Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Máshol is hiány van már a...

Máshol is hiány van már a háziorvosokból is?

Figyelt kérdés

Nálunk az egyik felnőtt háziorvos helyére évek óta képtelenség találni újat, és a másik pár (mind nyugdíjas korú és nyugdíj közeli) háziorvos felváltva fixen beosztott időkben helyettesít évek óta.


A két gyerek háziorvosból évek óta egy van (már nem sokáig, mert már 70 év fölötti) és ő helyettesíti a másik gyerek háziorvosi körzetben is.



Mi vezethetett idáig, hogy egy városban és környező falvakra egyetlen gyerek háziorvos sem lesz rövidesen és a felnőtt háziorvosokból is ilyen drámaian kevés van, gyakorlatilag utánpótlás nélkül?


A vidékiek miért hagyják ezt?



2022. ápr. 22. 13:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%
9# Egy minimális, de elfogadható szintű egészségügyi ellátási csomag úgy gondolom minden egyennek jár a társadalomban. Ez nem áll ellentétben a kapitalizmussal, ilyent állítani merő ostobaság. Érdekes, van pár jóléti állam, ahol remekül működik (és nem, természetesen nem az USA, mielőtt valaki ezzel jön...). A stadionokkal az a gond - bár imádom a focit, nálad sokkal nagyobb focirajongó vagyok az tuti - , hogy egy viszonylag kisvárosba teljesen felesleges egy 4-5 ezer férőhelyes stadion, ami szinte soha nem telik meg és fenntartani sem két fillér. Vannak indokolt stadionberuházások (pl. az új Puskás) és vannak feleslegesek. Ezeken megspórolt összegeket pl. a tömegsport melletti kampányokra és hasonló célokra lehetne fordítani, mert a lakosság nagy részének katasztrófális egészségi állapota, életmódja is vastagon benne van a jelenlegi egészségügyi helyzetben. Az egészségtudatos életmódot kellene népszerűsíteni, plusz mellette szűrési kampányokat, programokat indítani. A háziorvosi praxisokat pedig még vonzóbbá tenni, különben tényleg nem lesz már sok helyen orvos.
2022. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

9-es igazad lehet.

Amennyit életemben befizettem én és a munkaadóm egészség és nyugdíj járulékként. Abból nyugdíjba mehetnék 60 évesen. Most Németorszégban 67 de erősen pedzegetik a 70-et. Fix nem bírok aggig dolgozni. Most végem van a napi munkától. A másik oldal: Ismerek itt magyarokat akiknek fix X hogy nem dolgoznak. Inkább él Harz IV- ből. Orvosi ellátása ugyanaz mint az enyém. Vagyis hígfos. Rengeteg ilyen ember van. Ezek akkor sem dolgoznának ha tudnák, hogy semmilyen ellátást nem kapnának. Az evolúció ellen nem lehet pisálni. Mégis ezt csináljuk. Miközben az átlagos inteligencia degradálódik:

https://www.youtube.com/watch?v=4r5GwBZPW9E

2022. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

15:21

ha a Fidesz megnyomta a fizetéseket és ez elég, akkor miért van az mégis, hogy a betöltetlen háziorvosi felnőtt és gyerek háziorvosira egyaránt azóta sem jelentkezett senki? Főleg most, hogy még 4 évre biztosított a hatalom által az a fene nagy kánaán?

2022. ápr. 22. 15:29
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

13-as

Tudsz Zongorázni?

És ha megfizetem?

A gehalt.de szerint az orvosok 6.500 és 13.500 euró között keresnek.

Én programozóként az aljánál kevesebbet.

Menjek orvosnak 60 évesen mert ott jobban fizetnek?

Itt kevés az orvos. Soknál jártam akiről lerítt a bőrszínéről, kiejtéséről, rossz németségéről, hogy nem itt született.

Miért keres többet nálam Magyarországon egy építőipari szakmunkás? Azért mert kevés van. Legtöbbjük munkája egy centet nem ér. Akinek jó híre va annyit kér amit nem szégyenl. Ígyis hónapos várakozó lista van náluk.

2022. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Egy minimális, de elfogadható szintű egészségügyi ellátási csomag úgy gondolom minden egyennek jár a társadalomban."


Szerinted mik legyenek benne ebben a csomagban?

2022. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
15# Rendesen működő háziorvosi ellátás, ha szükséges egyéb vizsgálatok (UH, CT), alap fogorvosi ellátás, rendszeres szűrővizsgálatok. Nagyjából erre gondoltam.
2022. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16

A háziorvos adja az alapellátást, komolyabb eseteknél küld szakorvoshoz. Az UH és a CT szakorvosi vizsgálat. Fogorvosra zömmel azok kényszerülnek, akik elmulasztják a naponkénti alapos fogmosást. A szűrővizsgálat szintén szakorvosi feladat, meghaladja a háziorvosét.

Biztosítóknál találsz eü. alapcsomagokat, és fordulhatsz a magán orvosi szolgálathoz. Ezekben van szakorvosi szűrések, vizsgálatok is.

2022. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A háziorvosokra nem vonatkozik az orvosi bértábla, mert ők vállalkozásban működtetik a praxist. Vállalkozóként vagy cégként szerződtek az önkormányzattal az alapellátás működtetésére. A hozzájuk tartozó betegek után kapnak pénzt a NEAKtól.

Nálunk például az a gond, hogy a nagytestű képviselőtestület vagy húsz éve eladta a dolgoknak a szolgálati lakásokat és vele a rendelőket is, mert egybe vannak építve. Azóta az egyik doki meghalt, de nem jött új, mert az özvegy benne lakik a lakásban. A másik helyettesíti, hogy a rendelőt hogy használják, nem tudom. Lehet az özvegy bérleti díjat ker érte.

2022. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
nagyeszű
2022. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
és dokiknak
2022. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!