Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az oroszok a Terminátoraikkal...

Az oroszok a Terminátoraikkal le tudják győzni az Ukránokat?

Figyelt kérdés

A BMPT támogató harcjárműveket kifejezetten városi harcra fejlesztették ki az oroszok.


BMPT-ket, azaz „harckocsitámogató harcjárműveket” vettek videóra Luhanszkban. A T-72-es vázra telepített gépezetet páncéltörő rakétákkal, géppuskával, gránátvetővel, valamint gépágyúval szerelték fel és a csecsenföldi harcok tapasztalatai alapján, kifejezetten városi harcra fejlesztették ki. [link]



2022. máj. 18. 16:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
62%
Látom valaki itt nyeli az orosz propagandát ész nélkül, mint kacsa a nokedlit.
2022. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%
#11: igen, ő sajnos kritika nélkül szokta, pedig ő régi tag és nem troll.
2022. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
29%

Majd térjünk vissza a lézerre amikor bevetik, és megy majd a visítás.

Nem hallgattok az az öreg élettapasztalt harcsára, pedig már akkor, márc. elején, amikor a muszkák még Kijev alatt próbálkoztak, kommenteltem, hogy átverés az egész, az oroszok a Fekete-tengert akarják behúzni, azzal nullázzák le teljesen Ukrajnát, és egyúttal behúzzák Moldáviát is Transznitrián keresztül. Kaptam a nullákat ezerrel, most meg ott tartunk hogy már csak Odessza, és vége a dalnak. A dombaszi-luhanszki katlanba fogást is vagy egy hónapja megjósoltam, erre tegnap jött a hír, hogy 16 ezer ukrán, a főerők krémje katlanba került.

A ruszkik egyedül az amcsi hírszerzés miatt szívnak, mindent valós időben kapnak az ukránok koordinátákkal, tűzvezetési instrukciókkal, ezt pedig a műholdas felderítés teszi lehetővé. Állítólag már 9 tábornokuk harapott a fűbe, mert az ukránok szétlőtték a mobil parancsnoki pontjaikat, most meg az M777-ekkel sorban likvidálják a ruszki felderítő komplexumokat, és egyéb nélkülözhetetlen technikákat. A vontatott M777 ágyú csak a digitális tűzvezető rendszerrel hatékony, azt pedig műholdakról vezérlik, csak ezzel tudnak méteres találati pontosságot elérni az ukránok 25-30 km távolságból. Most a ruszkiknak létfontosságú hogy kicsinálják ezeket a felderítő műholdakat, különben xarrá lesznek lőve, és vége a dalnak. A lézer technológia nem mai, már vagy 20 éve is sipákoltak az amik hogy megvakítottak egy műholdjukat a ruszkik. Ami új, hogy ez a rendszer már mobil, és ha minden igaz, akkor elég kiforrott is ahhoz, hogy hatékonyan tudja blokkolni a műholdakat. Ha jól láttam három teherautóból áll, gondolom az egyiken van a fegyver a vezérlővel, a többin meg a generátorok, kondenzátorok a tápellátáshoz.

2022. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%

Amióta megkapták az amerikai vontatott lövegeket egy rakás kép felkerült róluk a netre és mindegyiken kivehető a digitális tűzvezető rendszer, vagyis annak a hiánya. Az amcsik ezt nem adták át a lövegekkel együtt, ez igazából nem titok már az első perctől. Tehát itt megint egy olyan dologra hivatkozol aminek semmi valóságalapja nincs.


Lézerrel csak úgy tudod "kicsinálni/elvakítani" a felderítő műholdakat, ha pontosan tudod hogy hol vannak, pontosna működik a lézered meg minden high-tech. Az orosz lézertechnika meg ott tart, hogy nulla lézervezérlésű fegyvert használnak az oroszok Ukrajnában, pedig az oroszoknak már mióta megvan.. az amcsik már a '91-es öböl háborúban is nagy számban használták a lézervezérlésű fegyvereket, alap lett minden repülőeszközön a lézer célmegjelölő sőt a földi alegységeknél is van ilyen már 20+ éve. Az oroszoknál semmi ilyen nincs, de ők megint egyből a műholdat fogják leszedni...


Ez már megint olyan wunderwaffe, mint az előző nyolc amitől a mindenki magaalá szrik aztán...


Kicsit olyan ez, mintha a franciák előtti Lada gyár bejelentette volna, hogy ők már gyártják a 7-es BMW-t és S-Klasset alázó modellt, úgy hogy önerőből egyetlen egy értelmes kisautót sem tudtak megtervezni és legyártani. Mintha a Videoton bejelentené, hogy ők már dolgoznak azon a processzoron ami megalázza az intel és AMD aktuális kínálatát..


Az oroszok már 30 éve ezt csinálják, mindíg mondanak nagyokat csúcsmegagigaszuper technika újdonság és mi valósult meg eddig a valóságban? Most erre a listára érkezik következő tételként a lézer :D


Amúgy akkora folyamatosan a levegőben lévő felderítőgép flotta mellett tökmindegy mit csinálsz a műholdakkal.

