Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbosoknak nem kétségbeejtő...

A jobbosoknak nem kétségbeejtő, hogy a liberalizmust évszázadok óta nem lehet megállítani?

Figyelt kérdés

A liberális eszme évszázadok óta egyre inkább terjed. Sőt a mai jobbosok régi viszonylatban szintén liberálisnak számítanak, hiszen nem követitek a régi jobboldali konzervatív eszméket (pl. a konzervativizmus egyik legfontosabb jelleme a vallás tisztelete, mégis szexeltek házasság előtt).

A liberális eszmék megjelenésének köszönhetjük a nők szavazati jogát, a rabszolgák felszabadítását, a szabad kereskedelmet, a nemek közötti egyenlőséget, a szabad párválasztást és még sorolhatnám estig is, hogy mennyi mindent.

Szerintetek a régi jobbosok nem küzdöttek ugyanúgy pl. a nők szavazati joga ellen? Dehogynem, csak semmire sem mentek vele. A mai világban már szinte mindenkinek alap, hogy a nők szavazhatnak. Ugyanez lesz a még most nem teljesen elfogadott példákkal (pl. rasszizmus elleni küzdelem, LMBTQ) is. Nyilván kis időszakokra/évtizedekre felülkerekedhet a konzervativizmus, de hosszútávon esélye sincs ennek az eszméket az idő előrehaladtával. A legtöbb ember (főleg a fiatalabb generáció) szeretne emberileg teljesen kiteljesedni, tudják hogy a konzervativizmus tulajdonképpen gátolja az emberi szabadság kiteljesedését.


2022. jún. 7. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Kétségbeejtő
Nem kétségbeejtő
13 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván mértékkel a liberalizmussal nincs baj, csak nem kell túlzásba esni.
2022. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es!

Valószínűleg ugyanezt gondolták kicsivel több mint 100 éve is az emberek a nők szavazati jogával kapcsolatban.

2022. jún. 7. 14:51
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
A modern liberalizmus éppen ellentétes a klasszikus liberalizmussal. Egy klasszikus liberálisnak rossz nézni azt a véleményterrort, ami most megy.
2022. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as!

Ugyanerre a megállapításra is igaz az, amit az 1-esnek írtam. Ugyanezt gondolták a kezdetben a régi kezdeményezésekről is.

2022. jún. 7. 14:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a demokratikus liberalizmussal semmi bajom nincs.
2022. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

A liberalizmus egyrészt nem a jobboldal ellentéte, hanem az illiberális, tehát autoriteré, másrészt a liberalizmus utoljára a 19. század elején számított baloldali ideológiának, ma már szorosan a center és a jobbközép környékén találjuk a liberális pártokat. A liberális szintén nem ellentéte a konzervatívnak: az Európai Néppártban például elsősorban konzervatív-liberális pártok vannak, és a Fidesz is az volt úgy kb. 2014-ig.


Amit leírsz, ezt leszámítva teljesen igaz: a progresszivizmus megállíthatatlan, és idővel mindig felülkerekednek a progresszív ideák a konzervatív ideákon. A konzervatívoknak folyamatos utóvédharcokat kell vívniuk, és habár néha-néha ideiglenes sikereket aratnak (például Trump, vagy Bolsonaro, vagy Pinochet), idővel mindig a progresszívek nyernek. Az ilyen kultúrkampfoknál is maximum részben tudnak győzni, de általában ezeket a győzelmeket is pár évtizeden belül felülírja egy progresszív győzelem. Lásd a '60-as, majd a '90-es évek nyugati kultúrkampfjának egyik nagy témáját, a szexuális szabadságot, és azon belül is az anális szexet. 60 éve az anális szex óriási tabu volt, csak a legalja örömlányok végezték. Ma már nem találsz olyan huszonévest, aki ne próbálta volna ki. Az elmúlt évszázad kultúrkampfjának legnagyobb nyertese egyértelműen az anális szex. Szerintem nem szabad itt megállni, muszáj kihasználnunk, hogy a jobberek most éppen mással foglalkoznak, szerintem itt az idő, hogy népszerűsítsük az édeshármasokat, négyeseket, vagy nagyobb csoportokat is. Ezután a rasszok közötti szexuális kapcsolatokra kell fókuszálnunk, mert az nem fair, hogy nekem nem jár ázsiai kawaii waifu. A szexuális aktus közbeni eszközhasználat tabuját is célba kell venni, mert én csak úgy tudok elmenni, ha egyszerre a partnerem és az én popómban is van legalább egy Bad Dragon, de szigorúan a nagyobb, lópénisz-szerű fajtából.

2022. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne egy egészséges egyensúly a kettő között. A kőkemény konzervativizmus éppúgy nem működik, mint a meglévő dolgok gyökeres kipusztítása.
2022. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
én inkább úgy látom, hogy a liberalizmus egyre kétségbeesettebben vívja haláltusáját
2022. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8-as!

Alátámasztanád valamivel? A liberális eszmék pont ellenkezőleg, a fénykorukat élik.

2022. jún. 7. 15:06
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

"Lásd a '60-as, majd a '90-es évek nyugati kultúrkampfjának egyik nagy témáját, a szexuális szabadságot"


igen, én is tapasztalom, hogy ha baloldali kormány van, akkor van bőven anális szex


szerintem inkább a megbízható fogamzásgátlókkal függ össze a dolog, és nem azzal, hogy a libbantak szerint szét kell barmolni mindent ami régi

ugyanis a váratlan terhesség gyakorlatilag borítékolta a társadalmi lecsúszást, ezért aztán nem volt divat a szexuális szabadság


egyébként a libbantak őrültsége a családellenességben is borítékolja a társadalmi lecsúszást, ezért nem is lesz soha igazán népszerű

2022. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!