Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanári/tanítói szakot...

A tanári/tanítói szakot valóban csak azért választják sokan, mert könnyű ott diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

A versenyszférában elég sok az olyan pozíció, ami csak felsőfokú végzettséget ír elő, annak a fajtáját nem.

Nem csak az állami helyeken van ilyen, hanem a versenyszférában is.


A volt munkahelyemen a terület titkárnője, magyar szakos tanár.Titkárnőként jelentősen többet keres, mint tanárként kapna.Szabadidejében viszont egyetemisták szakdolgozatokat lektorál.Átnézi a fogalmazási,helyesírási problémákat.Természetesen jó pénzért.


A jelenlegi helyemen pedig a HR-en dolgozik tanító diplomás alkalmazott.



A kettejükben az a közös,hogy egyikük sem dolgozott pedagógusként sohasem, nem is tervezték.Állításuk szerint, kellett egy diploma, ahol kevés és könnyű a matek,könnyen lerakható, de azért mégiscsak felsőfokú végzettség, egyfajta nívó.


2022. ápr. 15. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen..
2022. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, most hogy van, de 20 éve, amikor én érettségiztem, valóban a legrosszabb tanulók jelentkeztek ilyesmire, mert máshová esélyük se volt, és itt volt legalacsonyabb a ponthatár.
2022. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Akkor már inkább szabadbölcsész szak.
2022. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3.


Miért?

Egy tanítóról feltételezik,hogy jók a szociális készségei, amik HR területen kapóra jöhetnek.


De, egy szabad bölcsészet,filozófia szaknál nincs ilyesmi.

2022. ápr. 15. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy matektanári szakot nem olyan könnyü elvégezni....
2022. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt egy félresiklott időszak az oktatásban, amikor az volt a cél, hogy minél többen szerezzenek diplomát.

Ennek a pedagógus szak, és a pedagógus hivatás lett az egyik vesztese, mert, ahogy már írták, olyanok özönlötték el a pedagógus képző szakokat, akiket máshová nem vettek föl.

Gyorsan kidetült, hogy többségük pedagógusnak sem alkalmas, felhígult a tanár, tanító szakma, hivatás, lett sok diplomás pedagógus, akik egy része meg sem próbált a szakmájában elhelyezkedni, akik igen, azok között is sokról.kiderült, hogy nem tud gyerekekkel bánni, tanítani.

Lett sok diplomás, majd néhány év múlva azért kezdték kongatni a harangot, hogy fölöslegesen sok a diplomás, és közben a szakmunkás képzést teljesen elhanyagolták, sok szakmai képzést szinte lenulláztak, nem diplomások kellenek, hanem szakmunkások...

A szakmunkás képzést azóta sem sikerült vissza tornázni arra a szintre, ami volt, de a pedagógusi diploma tekintélye is jelentősen csökkent.

2022. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tobas ***** válasza:
Azért érdemes különválasztani a régi és a mostani képzéseket. Ma már csak és kizárólag osztatlan vagy mesterképzéses tanári képzések vannak(Elnézést, ha tévedek, aki tud csak alapszakos képzésről, azt kérem javítson ki). Magyarul középiskola után minimum öt év, amíg megszerzed a diplomát. Én az Egerben végeztem informatikusként és ismerek informatika tanár, ugyanazok a tanárok tanítják őket is. Minimálisan könnyebb egy-egy tárgy, de cserébe 5 év és a szigorú tanár nem nézi, hogy ki milyen szakos.
2022. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én műszaki informatika mellett végeztem el a mérnöktanár szakot, nyilván nem tanárként dolgozom (milliónyi érvem van rá, hogy miért nem), csak azért végeztem el, mert így kaptam +1 év bulikázást. Az infóhoz képest könnyebb volt, bár az infó sem volt olyan nehéz, már ha ugye megvan a gógyi hozzá...
2022. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Töri-föci szakon végeztem. Hát minden volt, csak éppen könnyű nem. A tanítói viszont tényleg nem egy megterhelő szak az elmondások alapján, akik ott végeztek.
2022. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!