A 16 000 körbezárt ukrán harcosról meg két napja semmi hír, orosz oldalról sem pedig a RIA hozta le hogy körbevették őket és azóta semmi..

2022. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

Igen, én is láttam valamelyik orosz propaganda oldalon, hogy hiányzik a "doboz" a lövegről, ami beásva volt valahol a fronton Dombasz környékén. Szépen kivesézték, hogy az ukránok csak egy sima ágyút kaptak, ami igazából nem sokban különbözik az eddigiektől, mert nem kapták hozzá a digitális tűzvezető rendszert. És láss csudát, beleakadok egy videóba a telegrammon, amiben az ukik vontatják a löveget, majd pár perc alatt tűzkésszé teszik, lőnek gyorsan kettőt-hármat, majd szélsebesen odébb állnak. Ezeken a lövegeken viszont jól kivehetően rajta volt az a bizonyos doboz. Nyilvánvaló, hogy a fronton telepített löveget hamar ki fogják lőni, ami rosszabb, hogy esetleg a ruszkik megszerzik, míg a vontatottnál ez a veszély kevésbé áll fent. A két alkalmazás is teljesen más, a telepítettnél van direkt tűzvezetés, és ezeket inkább területfogásra használják, a másiknál meg fontos a gyorsaság, és a változó célok lehetőleg pontos kilövése. Azért is kell percek alatt végezniük, és azonnal tiplizni, mert bemérik a ruszkik a lövedék röppályáját, és azonnal ellencsapást küldenek. 2014 után amikor szépen gyilkolászták egymást, megtanulták, hogy aki lassú, az nem lesz hosszú életű.

A lézeres dolgot meg hagyjuk, mert úgy látom nem vagy nagyon képben, kevered a célmegjelölést, rávezetést azzal, amit én mondtam. Ezek a lézerek elvakításra vannak, nem kell olyan teljesítmény hogy fizikailag is kicsinálja a műholdat. Ha egy 10 ezer forintos alis lézerrel el lehet vakítani úgy egy 10 ezer méteren haladó utasszállító gép pilótáját, hogy nem tud leszállni, akkor nyugodt lehetsz, egy ötvenszer magasabban repülő, több ezerszeresen érzékenyebb műhold optikát is könnyedén haza lehet vágni egy katonai több ezerszer erősebb lézerrel.

Ja, meg persze, a ruszkik olyan bénák, hogy biztos nem tudják hol, milyen pályán mennek ezek a műholdak, mert persze, nekik sincsenek műholdjaik, meg műholdromboló rakétáik, ja meg őket viszik fel az amcsik az ISS-re mert még normális rakétáik sincsenek ...ja. Megsúgom neked, hogy már a 80-as években amikor katona voltam egy elsőlépcsős laktanyában, megvoltak adva naponta azok az idők, amikor nem csinálhattunk bizonyos dolgokat a nyílt területen, mert felettünk volt az amcsi műhold. Biztos azt se tudták bemérni, csak random szopatták az egész laktanyát.

2022. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"A lézeres dolgot meg hagyjuk, mert úgy látom nem vagy nagyon képben, kevered a célmegjelölést, rávezetést azzal, amit én mondtam."


Egyáltalán nem keverem. A lézeres célmegjelölés az nem más mint egy lézersugár célon tartása egy girostabilizált optikával mondjuk 0-10km távolságból 0-300m/s sebességgel ( ha fix célpontot támadsz ).


Egy műhold elvakítása ugyanez csak nem te mozogsz hanem a cél, nem ami 10km helyett 180-3000kmre van és a mozgási sebessége is picit több, úgy 6000-8500m/sec. Na ehhez picit komolyabb/finomabb mechanika kell, mint a célmegjelöléshez. És itt jön megint a "wunderwaffe effektus": az egyszerűbb, olcsóbb tömegesen alkalmazható eszközből nem használnak egyet sem, ki tudja van-e egyáltalán készleten de a sokkal komolyabb és drágább cucc az hardrendben áll, üzemkész és tutiszuper.


A nagyobb, fix pályás műholdak pályája ismert, a pályakorrekcióra képes műholdakat is tudják követni,de egy lézerrel folyamatosan célratartani 3000km-ről az kicsit más téma.

