő probléma

Előtte a több embert érintőt kellene rendezni...

2022. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#6 akkor én kérdeznék, te nagyon rátermettnek tűnsz.


"a hagyományosan hátrányos megkülönböztetést alkalmazó területekből kényszerítsék ki az egyenlő bánásmódot"


Mit jelent, hogy "hagyományoan" hátrányos megkülönböztetés?

Az általam felsorolt területekre nők mindössze elvétlve kerülnek be, ahogy pl. bébiszitternek sem vesznek fel férfit, mivel él az a sztereotípia, hogy esetleg megrontja a gyereket... Mégis, a feministáknak ezek a területek nem fontosak, csakis a felsővezetői helyek.

Mit nem látok?

2022. jún. 20. 10:14
 13/15 Isti22 ***** válasza:
82%

ma 10:14


Még mindig szakmákban gondolkodsz, pedig írtam, hogy a kvóták nem erre vonatkoznak. A felsővezetés nem szakma.

Az alapvető összefüggés az, hogy iskolai végzettség alapján a nők aránya jóval alacsonyabb a magasabb végzettséget igénylő pozíciókban.

2022. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne felejtsük el azt sem, hogy "hagyományosan" azért van ez, mert a nök korán szültek, több gyereket, otthon maradtak öket nevelni, emiatt sokaknak nincs akkora gyakorlata hasonló korban mint a férfiaknak. Ez ma már változni látszik. egyre késöbb vállalnak gyereket a szülök. Sok területen a történelmi idökböl maradt fenn a "szokás", mert a férfiak egyértelmüen racionálisabban gondolkodnak, ilyen a genetika, és egy hadvezérnek bizony a cél eléréséhez racionálisnak kell legyen. Emellé persze bejön a patriarchális felfogás, mert hatalmat szinte csak erövel lehetett szerezni.

Azért vannak még mindíg kevesebben nök ilyen vezetö pozícióban, mert kevesebb annyira agilis és racionális döntést hozó nö van mint férfi. Ennek arányán akarnak a feministák "eröszakkal" változtatni, ami nem minden esetben jó szerintem.

2022. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem gondolkodnak a férfiak racionálisabban. Ezt a férfiak találták ki. Nincs erre tudományos magyarázat.
2022. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!