Orbán Viktornak, egyszóval a fidesznek köszönhetjük ezt a hatalmas élelmiszerbolti áremelést?
"Az energiaárak miatt pont, hogy alacsonyabbnak kellene lenni az inflációnak, mint Nyugaton."
Mostani infláció 10,7%
ha nincs árstop akkor kb 15%, ha nincs rezsicsőkkentés se, akkor kb 35-40% az infláció.
"Mostani infláció 10,7%
ha nincs árstop akkor kb 15%, ha nincs rezsicsőkkentés se, akkor kb 35-40% az infláció."
Pont ez az, hogy máshol nincsen rezsicsökkentés, nincsen árstop és valamiért még sincsen 35-40%-os infláció. Ezt már nem lehet a háborúra fogni, sőt szerintem a covid-ra sem.
Az árak szerte a világon az egekben vannak. A magyar kormány pedig mindent megtesz azért, hogy az alapvető élelmiszer árakat befagyassza. Így aztán jönnek is az efféle agybajok:
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..
Szóval akkor áruljátok el: mit is kellene tennie a kormánynak? Hagyni az árak elszabadulását, vagy bevezetni a hatósági árakat? Döntsétek már el!
25ös
Adjon europai béreket, kezdetnek jó lesz :)
"Pont ez az, hogy máshol nincsen rezsicsökkentés, nincsen árstop és valamiért még sincsen 35-40%-os infláció"
Azok az országok akik dúskálnak az energiában, vagy rajta ülnek a több évtizednyire elegendő fosszilis energiahordozókon, és nem más országokból kénytelenek mindezt beszerezni, azoknak mégis mi a faxért kellene rezsit csökkenteni?
Ne legyél már ennyire butus, hogy olyan országokkal példálózol mint pl. Németország ahol többek között 3, világszinten prémium autógyártás folyik lassan 100 éve. Már csak ez a kis szegmens is annyi költőpénzt termel a német kormánynak, hogy bőven tudja szórni a pénzt arra amire akarja.
#25
Én először arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy ezek nélkül 35-40% lenne az infláció, ami több, mint kétszerese lenne a jelenlegi EU elsőhelyezett észt inflációnak. Azért nagyon érdekes, hogy mindeközben állítólag olcsón vesszük az energiahordozókat, túltermelünk rengeteg élelmiszerből mégis minket érintene a legjobban az EU-ban.
"Azok az országok akik dúskálnak az energiában, vagy rajta ülnek a több évtizednyire elegendő fosszilis energiahordozókon, és nem más országokból kénytelenek mindezt beszerezni, azoknak mégis mi a faxért kellene rezsit csökkenteni?"
Belgiumnak nincsen elegendő fosszilis üzemanyag, nincsen rezsicsökkentés mégis az energiaár inflációja jelenleg 56,80%, és a teljes infláció 4,80 százalékpontját teszi ki. Májusi infláció 8,97%.
Svájcról szintén el lehet ugyanezt mondani, aztán mégis 3%-os az infláció, pedig szerintem sok mindent be kell szerezniük külföldről.
"Már csak ez a kis szegmens is annyi költőpénzt termel a német kormánynak, hogy bőven tudja szórni a pénzt arra amire akarja."
Mégis rekord áron a benzin és csak ebben a hónaptól csökkentették a üzemanyag jövedékiadóját. Múlt havi infláció 8,7%.
Miért van az, hogy sehol máshol nem látszik a ilyen drasztikusnak az intézkedések nélkül a helyzet?
Úgyhogy szerintem a világpiaci hatásokon túl igen is van köze az elmúlt évek kormányzati politikának ahhoz, hogy most ilyen magas az infláció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!