Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gazdaság szempontjából mi az...

Árokpart kérdése:

Gazdaság szempontjából mi az oka annak, hogy EU tagjelölt országként 1991-2004-ig jobban éltünk és sokszor kiszámíthatóbb volt a jövőt tervezni itthon Magyarországon mint napjainkban?

Figyelt kérdés
PL. Igaz, hogy nem lehetett olyan könnyen kimenni külföldre dolgozni mint napaság, viszont igazából nem is nagyon szorultak rá az emberek, mert itthon is aránylag jól meg lehetett élni. Magyar fizetésekhez magyar (ingatlan, lakás, albérlet, élelmiszer, szolgáltatások) árakon lehetett ezekhez hozzájutni. Az élet sem volt ennyire túlszabályozott mint manapság ami szerintem inkább hozzájárult a gazdasági növekedéshez.
2022. ápr. 12. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Árokpart te meg a 90-es évek nosztalgiád...az egyik legsz*rabb időszak volt a magyar történelememben! Tömeges gyárbezárások, munkanélküliség az egekben, az életszínvonal visszaesett a 70-es évekire -konkrétan a 80-as években jobban élt az átlag magyar mint a 90-esben- ha volt igazi "leveszett évtizedünk" hát ez volt az.

Ja és akkor olaszőkítésről elprivatizált vagyonokról, maffialeszámolásokról, hogy minden hónapban volt autó meg diszkórobbantás, ne is szóljunk.

2022. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*elveszett évtized és olajszőkítés -már az első válaszra írom.
2022. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Totális hülyeség, 1991-től már oda mentek a magyarok, ahova akartak, és meg tudták fizetni... csakhogy a többség nem tudta megfizetni.

olyan jól éltünk, hogy 1990-ban kitört a taxis blokád, az ország tele volt munkanélkülivel, teljes volt a kilátástalanság, a gazdaság padlón, ment privatizáció, aminek szintén a többség vesztese volt, és 1995 a Bokros csomag éve, egyáltalán nem a gazdasági növekedés korszaka volt

2022. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ebben is van pesze igazság főleg az oljaszőkítés és hasonló ügyek bizony negatív és talán árnyalja a képet. Viszont pont talán nem is túl régen egy másik kérdésnél írtam, hogy ahhoz képest mármint, hogy voltak ezek a botrányok a GDP és államadósság adataink nagyon jók voltak ekkoriban. 1999-2000-es évek az olajmaffia fénykorában: Ezt egy táblázatban néztem még régebben: államadósság 50 % alatt, hiány 3 % alatt, GDP növekedés 5 %-os . Mindezek az akkori délszláv válság ellenére és az akkori szintén orosz gazdasági problémák tükrében mikor Jelcin elnök lemondott. Gyakorlatilag mindenféle externál gazdasági beavatkozás nélkül tudtuk hozni még nem EU tagként az Euró mint fizetőeszköz bevezetésének a feltételeit. 2006 nyara öszödi beszéd előtt: államadósság 80 % felett, hiány 13 % GDP növekedés szűken 4 %. 2010-től napjainkig EU tagként, EU-s pénzek segítségéveé : Államadósság egyedül 2019 ben volt 70 % alatti, hiány az jó 3 % alatt általában kivéve a Covid időszakot, GDP növekedés arányszinten 3-4 % (a tavalyi év nem kis költekezéssel tornásztuk fel 7 %-ra). Ezek tükrében azért nem egyértelmű annyira a helyzet és nem is lehet kijelenteni, hogy a legrosszabb időszak lett volna.
2022. ápr. 12. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy előttem is írták, Magyarország akkor padlón volt, hatalmas munkanélküliséggel, szegénységgel, szervezett bűnözéssel, nyerészkedőkkel, hazaárulókkal, gyárbezárásokkal, kiújult ideológiai, világnézeti, politikai harcokkal.

Azonban a szocializmus alatt elég sokan voltak maszekosok, voltak olyanok, akiknek volt megtakarításuk, háztáji gazdaságuk, több volt a fiatal, stb. A társadalom pedig még hitt a piacgazdaságban, a Nyugatban, ki akart emelkedni, vállalkozni akart, hogy kihasználhassa a szabadságot, volt még tudástőke is. Ezekből táplálkozott a növekedés. Viszont a magyar (és jellemzően a régió többi országának) gazdaságát letörte a keleti piacok gyengesége és összeomlása, a nyugati tőkeerő, és a nyugati országok keletellenes gazdaságpolitikája. A magyar társadalom így a 2000-es évekre kifulladt. Szóval amikor felvettek minket az EU-ba, már rég 0 versenyképességgel rendelkeztünk a nyugati országokhoz képest.

Ma viszont teljes az apátia, akiben volt innováció, az elment, a föld jelentős része külföldi kezekben van, a gazdaság külföldi cégek összeszerelő-üzemeiből és a szép, de csóró nőkön alapuló pornóiparból áll. Egyre kevesebb a fiatal, egyre kevesebb gyerek születik, a születettek (és a lakosság) között pedig egyre nagyobb arányt képvisel az élősködő-bűnöző életmódot folytató, genetikailag is terhelt cigányság. Ebből nincs növekedés, lehetetlen, így a nemzet kényszerpályán halad a Nemzethalál felé.

2022. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Apám már a 80-as években kint dolgozott az NSZK-ban.
2022. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem várta meg a 90-es éveket. Már a 80-as években is elég tré volt az ország állapota.
2022. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért már ne kérdezztek hülyeségeket. Oké, hogy most is vannak problémák, nehézségek, de a 90-es évekkel összehasonlítva ma minden téren jobb az élet.
2022. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a 90-es évekbe is elég sokan mentek ki külföldre dolgozni, akkor Amerika volt a slágerország, Amerika lázba éget az egész ország, elég sokan ki is mentek, aztán volt akinek bejött az amerikai álom, megint másoknak nem, aztán lassacskán lecsitult az "Ameria láz". Aztán lassan jött a London láz
2022. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ex-párttitkárként te lehet, hogy jobban éltél a 90-es években... Az én családom meg nem.
2022. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!