Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az ellenzék...

Miért van az, hogy az ellenzéki oldalon a kudarcok után pont a korrektebb/hitelesebb politikusok vonulnak vissza vagy ki a politikából?

Figyelt kérdés

Nemrég jelentett be Donáth, hogy nem indul újra pártelnöknek (jelenleg az összefogás pártja közül messze ő a legnépszerűbb politikus).

A 2018-as választás előtt Schiffer, majd a választás után Vona vonult vissza a politikától.

De még Fekete-Győr is lemondott a pártelnökségről a számára kudarcos előválasztás után.

Jakab Péter viszont épp most választották újra elnöknek és eszében sincs meghátrálni.

Gyurcsány esetében a visszavonulás nem opció, kihívója sincs soha.



2022. máj. 12. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Benne van a válasz a kérdésedben. Hitelesek.
2022. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Csak zárójeles megjegyzés: Donáth azért nem indul, mert kisbabát vár.

Természetesen, nem tudom mit tenne, ha nem így lenne.

Nála eleve nem értettem, miért indult az elnökségért. Azt már akkor kijelentette, hogy a pártválasztásig vállalja. Valamiért nem akarta, hogy Orosz Anna legyen az elnök. Kíváncsi vagyok, hogy most mi lesz Orosz "sorsa".)

2022. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbikban már megvolt egy nagy tisztogatás, ami eredményeképp a keményvonalasobb politikusokat szépen kibaszták a pártból. Most már Stummer is kilépett a pártból, mert már ő is rájött, ez egy masik Jobbik.

A Momentumban egyébként Fekete-Győr maradt, csak már nem pártelnök, de frakcióvezető a parlamentben. Donáth Anna egyébként most lett várandós, ezért nem is indul újra érthetően.

A DK-ban pedig Gyurcsánynak megkérdőjelezhetetlen tekintélye van.

2022. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Rossz példákat hoztál fel, nevezettek között hol van hiteles ember? Nagyítóval se látni köztük ilyet.
2022. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tobas ***** válasza:
100%

Felesleges ígérgetések amivel önmaguk sírják ássák meg, ahogyan Vona is tette. A 2018-as vereségnek csak egy lépcsőfoknak kellett lenni, mert összességében nem értek el rossz eredményt és volt elképzelés, fejlődtek tovább.


A másik a vezető leszek vagy kilépek a pártból és csinálok saját mentalitással szerintem egy vicc. Ilyenkor felvetődik, hogy vezetőként milyen lenne, mennyire tudná tolerálni mások véleményét.

2022. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!