Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik nem tartják agressz...

Azok, akik nem tartják agressziónak Oroszország háborúját, támadását egy másik független állam, Ukrajna területén, azok ugyanígy gondolnák, ha orosz katonák harcolnának magyarok ellen a független magyar állam területén?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, mit gondoltok.

2022. máj. 13. 22:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Eltértünk a kérdéstől.

Rövidítem: "ha orosz katonák harcolnának magyarok ellen a független magyar állam területén", az orosz agresszió lenne?

2022. máj. 13. 22:52
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

"Jaa csak ti azt hittétek hogy majd a megmentő bevonul és feltett kézzel lengetik majd a szov🫢 tászlót"


Azt igen, az ukijaitok meg előtte már fenyegetőztek orrba-szájban. Papi, ha nem tömnék őket nyugatról már befellegzett volna nekik.

2022. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

"támadását egy másik független állam, Ukrajna területén":


Itt már gond van. Ukrajna nem független állam. Ukrajna Oroszország tartománya, Kijev pedig Oroszország történelmi fővárosa.


"azok ugyanígy gondolnák, ha orosz katonák harcolnának magyarok ellen a független magyar állam területén?":


Nem gondolom így. Az 56 -osoknak és a 44 -eseknek igazuk volt. Magyarország ne legyen része se az orosz érdekszférának, se akármilyen Moszkvai központú úniónak. Ugyanez igaz viszont Amerikára is.. Meg kell találni a kettő között az egyensúlyt, ami az utóbbi időkben elég rendesen Amerika oldalára billent.

2022. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%
Minket nem támadnának meg, mert mi ünnepelve fogadnánk őket.
2022. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sörpocak ***** válasza:
76%

"Itt már gond van. Ukrajna nem független állam. Ukrajna Oroszország tartománya, Kijev pedig Oroszország történelmi fővárosa."


Ukrajna évtizedekkel ezelőtt függetlenedett, Oroszország pedig ezt hivatalosan is tudomásul vette. Erről mi a véleményed?

2022. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

A mi kakánk, miért jobb szagu a másiknál, hogy mi nyugodtan harcolhatunk a saját függetlenségünkért, mig a szomszéd ország ugyanilyen elven, ezt nem teheti meg?! Mi miért vagyunk kiváltságosabbak az Ukránokhoz képest?

Ők miért nem érdemlik meg ugyanezt?

2022. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hűha, itt gondok vannak már a történelmi háttérrel is. Úgy látom kevesen hallottak a Kijevi Nagyfejedelemségről például. Az ukrán nép is őshonos és régi, pont, mint az oroszok. Egy nép pedig szerintem megérdemli a szuverenitást, vagy ha valaki szerint nem, akkor nem tudom mit pofázik össze vissza a magyar érdekekről, önállóságáról, meg hogy ne szóljon bele senki hogy mi mit akarunk, amikor kb ötöde annyi magyar ember van európában mint ukrán. Én mindig is támogattam Magyarország teljes körű szuverenitását ezért szerintem ez más népnek is jár. Más kérdés persze hogy mindenki valamelyik érdekszféra befolyásoltsága alatt áll de az oroszoknak inkább azon kéne gondolkodni, hogy tehetik magukat vonzóbbá mert szinte senki nem akar az ő szövetségi rendszerükbe tartozni mert tudjuk milyen országok vannak ott. (Fehéroroszország, Venezuela pl) Igazából kedves kérdező mondanám hogy én sem értem a magyarok hozzállását, dehát Hitlernek is mi voltunk az utolsó csatlosai, ugye és persze Szálasiék erőszakosan vettek át a hatalmat de nem kevés ember támogatta itt Hitlert. Nekem lehet érvelni a bécsi döntéssel de a románoknak is össze ígért fut fát meg végigzsarolta Európa nagy részét. A sokat emlegetett ukrán nácik meg az Azov egy kis zászlóalj a világ második legerősebb hadseregéhez képest. A szélsőjobbosok a választásokon elértek kb 1%ot na emlékeztünk is csak vissza hogy anno Szálasai ha nem volt börtönben vagy a szélsőjobbnak mekkora támogatottsága volt nem beszélve arról hogy máig jutnak be szélsőségesek a parlamentbe Ukrajnában meg mondjuk nem. Ettől függetlenül nem tartottam soha egy jó országnak Ukrajnát mert rettentően korrupt és élhetetlen de amikor azzal jönnek nekem hogy az ukránok provokálják az oroszokat az kb olyan mint amikor arról beszélsz hogy beszólt neked egy 5 éves te meg 30 évesen ezért jól megvered. Teljes mértékben elutasítom a nyelvtörvényt de ezt is a krími események előzték meg. Felesleges volt megszegni az egyezményeket és engedni a túl nagy amerikai befolyást na de 2014ben ki szegte meg először a budapesti memorandumot? Azt gondolom mi sem lennénk barátságosak ha területeket vennének el tőlünk (hopp ja hogy ez már megtörtént és utána jött a numerus clausus meg társai ami még az oktatásban is diszkriminált) Inkább az kéne megérteni a magyaroknak hogy az oroszok nem változnak (mivel nagyhatalom) és el kell ítélni a többi nagyhatalom agresszióját is (bár nem 20 évvel később kéne sírni az iraki háború miatt de mindegy) de minket itt Közép-Kelet Európában nem az Egyesült Államok fenyeget és soha nem is tette, a mindenkori Orosz Birodalom meg sokkal inkább. Nem mondom azt se hogy rossz viszony kell velük diplomáciailag mert nyilván kell az olcsó gáz meg valamiféle gazdasági együttműködés, de aki kicsit is követi az orosz politikát, régóta látja, hogy nemhogy ugyanazok mennek mint a 20.században hanem még a hozzá tartozó propaganda sme cserélődött le. Putyin ezer éve beszél arról hogy a legnagyobb targédiaja a 20.századnak a Szovjetunió szétesése volt az állami médiában is sokszor volt szó arról, hogy miért nincs már akkora befolyásuk pl közép Európát meg a balti államok sem függetlenek. Mindig azt szoktam mondani ha az embernek elege van a nyugati médiából nézzen pár napig oroszt és valószínűleg nem lesz annyira elégedetlen azzal, ami nekünk jutott. :) Ha valaki tényleg ezt szeretné magának, azzal nem tudok mit kezdeni, menjen el Oroszországba vagy nem tudom. Azt a geopolitikai igazságot pedig sose felejtse el egyik oroszbarát sem hogy még a miniszterelnök szerint is kell közénk meg Oroszország közé egy ország, mert nem akarunk mi szomszédok lenni. Nekem ennyi a véleményem, mondom ezt úgy hogy nem vagyok baloldali hanem sokkal inkább szimpatizálok ezügyben a klasszikus konzervatív hozzáállással.
2022. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
A probléma itt csak az, hogy Oroszország vagy Putyin vezetése nem akarják Oroszországhoz csatolni Ukrajnát. Kb. mint mi régen pufferzónaként.
2022. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%

18! Az a baj, hogy ezt hiszed! TÉVEDÉS! nem Oroszország terve -vagyis Putyinéké- hogy MI leszünk a pufferzóna!

Valahogy szinte senki nem emlegeti fel -pláne nem az oroszpártiak- hogy Oroszország KÖVETELI, hogy a Kelet-Közép európai államok legyenek semlegesek, tehát ne mi döntsük el, hogy most akarunk-e NATO tagok lenni, hanem majd Oroszország meghatározza a magyar külpolitikát IS! Mint 90 előtt!

2022. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!