Japánban hogy lehet olcsóbb az üzemanyag mint Magyarországon ?
Ha elolvastad volna amit a linknél írnak, fel sem tetted volna a kérdést.
"As a general rule, richer countries have higher prices while poorer countries and the countries that produce and export oil have significantly lower prices. One notable exception is the U.S. which is an economically advanced country but has low gas prices. The differences in prices across countries are due to the various taxes and subsidies for gasoline. All countries have access to the same petroleum prices of international markets but then decide to impose different taxes. As a result, the retail price of gasoline is different. Use the drop menu to see the prices in gallons."
Ez nyers (google fordító) fordításban annyit tesz, hogy
"...Általános szabály, hogy a gazdagabb országokban magasabbak az árak, míg a szegényebb országokban, valamint az olajat termelő és exportáló országokban lényegesen alacsonyabbak az árak. Az egyik figyelemre méltó kivétel az USA, amely gazdaságilag fejlett ország, de alacsony gázárakkal rendelkezik. Az országok közötti árkülönbségek a benzinre kivetett különféle adók és támogatások következményei. Minden ország hozzáfér a nemzetközi piacokon azonos kőolajárakhoz, de ezután eltérő adók kivetése mellett döntenek. Ennek eredményeként a benzin kiskereskedelmi ára eltérő. A legördülő menü segítségével tekintse meg az árakat gallonban."
1,383 X 349 = 482,6 a japoknál a nafta
1 hordó (160l) olaj kb 100 USD, kb 218 Ft/l Ehhez jön még némi feldolgozási, szállítási, kisker díj, de szerintem összességében a teljes költség 300 Ft/l alatt van, a többi adó. Nyilvánvaló, hogy a Japánoknál más az adó mértéke mint az Unióban. A másik történet az, hogy az Unióban nem random az adó, hanem egy tagállamok által használt kötelező képlet alapján kell számolni, ami hagy némi mozgásteret, de nem sokat. Ha valamelyik tagország nagyon eltérő árat akar a többiektől, az nem megy, csak olyan drasztikus lépéssel, hogy hatósági árat állapít meg. Ennek a piacot erősen torzító megoldásnak lesz-e retorziója brüsszeltől nem tudom, lehet a vészhelyzetre hivatkozva kidumálják Orbánék.
Mert a rezsimcsökkentés hosszú távon nagyobb jólétet hoz mint a rezsicsökkentés. Sajnos mi az utóbbit választottuk...
És tegyünk hozzá mégvalamit: nemcsak az üzemanyagárak olcsóbbak, hanem a keresetek is jóval nagyobbak.
Abszurd az árakat önmagukban szemlélni. Én szívesen fizetek kétszer ennyit az üzemanyagért, ha négyszer ennyi a fizetésem!
Normális országokban nem árstopp van, mert nincs szükség árstoppra. Az ember meg tudja venni piaci áron is a dolgokat, és több marad a zsebében hónap végén, mint Magyarországon árstopp mellett.
Pont az ilyen intézkedések jelzik, hogy Magyarország már az intézményesített nyomor országa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!