Ársapka nélkül mától 802 forint lenne egy liter benzin. Sokan mégis miért nem értenek egyet ezzel az intézkedéssel? Inkább fizetnének érte jóval többet?
#16 Dunning-Kruger hatás azért befigyel. :)
A #10-es példájának a családi pótlékhoz, meg a mezőgazdasági támogatáshoz nem volt sok köze. Mondjuk a családi pótlék pont nem követi a gazdasági válságot. A mezőgazdasági támogatás során leverették a szőlőt zölden a "fagykár" miatt, meg dohánytermesztésre adtak pénzt. Aztán amikor a belföldi termelés fontos lenne ugyanúgy emelik a liszt árát, mert ha nem veszik meg emelt áron itthon, eladják a gazdák külföldre.
Annyira látszik, hogy fogalmad sincs a gazdaságról, de azért hallasz valamit az M1-en és nyomatod tovább. :)
De, hogy segítsek megvilágosodni. A hatósági áras benzinnel a forint értéke érezhetően esett. Ezt az esést megfizeti az is, aki hetente 2 tank benzint elhasznál, meg az is, aki életében nem vezetett autót. Gyakorlatilag a lakosság egy része a teljes magyar társadalom fäszával veri a csalánt. A piaci benzinár a lakosságot spórolásra és alternatívákra ösztönözné, a hatósági árazás hamis biztonságérzetet ad. Ahogy az alapkamatot is emelik az infláció mérséklése miatt. De hogy még egyszerűbb példával éljek, hogy biztos felfogd: Amint piaci áron lesz a benzin nemcsak én, hanem több kollégám is robogóval fog dolgozni járni nem autóval, hogy spóroljunk. Most nem tesszük, mert fix a benzin és "bármikor jól jöhet a kocsi".
21.
Nem kell okoskodni Freddy Kruger hatásról, mert ez egy proli szokás érvelés során, megint azt hiszed, hogy majd ezzel nagy szakértőnek fogsz tűnni.
Hát nem.
A többihez meg annyit, hogy igenis van köze, mert a családi pótlék is a közösből megy a társadalom egy részének, ahogy minden támogatás.
Ez meg az év vicce, hogy most az a nagy érved, hogy leverik a gyümölcsöt.:D
Erre nem az a megoldás, hogy megszüntetjük, hanem hogy próbáljuk a visszaéléseket.
Mi lesz a következő?
A diákigazolvány?
Mert egyesek eladják az érvényesítőt?
"A piaci benzinár a lakosságot spórolásra és alternatívákra ösztönözné, "
Így van, sőt, rögtön emeljük a duplájára, legyen 1500 forint egy liter benzin és akkor még többet spórolunk.
21.
Ahogy Michael O'Leary mondta idiótákkal nem tárgyal. Te miért kommunikálsz velük? Legyen nekik boldog a lelkük és szaros a seggük az 1 forintos WC papír végett.
#22 Nem vagyok szakértő, csak tisztában vagyok a fogalom jelentésével, ahogy a társadalom egy jó része.
A szőlőt azért verették le zölden, hogy helyette az import borok piacát erősítsék, amiből több bevételt szerzett az állam. A gazdák jól jártak, az állam jól járt, a vevők szívtak. Mármint aki nem koccintóst vesz le a polcról. Ugyanúgy az Alföldön állami támogatással ment a dohánytermesztés, mert abban volt a pénz. Ebből sem látott semmit az egyszeri vásárló, pedig a közös kasszából ment. Ez csak egy mellékes reakció volt az ostoba mezőgazdasági támogatás részre, amit leírtál.
Szóval azt mondod, hogyha holnap 1000 forint lenne egy kiló kenyér, akkor nem annyit vennél belőle, amennyire szükséged van, vagy a fölösleget nem fagyasztanád le, hogy később is jó legyen? Mondjuk a pazarló életmód elég jellemző a társadalomra, úgyhogy nem kéne meglepődnöm. Ha a példámból csak ennyi jött le, akkor maradjunk annyiban, hogy igazad van. A libsik sírnak, mindenki megérdemli a 480-as benzint, a 600 forintos kenyeret, a 60 forintos zsemlét és a 800 forintos étolajat. Hajrá Magyarország! :)
Nem tudom minek írod le megint a szőlő példát??!:D
A kenyér meg szintén zenész!
De, lefagyasztanám, ha 2000 forint lenne, akkor meg kiszarnám és megenném még egyszer.:D
Ugyanaz a baj vele, mint a rezsicsökkentéssel: illúzióban tartja az embereket a valós árak, a valós helyzet kapcsán. Persze, nem azt mondom, hogy akkor most el kell engedni mindent és szabadítsuk rá az egész inflációt egy ilyen gazdaságilag elb*szott országra, de igenis el kellene kezdeni növelni a rezsi meg az olaj árát, hogy az emberek felfogják, itt az ideje elkezdeni a spórolni ezeken a dolgokon, letenni a kocsit és busszal meg biciklivel menni dolgozni, nem bekapcsolni a klímát idén és hasonlók.
Mikor fogadják majd el az emberek, hogy megváltozott a gazdasági helyzet, akkor, ha totális válságba sodródunk, mert nem akarunk szembenézni a tényekkel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!