Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudtunk zárkózni,...

Miért nem tudtunk zárkózni, felzárkózni a nyugathoz az elmúlt 32 évben?

Figyelt kérdés
Én és a felmenőink nem igazán profitáltunk a Rákosi, majd Kádár rendszerből, sem pedig az úgynevezett rendszerváltásból, főleg a 90-es években, hogy finoman fogalmazzak. Nyilván a magyar emberrel is van némi probléma, mert sokan elhordtak minket mindenféle senkiházinak, köztük még cigánynak is. Pedig csupán annyiról van szó, hogy több ízben sem hajlott meg a gerincünk. Majdnem egy évtizedet lehúztam nyugaton, mert ekkora történelmi vesztesként idehaza esélyem sem lett volna 21. Századi európaihoz méltó életkörülményeket teremteni magunknak. Ennek ellenére felpezseg bennem bennem a kurucvér, mikor Ukrajna oroszok általi intervenciójával kapcsolatban valaki nyugatkritikát fogalmaz meg, azt Putyin pártinak bélyegzik.

2022. ápr. 15. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert a magyar gazdaság a külföldi működőtőke modellen alapszik, ami nem működik. A magyar ipart tönkretették és egy multikat kiszolgáló összeszerelő üzemet csináltak az országból. Vagy ahogy Orbán mondaná, “ munkaalapú társadalom”.
2022. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, leírom harmadjára is, mert te sem érted.


SOHA, a büdös életben ennyi pénzt, tőkét nem kapott az ország! Soha!


Csak az aki már 12 éve van, inkább teleplakátolta milliárdokért az országot, hogy az EU az sz.r (akitől jönnek ezek a milliárdok). Ez volt a legfontosabb dolog! Csak abból a pénzből amit kiplakátolt, több km utat meg lehetett volna javítani, kórházat felújítani, stb. És ez csak 1 tétel.


Szóval ezek az "úgy teszel" blabal, nem teszek úgy, de rohadtul nem érdekel mi volt 15 meg 20 éve. Arról beszélj most mi van. Mert engem az érdekel. A főnököd is azt hajtogatja hogy előre.

2022. ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12#

Ez a jelenlegi rezsim is az elhazudott rendszerváltásnak a söpredéke. A "főnököd" kifejezés alapján, gondolom te lehetsz az akit Horn Gyula bácsi és Gyurcsány Ferenc híven képviselt. Egyébként lehetne arról vitatkozni, hogy ez az általad, beérkező tőkének nevezett dolog mit is jelent valójában. Nem tűnt fel neked, hogy 12 év elteltével, talán először lehet valami szankciója az Orbán rezsim tevékenységének? Mondjuk én inkább arra tippelnék, hogy a nyáron mégis megérkezenek ezek az úgynevezett támogatások.

2022. ápr. 17. 16:55
 14/17 A kérdező kommentje:

1#

Igazából soha nem mentem el, mert Magyarország a hazám, minden hibájával együtt.

2022. ápr. 17. 18:27
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

13


Jaj, engedd már el ezt a 2022-ben is 30 évvel ezelőttre mutogatunk vissza dolgot, mert rohadt szánalmas…


Ti mást sem tudtok, csak Gyurcsányozni. Meg sem lepődtem, hogy leírtad azt hogy Gyurcsány. Tipikus Fideszes, mindenki hibás, Gyurcsány, meg a rendszerváltás, csodálom hogy az Aranybulláig nem mész vissza…. Szánalmas.


Pedig nagyon egyszerű a képlet. Az elmúlt 15 évben töméntelen mennyiségű pénzt kapott az ország az Uniótól felzárkózásra, csak ez a pénz soha nem oda ment ahova kell. Mindig a mutyizás meg a lopás volt a fő irányvonal. Milliárdokért plakátolták ki az országot, hogy sz.r az EU, aki adja ezeket a pénzeket. Meg emojik, meg a hasonló okos dolgok. Milliárdok mentek el erre. Te úgy gondolod nincs olyan terület ahova ez a pénz jobban kellett volna?? De te vagy az egyik legjobb példa rá kérdező, hogy mennyire elérte a célját a kormány. Gyurcsány. Ezt tudja reagálni minden fideszes. Ha a szemedet kilopják, te akkor is azt mondod majd hogy Gyurcsány meg hogy rendszerváltás.

2022. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15#

Az Aranybulláig nem, de 1973-ig mindenképp érdemes. Egyébként vicces, hogy te ettől az Orbán Viktortól valami különbet vártál. Csak jelezni szeretném, hogy én egyik 2/3-hoz sem járultam hozzá. Amúgy az úgynevezett támogatás nem egyéb, mint a cselédstátuszunk megtartása, itt a félperiférián, előre megkötött pályázatok alapján. Jelentékeny része ugyan haverok zsebében landol, de amíg a kormányzat neoliberális gazdaságpolitikát követ, addig legfeljebb a brüsszeli bürokraták csapkodhatják az asztalt Verhofstadtal az élen, hogy Orbán miért nem tud olyan odaadóan gyarmati mentalitású lenni, mint a Szabó Timike és társai.

2022. ápr. 18. 11:04
 17/17 anonim ***** válasza:
62%

16


Nem vártam semmit, csupán azt, hogy a milliárdok arra menjenek, ahol szükség van rá.


"Amúgy az úgynevezett támogatás nem egyéb, mint a cselédstátuszunk megtartása, itt a félperiférián, előre megkötött pályázatok alapján."


Ez szimplán nem igaz, ezért indítanak ellenünk jogállamisági pert és ezért nem csatlakoztunk a korrupcióellenes brigádhoz sem. Mert ezek a milliárdok nem oda mentek ahova kellettek volna. Hanem kisvasútra, meg plakátolásra meg hasonlók.


Tehát a főkérdésre még mindig tartom azt a válaszom, hogy azért nem sikerül felzárkózni, mert azt a töméntelen mennyiségű (euro)milliárdokat túlárazott, teljesen felesleges projektekbe fektették. Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy a választás alapjában véve arról szól, hogy ki kerüljön a húsos fazék közelébe, ezért írtam azt is, hogy addig míg Magyarországon a lopás lesz a fő csapásvonal, semmi sem fog változni. Csak majd lassan eljutunk oda, hogy nem lesz miből és kitől lopni... Akkor lesz csak igazán probléma.


Viszont bicskanyitogató, amikor valaki olyan slampos, minden igazságot nékülöző dolgokat állít, hogy nem volt soha tőke... Dehogynem volt. Sosem volt ennyi mint az elmúlt években. Európa második legszegényebb országa vagyunk. Minden adott volt, hogy többek legyünk.

2022. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!