Miért tolják a közegészségügyet a fizetős magánellátás felé?
A közegészségügyi ellátás érezhetően egyre rosszabb. 3 sztori 2022-ből:
1.
A mai nap egy akut gyulladásos betegséggel bevánszorogtam a budapesti Honvéd kórházba, ahova jogsosultság alapján szoktam menni. A regisztratúránál mondták, hogy hát a proktológia az megszűnt létezni, mert nincs se orvos, se műszer hozzá. Egy éve még fogadtak ott, úgy tűnik azóta ez így megszűnt. Azt mondták, hogy vagy próbáljak meg egy magánkórházat, vagy még a sürgősségi sebészetre tudnak küldeni, de mondtam, hogy akkor inkább küldjenek az általános sebészet ambulanciára, mert a sürgősségin legutóbb 4 órát vártam mire ugyanúgy átirányítottak az ambulanciára, szóval ezt a kört most kihagynám.
VÉgül az ambulancia 3 órán belül fogadott és adott antibiotikumot meg egy beutalót MRI és rektális ultrahangra. Mondta, hogy MRI-re valószínűleg 1-1.5 hónap múlvára kapok időpontot, ha elmúlnak a panaszok várjam meg, vagy menjek magánba. Rektális ultrahangra nincs műszerük, és nem tud olyan kórházat ahol van, intézzem el magánba.
2.
Ezzel párhuzamosan feleségemnek fáj a térde, kért időpontot reumatológiára, 1.5 hónapra kapott, most április elejére. Az orvos megvizsgálta és adott beutalót MRI-re, amire május végére kapott időpontot.
3.
Haveromnak orrsövény-műtéte volt (fél évre adtak időpontot), azt mondták neki, hogy reggel jön, délután megy. Így is lett, d emodnták, hogy ha elkezd vérezni az orra, és nem áll el negyed órán belül, hívjon mentőt. Ez is megtörtént, kihívta a mentőt, mondták, hogy be kell menni... a két körzettel arrébb lévő kórházba, mert abban a körzetben nincs fül-orr-gégész. (dél pesi helyett óbudaiba vitték). Végül az orvos egy "maga mit cisnál itt, ha nem ide tartozik?" és egy "ezt a műtétet már minden hülye elvégezheti, aki betéved az utcáról?" megjegyzés között gyakorlatilag újracisnálta aműtétet és 3 napig bent tartották a kórházban, osztályon.
A kérdés:
Ez régen nem volt így! Én azért viszonylag sokszor fordulok meg kórházban, de régen nem kellett ennyit bszakodni mire orvoshoz jut az ember. Ráadásul a Honvéd kórház elvileg az egyik legfelszereltebb kórház nemhogy a fővárosban, de az országban. Erre ilyet mondanak, hogy hát nincs szakorvosuk se, műszerük se, menjek magánorvoshoz.
A választások alatt azt hallgattuk, hogy az ellenzék magánosítani akarja az egészségügyet. Hát nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kormány is.
De miért? Készen állna erre a magyar lakosság anyagilag? Vagy van bármi terve a kormánynak, hogy ezt a folyamatot legalább megállítsa?
Már 2008-ban is ment ez a "játék".
Műtét előtti sürgősségi beutalóval mentem CT-re.
Két hónapos időpontot kaptam, s ja, ha fizetek, másnap jöjjek éhgyomorral.
"De miért? Készen állna erre a magyar lakosság anyagilag? Vagy van bármi terve a kormánynak, hogy ezt a folyamatot legalább megállítsa?"
Eleget mondta az ellenzék, hogy baj van az egészségüggyel, és erre kellene koncentrálni, nem a látványberuházásokra, sportra, de a bamba nép megint megszavazta kétharmaddal a fideszt, ezért továbbra sem lesznek motiválva, hogy javítsanak a dolgokon.
És ehhez tegyük hozzá, hogy vezető politikusaink kiemelt egészségügyi ellátást kapnak, így ők és a családjuk nem tapasztalnak meg ebből a hátrányból semmit.
Tudatosan terelik a betegeket a fizetős magánellátás felé
Miért tolják a közegészségügyet a fizetős magánellátás felé?
Mert egyre több a gazdag, akik fizessék meg eü. ellátásukat. A közegészségügy a szegényeké.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!