Ha Putyin bukna, akkor ki lenne az új szövetségese Orbánnak?
Putyin eddig se volt Orbán szövetségese, csak azért szeretett vele mutatkozni Orbán, hogy fontosabbnak tűnjön azzal, hogy nagyhatalmi vezetőkkel tárgyal, Putyin pedig ezt kihasználta, hogy mutassa a NATO-ban, EU-ban is vannak pragmatikus partnerei, nincsenek elszigetelődve.
Ennek már vége van most is, Putyin még inkább elszigetelődött. Már Orbán sem fogja meghívni Budapestre, hogy készülhessenek közös fotók.
Hát még mindig ott az azeri elnök, Ilham Alijev és Aljakszandr Lukasenka, a fehérorosz elnök. Valószínűleg próbálkozik tovább, eléggé sikertelenül Erdogannal és Hszi Csin-pinggel is, de ez eddig se ment túl rózsásan (Erdogan ráadásul a NATO fontos bástyájaként eléggé eltávolodóban van a ruszkiktól és orbanovtól).
Lehet, bepróbálkozik Kim Dzsongunnál, sok más opciója nem marad. A legtöbb diktátornak már felkínálkozott, de eddig csak putyinnak volt hasznos, mert a magyar vétókkal tudta bomlasztani az EU-t. Még Észak-Korea viszonylag szűz terület, ahol nem annyira erősen próbálkozott eddig.
Tokajevvel már eddig is jóban voltak, de esetleg azt a viszonyt még lehet mélyíteni, a felületes barátságon túl is szorosabbra fűzni a kazah-magyar viszonyt.
És most, hogy az USA és a NATO végülis megbukott, mondjuk a tálibok vezette Afganisztán is ígéretes területté válhat, végre van akivel tárgyalnia ott is.
Vannak még lehetőségek, de putyint Oroszországát azért nehéz lenne pótolni az Észak-Koreai atomtechnológiával vagy a kazah olajjal és gázzal is. Ráadásul ameddig minimális katonai ereje is marad, Putyin nem engedi el azokat az országokat, akiket már gyarmatosított, nem lesz olyan egyszerű szabadulni az öleléséből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!