Jól érzékelem hogy a kormány leszállt az LMBTQról, csak nem azért mert elbukták a népszavazást?
mondogathatjátok magatoknak, hogy elbukta, csak nem igaz.
a népszavazásnak nem született olyan eredménye, ami a kormányt bármire is kötelezné. (mondjuk akkor sem született volna, ha az igenek győznek, de ez jelen esetben mindegy)
ezen felül kb. mindent megcsináltak, amit meg akartak és minden marad így, ahogy van. ez nektek vereség. deal with it
Nincs is ülésszak most. Majd májusban kiderül, akarják-e nyomni a témát vagy fiókba rakják.
A Fidesz elég rugalmas etekintetben.
Nem buktál el, toronymagasan azokból a szavazatokból érkezett többség, amelykre ők buzdítottak.
A demokrácia bukott el az érvénytelen szavazatokkal.
Ha érvénytelen egy népszavazás, akkor az semmire nem kötelezi a kormányt.
Az érvényes szavazatoknak több, mint a 92%-a a kormány programját támogatta. Tehát elmondhatják, hogy a népszavazások demokratikus intézményét megértők és a kérdéseket felfogni képes emberek 92+%-a támogatta a kormányt. Ez elég erős felhatalmazás.
Akkor lett volna fontos az eredményesség, ha kormányváltás történik, mert akkor az kötelezte volna z új kormányt.
Kérdező, többen szavaztak a kormány szándékaival megegyezően ezen a népszavazáson, mint ahány szavazat alapján EU és NATO tagok lehettünk.
Akkor ezzel azt akarod mondani, hogy valójában bukás a 3 344 131 db igen szavazat a NATO tagságról tartott népszavazáson, ahol csak 3 648 717 db érvényes szavazat volt és bukás a 3 056 027 db igen az EU csatlakozás szavazásán mert csak 3 648 717 db volt érvényes szavazat?
Ezen a népszavazáson az nem-ek száma 3 609 988 db volt, sokkal többen értettek egyet mint a másik két népszavazáson. Mégis mitől lenne ez bukás?????
Éppen ellenkezőleg. Hatalmas siker ez mivel ti megpróbáltátok elérni, hogy az emberek demokratikus véleménnyilvánítása ne legyen lehetséges.
#6 - Az érvénytelen népszavazás ugyanúgy demokratikus véleménynyilvánítás, mint a te szavazatod.
Van 1,7millió ember, aki nem kér a kamu nemzeti konzultációból, és a kamu népszavazásból.
Semmi értelme nincs népszavazni olyasmiről, amit előtte a kormány már törvénybe iktatott. Te meg vered a melled, hogy mennyire megvédtétek a nagy semmit.
“ Akkor ezzel azt akarod mondani, hogy valójában bukás a 3 344 131 db igen szavazat a NATO tagságról tartott népszavazáson, ahol csak 3 648 717 db érvényes szavazat volt és bukás a 3 056 027 db igen az EU csatlakozás szavazásán mert csak 3 648 717 db volt érvényes szavazat?
Ezen a népszavazáson az nem-ek száma 3 609 988 db volt, sokkal többen értettek egyet mint a másik két népszavazáson. Mégis mitől lenne ez bukás?????”
De ott igen meg nem volt, ott nem trollkodtak mert komolyan vették, mint ezt a provokatív “nemzethy” kormányunk kérdéseit, kb mint a “nemzethy” konzultáció…
A “nemzethy” kormányunknak ezt is sikerült elérnie a folyamatos nyugat ellenes dolgaival, hogy már az EUra is kilépéssel szavaznának többen.
#7 Nem, az érvénytelen szavazat nem demokratikus véleménynyilvánítás, hanem a népszavazás intézményének gátolása.
A népszavazáson a kérdést úgy kell kiírni, hogy egyértelműen eldönthető legyen. Ezért dobnak vissza még a kezdeményezések közül olyan sokat mert nem egyértelműen eldönthető kérdést próbálnak feltenni. Pont az a lényeg, hogy aki szavazni megy az vagy igennel vagy nemmel tudjon dönteni - ezért megy el szavazni. Ne legyen bizonytalanság, hogy hát ha így értelmezem akkor igen, ha meg úgy akkor inkább nem stb.
Az érvénytelen szavazat nem demokratikus véleménynyilvánítás hanem egy lehetőség, hogy a szavazó nem volt képes megfelelően kitölteni a szavazólapot, így nem vehetik figyelembe a számoláskor egyik válasznál sem, bármennyire is a szavazó szeretett volna igen-t vagy nem-et szavazni.
A parlamenti választásnál sem az a harmadik út, hogy érvénytelenül szavazol, hanem akkor elveszett a szavazatod. Pont emiatt küzdenek mindig azon hoyg újra meg újra legyenek ellenőrizve az érvénytelen szavazatok - most is ez történt a választáson - mert azok nem vélemények, hanem hibák és ha van rá lehetőség, hogy kiderüljön a szavazó véleménye és besorolhatő legyen mégis valamelyik jelölthöz, akkor ne az érvénytelenek közé kerüljön be.
Ha valaki nem kér a népszavazásból akkor nem szavaz és ennyi. A ballibek viszont nagyon jól tudták, hogy ha ezzel próbálkoznak akkor az a sok ember aki most is szavazott az át fogja venni a szavazólapot és ki fogja tölteni a maga véleménye szerint, ami bizonyosan a kormányt támogatta volna. Ezért lett kitalálva ez a kamu szöveg arról, hogy érvénytelenül kell szavazni. Ez egy szabotázs, a demokrácia eltiprása, a szavazók véleményének leköpése. Gyávák voltak ahhoz, hogy felvállalják az emberek valódi véleményét, mert tudták, hogy az nekik nem tetszene és ha nyernek, akkor kötelezné őket. Így most is átverték az embereket.
"Semmi értelme nincs népszavazni olyasmiről, amit előtte a kormány már törvénybe iktatott. "
Ehhez képest 2008-ban népszavazással TÖRÖLTÉK EL az emberek a kormány törvényeit a vizitdíjról, kórházi napidíjról meg a minden egyetemistára kirótt tandíjról. Az ellenzékiek népszavazást akartak a vasárnapi boltzár törvényének megváltoztatásáról és egy rakás más dologról is a földtörvénytől a korkedvezményes nyugdíj törvényéig. Szemezgess a próbálkozásokból kicsit!
Remélhetőleg figyelmesen elolvastad a kérdéseket és megértetted, hogy az iskoláról, gyerekekről volt szó, nem a melegekről.
És igen, egy szülőnek joga van tudni róla, ha ilyen téma van az iskolában és nem azért, mert homo vagy transzfób
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!