Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tolják a közegészségügye...

Miért tolják a közegészségügyet a fizetős magánellátás felé?

Figyelt kérdés

A közegészségügyi ellátás érezhetően egyre rosszabb. 3 sztori 2022-ből:


1.

A mai nap egy akut gyulladásos betegséggel bevánszorogtam a budapesti Honvéd kórházba, ahova jogsosultság alapján szoktam menni. A regisztratúránál mondták, hogy hát a proktológia az megszűnt létezni, mert nincs se orvos, se műszer hozzá. Egy éve még fogadtak ott, úgy tűnik azóta ez így megszűnt. Azt mondták, hogy vagy próbáljak meg egy magánkórházat, vagy még a sürgősségi sebészetre tudnak küldeni, de mondtam, hogy akkor inkább küldjenek az általános sebészet ambulanciára, mert a sürgősségin legutóbb 4 órát vártam mire ugyanúgy átirányítottak az ambulanciára, szóval ezt a kört most kihagynám.

VÉgül az ambulancia 3 órán belül fogadott és adott antibiotikumot meg egy beutalót MRI és rektális ultrahangra. Mondta, hogy MRI-re valószínűleg 1-1.5 hónap múlvára kapok időpontot, ha elmúlnak a panaszok várjam meg, vagy menjek magánba. Rektális ultrahangra nincs műszerük, és nem tud olyan kórházat ahol van, intézzem el magánba.


2.

Ezzel párhuzamosan feleségemnek fáj a térde, kért időpontot reumatológiára, 1.5 hónapra kapott, most április elejére. Az orvos megvizsgálta és adott beutalót MRI-re, amire május végére kapott időpontot.


3.

Haveromnak orrsövény-műtéte volt (fél évre adtak időpontot), azt mondták neki, hogy reggel jön, délután megy. Így is lett, d emodnták, hogy ha elkezd vérezni az orra, és nem áll el negyed órán belül, hívjon mentőt. Ez is megtörtént, kihívta a mentőt, mondták, hogy be kell menni... a két körzettel arrébb lévő kórházba, mert abban a körzetben nincs fül-orr-gégész. (dél pesi helyett óbudaiba vitték). Végül az orvos egy "maga mit cisnál itt, ha nem ide tartozik?" és egy "ezt a műtétet már minden hülye elvégezheti, aki betéved az utcáról?" megjegyzés között gyakorlatilag újracisnálta aműtétet és 3 napig bent tartották a kórházban, osztályon.


A kérdés:

Ez régen nem volt így! Én azért viszonylag sokszor fordulok meg kórházban, de régen nem kellett ennyit bszakodni mire orvoshoz jut az ember. Ráadásul a Honvéd kórház elvileg az egyik legfelszereltebb kórház nemhogy a fővárosban, de az országban. Erre ilyet mondanak, hogy hát nincs szakorvosuk se, műszerük se, menjek magánorvoshoz.

A választások alatt azt hallgattuk, hogy az ellenzék magánosítani akarja az egészségügyet. Hát nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kormány is.

De miért? Készen állna erre a magyar lakosság anyagilag? Vagy van bármi terve a kormánynak, hogy ezt a folyamatot legalább megállítsa?



2022. ápr. 14. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Mert a neoliberálisok az csak a profit érdekli. A gazdagoknak nem érdekük a minőségi állami egészségügy. És ma ők diktálnak
2022. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Te még jól jártál. Én egy egész napon át fetrengtem vesekő miatt a sürgősségin, miközben nyilvánosan megaláztak több alkalommal is. Csak azért nem csináltam ebből cirkuszt, mert nem akartam azokat is megszopatni, akik viszont erőn felül mindent megtettek a betegekért.
2022. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Már 2008-ban is ment ez a "játék".

Műtét előtti sürgősségi beutalóval mentem CT-re.

Két hónapos időpontot kaptam, s ja, ha fizetek, másnap jöjjek éhgyomorral.

2022. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"De miért? Készen állna erre a magyar lakosság anyagilag? Vagy van bármi terve a kormánynak, hogy ezt a folyamatot legalább megállítsa?"



Eleget mondta az ellenzék, hogy baj van az egészségüggyel, és erre kellene koncentrálni, nem a látványberuházásokra, sportra, de a bamba nép megint megszavazta kétharmaddal a fideszt, ezért továbbra sem lesznek motiválva, hogy javítsanak a dolgokon.


És ehhez tegyük hozzá, hogy vezető politikusaink kiemelt egészségügyi ellátást kapnak, így ők és a családjuk nem tapasztalnak meg ebből a hátrányból semmit.

2022. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hírekben egyre több NER-tag ruház be magánellátásba, úgyhogy várhatóan ez a jövő, és persze ebből is profitálni akarnak, ezért nekik jó, ha többen mennek magánba.
2022. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan terelik a betegeket a fizetős magánellátás felé

[link]

2022. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért tolják a közegészségügyet a fizetős magánellátás felé?


Mert egyre több a gazdag, akik fizessék meg eü. ellátásukat. A közegészségügy a szegényeké.

2022. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7, hát láthatóan az övék sem. Nem kérdezték, hogy belefér-e egy magánproktológiai vizsgálat, ők csak azt mondták, hogy náluk nincs ilyen és kész.
2022. ápr. 14. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Egyedi ügyedet ne általánosítsd, megfelelő biztosítás esetén jelentkezhetsz az osztrákoknál is.
2022. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
9: fizetjük az állami egészségügyet, milyen biztosításra gondolsz? Fizessünk mellé még privát biztosítást is?
2022. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!