2022. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

#14 Lehet a legmodernebb aut. tűzvezetési rendszereket nem kapják meg, de kapnak folyamatosan aktív szinte online, feldolgozott (!), felderítési adatokat. Az USA hálózatos hadviselésben 15-20 évvel az oroszok előtt jár. Igen nagy mértékben ez okozta az eddigi fiaskóikat. Nyilvánvalóan a Kijev, Harkov ellen felvonuló hadoszlopok utánpótlási járműveit találomra vadászták le az ukránok. Csak úgy hasraütés-szerűen tudták pontosan mikor hol van, mikor kerül ki védtelen helyre, légoltalmi lefedettség alól, melyik van kíséret nélkül, mikor melyik ukrán egység van hozzá legközelebb, pontosan mikor ér x pozícióba egy adott ukrán ütegállás lőtávolságába. S persze most sem kapnak feldolgozott felderítési adatokat, pontos célkoordinátákat :D


#15 A 10k-s lézerrel te nem vakítasz el légijárművet 10 ezer méteres magasságban. A leszálló gépek pilótáival szoktak "szórakozni" az idióták de azok már bőven 1 km magasság alatt vannak, néha csak 50-70 méteren a talajszinttől.

A levegő páratartalma lefogja, elnyeli a sugarat, a különböző páratartalmú, légnyomású légrétegek határán megtörik a fény. Lehetséges lézerrel elvakítani akár műholdakat is, de ahhoz nem hordozható berendezések kellenek hanem vasúti konténernyi nagyságúak egy kisebb villamos erőműnek megfelelő áramfeltételi teljesítménnyel. S olyan precíz célzás amit egy hordozható berendezéssel nem tudsz megcsinálni. 100 km-s távolságokon egy enyhébb fuvallat, egy apró talajrezonancia okozta rezgés képes olyan mértékű kitérést kelteni hogy km-vel arrébb megy a nyaláb (totálisan rezonanciamentes, kiegyensúlyozott berendezés kell hozzá).

2022. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%
Nem olyan nagyon szofisztikált mint ahogy képzeled. Mindenkiben az a tévhit van, hogy a lézer egy nagyon szűk, pár cm-es nyaláb, a végtelenig. A valóságban mire felér, addigra több száz méter átmérőjű lesz a sugár. A Hold távolságát is folyamatosan mérik egy lézerrel, ott ha jól emlékszem 10 km átmérőjű az a sugár, ami itt lent csak század mm. Szóval itt jön a képbe a teljesítmény, mivel ilyen nagy a szórása a lézernek, azért kell a nagy teljesítmény, hogy még legyen annyi energia, hogy elvakítsa a CCD-t. A katonai műholdakat valószínű nem fogja tönkretenni a lézer, mert van bennük védelem az ilyen esetekre, de amíg vakítják, addig nem fog látni semmit. A kereskedelmi műholdaknál más a helyzet, szerintem azokat gallyra fogja vágni egy ilyen akció. Ezek a CCD képalkotók annyira érzékenyek, hogy pl. Musk starlink holdjai simán tönkreteszik a csillagászati távcsövek képalkotóit azzal a sima fénnyel, amit visszavernek.
2022. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan szofisztikált, mert a Hold baromira nem olyan sebességgel mozog az azimut felett mint egy műhold és nem is akkora. Csak hasonlítsuk össze a két objektum szögsebességét, a Hold esetében 30-45 fok/óra, egy LEO-n keringő felderítő műhold esetében ugyanez 600 fok/óra környékén van.

És akkor mindezt nem egy telepített, baxom nagy épületből, hanem egy teherautó platójából, ahol még a szél is fúj ráadásul a műhold átmérője is kicsi és azért egy több méteres karikával eltalálni egy 2x2 méteres területet 1000km-ről...


Ezzel kapcsolatban én erősen szkeptikus vagyok.

2022. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehetséges, hogy az oroszoknak van olyan lezerfegyvere, ami képes műholdakat megvakítani, de az egyszerűen fizikai lehetetlenség, hogy ez mobil legyen.


A lézer ugyanis csak bizonyos távolságokon belül "pontszerű", nagy távolságokon egy kör vagy ellipszis formát vesz fel. A NASA által jelenleg is használt legfejlettebb földi lézerek (amikkel például a Hold domborzatát vizsgálják) például egy dedikált erőművel üzemelnek, hogy egy szükségesen erős fénynyalábot tudjanak kibocsátani, és még így is 6km-es a szórásuk, mire a fény eljut a Holdig. Jó, a Hold 380 000 kilométerre van a Földtől, ami kb egy nagyságrenddel nagyobb, mint a legtöbb műhold. A legtöbb katonai műhold 30000 és 70000 kilométeres magasság között mozog. Ahhoz, hogy az oroszok műholdakra vadásszanak, egy jóval erősebb és koncentráltabb lézersugárra lenne szükségük, mint amilyen a NASA-nak van. Ha csak mondjuk a NASA lézereit használnák, a lézersugár szórása így is akkora lenne, hogy a szenzorokra kibocsátott energia az összenergia töredéke lenne csupán. Teljesen kizártnak tartom, hogy az oroszok, akik szinte minden téren óriási technológiai lemaradásban vannak a haditechnikában, egyszer csak előhúztak egy olyan high-tech fegyvert, ami képes 30-70 000km-es magasságba pontszerű és szükségesen erős lézersugarat kibocsátani, ráadásul mindezt úgy, hogy a rendszer ne igényeljen egy több megawattos erőforrást.

2022. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!