Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ad aggodalomra okot, hogy...

Nem ad aggodalomra okot, hogy a magyar katonakorú férfiak mindössze 17%-a harcolna a hazájáért egy háború esetén? (Ami a legalacsonyabb arány Európában)

Figyelt kérdés

Link sajnos nincs lementve, de olyan cikkben olvastam ahol azt taglalták, hogy Finnország már teljesen elkötelezte magát a NATO csatlakozással, Svédország még kicsit hezitál. Viszont a cikk azt is megemlíti, hogy Finnországban az egyik legmagasabb, a hadköteles férfiak 76%-a harcolna a hazájáért, ha kell akár az oroszok ellen is. És csak lábjegyzetként lett megemlítve, hogy hasonló kutatások, nálunk Európa ezigáig legalacsonyabb arányát mérték, összesen 17% nyilatkozott úgy a megkérdezetteknek, hogy harcolna Magyarországért, a többi 83% pedig azt nyilatkozta, hogy háború esetén elmenekülne az országból, legalább a háború végéig, vagy véglegesen.

Ez 2 aggasztó dolgot is magában hordoz:

-Egyrészt az oroszok még egyáltalán nem szerepeltek le. A brit hírszerzés szerint a teljes orosz haderőnek a 10%-át sem vetették még be. Tehát arra utaznak, hogy minél kevesebb veszteséggel vegyék be Ukrajnát. Már majdnem elzárták őket a teljes tengerpartjuktól, és szép lassan körbeveszik őket. Elhúzódó háború lett. Lehet, hogy csak 1 év múlva éri el az orosz sereg a magyar határt, de előbb utóbb el fogja. Hasonló hírszerzések szerint Putyin nem akar megállni Ukrajnánál, hanem a NATO vonalát a rendszerváltás előtti vonalig tolná vissza, és igen, mi is rajta vagyunk a listán, akiket meg akar támadni majd Vladimir Vladimirovich Putin és orosz ellenőrzés alá vonni a térséget.

-Másodszor ez arra is rámutat, hogy kvázi a magyarok kötődnek a legkevésbé a hazájukhoz. Itt a legkisebb a hazaszeretet. Ami nem csak háború, de gazdasági válság esetén is nálunk generálhatja majd a legnagyobb kivándorlást.

Összességében ez akár arra is rávilágíthat, hogy Magyarországnak nincs stabil jövője?



2022. máj. 8. 12:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

Aki úgy gondolja hogy harcol ezért a szemétdombért, az tegye. Én meg küldök majd neki egy üdvözlőlapot, valahonnan jó messziről!


Ha pedig erőszakkal besoroznának, akkor a fegyvert annak a kutyái ellen fordítanám, akiknek köszönhető az, hogy egy szemétdomb lett a hazám!


Nem qrva mindegy hogy a k'csög ruszkik lőnek agyon mint golyó-fogót, vagy a hazaáruló O1G-kutyák?


Legalább magammal vinnék párat! Vagyunk páran még 60 alattiak, akiknek nem ismeretlen a fegyver! Nem először lenne a kezemben! :)

2022. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Viktortáért/-miatt nem.
2022. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha besoroznának erőszakkal, ahogy megkapnám a ganpit egyből én is pest felé indulnék és szerintem nem én lennék az egyetlen. 😉
2022. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

#13-nak:


Ha felfegyvereznék az ellenzékieket, itt véres polgárháború törne ki.


A ruszkik meg pocorn-t zabálva néznék a műsort. XDXDXD

2022. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem hibáztatom őket, ezt nőként írom.

Én úgy látom ezt, hogy a mai modern hadviselésben inkább az nyom többet a latba, hogy melyik ország a gazdagabb, tehát ki tudja tovább finanszírozni a háborút, milyen és mennyi fegyverük van, ez mind pénz kérdése.

Na most ha egy ilyen picike, csóró országot megtámad egy nagyobb, gazdagabb ország (jóval több katonával), jól felszerelt hadsereggel úgy, hogy nekünk kb semmink nincs, így mi a francot tudnának csinálni szegény férfiak?

Azon kívül, hogy meghalnak 2 percen belül, mert semmi esély nincs a harcra, a védekezésre?

Már nem kardozni meg verekedeni kell a háborúban, ezért a hazaszeretet és a hősködés semmit nem ér.

2022. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

#15 Még egy kis kiegészítés:

A magyarokba minden oldalról azt sulykolják, hogy ők kicsik, jelentéktelenek, nem érnek semmit, utálják magukat, semmihez nincs joguk más népekkel szemben, gyűlöljék a hazájukat, nem fog nekik segíteni senki, stb.

Ilyen körülmények közt nem csoda, ha nem épp erős az emberekben a hazaszeretet és a nemzeti öntudat.

2022. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem is csoda, én se harcolnék. Se ez az ország, se ennek népe, se kormánya nem érdemli meg, hogy az életemet kockáztassam, és jó eséllyel meghaljak érte.
2022. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Első körben valaki linkeljen már erről bármit, hogy a magyarok körében kisebb a hazaszeretet mint mondjuk a svédeknél, finneknél ahol pl. a lakosság egy jelentős része már nem is svéd vagy finn hanem legjobb esetben is bevándorlók gyereke.


Olyan felvetésről vitatkoztok aminek már az alapja is csak a kérdező kitalációja.

2022. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Ha most békeidőben nem tarthatok itthon fegyvert még egy 22-es kaliberűt sem akkor dugják a seggükbe a puskájukat amit háború esetén adnának nekem nem kell.

Harcoljon a fővadász úr meg a parlamenti képviselők. Nekik van fegyvertartási engedélyük most is.

2022. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Finnország még kisebb lakosságilag, 5,5 millióan vannak. Igaz, hogy az jóléti ország mint az atom, mindene megvan mindenkinek amire csak vágyik, és a harci felszereléseik is csúcs modernek.

De akkor is, egy nálunk kisebb lakosú ország, akik már most közvetlen szomszédságban vannak az oroszokkal, azok a férfiaknak a 76%-a harcolna Finnországért.

Nálunk ez meg 17%, azok a férfiaknak az aránya akik harcolnának Magyarországért.

2022. máj. 8. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!