Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a 4:0-ás...

Lehetséges, hogy a 4:0-ás futball győzelem valóban megosztja a magyar társadalmat és politikai témát csináltak belőle?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon érdekes cikket. Arról szól, hogy hiába a szenzációs 4:0 győzelem az angolok elleni mérkőzésen, Magyarország jelentős része mégis ellenszenvet érez nem pusztán az eredmény, de úgy ámblok a futball iránt.


[link]


Szeretném megkérdezni, mi ennek az oka? Tényleg elképzelhető, hogy az a realitás, amit leírnak a cikkben? Tényleg politikai téma és rendkívül megosztó lett a futball?



2022. jún. 16. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A cikk korrekt.
2022. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 meszike91 ***** válasza:
33%
Nem kedvelem a focit, meg a hozzá kapcsolódó "kultúrát" se. Örülök hogy nyertek, de akkor se aludnék álmatlanul ha vesztettek volna.
2022. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

nagyon megosztja, tényleg

olyan mélyen kussol a stadióóóóón kórus, hogy csak na

2022. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Ki az a retardált aki a közpénz elherdálásához a jelenlétével aszisztál?


Ja a retardáltak.

2022. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég igénytelen, elírásokkal teli cikk, de abban igaza van, hogy a jelenlegi politikai vezetés nagyon sok emberrel megutáltatta a focit.
2022. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Az az oka hogy a kormány ebből is nemzeti ügyet csinált. Amióta Viktorék legóvár helyett focicsapat-tulajdonosost kezdtek játszani, mindenkinek megvan a sajátja amibe mérték nélkül lehet ïneni a pénzt, persze hogy ellenérzések vannak, főleg hogy eredmény nem nagyon van.

Az akadémiákról nem igazán özönlenek a tehetségek (direkt megnéztem, Sallai és Schäfer voltak akadémisták a kezdőben), ehelyett a húzóemberek azok akik nagyon fiatalon külföldre kerültek. Magyarul az akadémiákba öntött pénz nem igazán térül meg. Klubszinten a légiósokkal teletömött Fradi éri meg az őszt a kupában, a többiek kizúgnak az örmény második ellen júliusban. Válogatott szinten minimális az előrelépés, kijutottunk 2 EB-re mert felemelték a létszámot, ettől még ugyanúgy képesek vagyunk oda-vissza kikapni Albàniától. Nem mellesleg az angolok egy éve pont 4-0 mentek haza a Puskásból, csak az éppen egy têttel bìró VB-selejtező volt (ahol az angolok ott vannak. A németek is. A mi csoportunkból Lengyelország is). Szóval, nem egy dicsmenet. A stadionokról tényleg csak zárójelben, fogadjuk el hogy azt a pénzt csak futballstadionra lehetett költeni. Például 4000 fős stadionra az 1700 fős Felcsúton (átlagnézőszám az egész NBI-ben 2700 körül).

2022. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi ennek a jelenségnek az oka?

Talán meg fogsz lepődni, de ez nem magyar jelenség, globálisan jellemző az utóbbi évtizedekre, és sajnos várhatóan még erősödni is fog.

Az ok nem más, mint az interneten futó platformokon egy-két kattintással elérhető "piactér", ahol tömegek üvölthetik bele az éterbe a véleményeiket, ami egyenként senkit nem érdekelne, de a világhálón a sok névtelen vélemény gyorsan összeáll egy nagy masszává, és szinte minden közérdeklődésre számot tartó esetnél minimum kér tábor (támogató - ellenző) alakul ki.

Ez nem feltétlenül politikai nézetek szerint rendeződik, pl a kérdést kiváltó angol-magyar labdarúgó mérkőzés esetében is vannak olyan Fideszt utálók akik eufórikus állapotban örültek, örülnek a magyar győzelemnek, míg a Fideszesek között is vannak, akik a futballt nem szeretik, sőt...

Ez régen is így volt, csak nem volt olyan platform, ahol a "vélemények" tömege azonnal megjelent volna, de azért óvatosan is kell ezt kezelni, mert az ilyen vélemények nem feltétlenül mutatnak valós képet (politikai példát hozva, lásd itt is a Fidesz utálat van többségben, a választásokon mégsem ez köszönt vissza)

A jelenség tehát globális, ha olyan esemény történik, ami tömegekre van hatással, akkor pillanatok alatt tömeges komment áradat indul az interneten, és törvényszerűen kialakul két, egymással szemben álló tábor annak az esetnek a kitárgyalásakor, de egy másik kérdésben már a tábort alkotó személyek átrendeződhetnek.

Az újdonság ebben mindössze annyi, hogy láthatóvá tette ezeket a folyamatokat az internet, és az emberek gyorsan rá is szoktak a kommentek írására.

2022. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
A csimpánz libsik verik a seggüket a földhöz, mint mindig, ennyi. A csendes többség örül a válogatott győzelmének.
2022. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

a baloldal opportunista módon ráment erre a populista vonalra, hogy a magyar foci nemcsak, hogy szar, hanem rendes belpesti bölcsész nem jár törzsi imitációs gyakorlatokat végezni, mert az barbár dolog


aztán meg néznek, hogy mi van, nem népszerűek vele


a világon nincs még egy ilyen hülye baloldal

2022. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
A magyar nyelv nagyon gazdag szókincse sem elég hozzá, hogy leírjam, mennyire nem érdekel a magyar válogatott győzelme. Pedig adófizetőként jelentős részem van benne.
2022. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!