Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire volt jó Antall-kormán...

Mennyire volt jó Antall-kormány (1990-1993), jobban éltek az emberek, mint a szovjetek fennhatósága alatt?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 11. 13:59
 1/9 A kérdező kommentje:
*az Antall-kormány
2022. ápr. 11. 14:01
 2/9 XX.XX ***** válasza:
75%

nem, átmeneti időszak volt eleve minden rosszabb lett


én Antallt nem tartom sokra politikailag

2022. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

2

Antall mindössze polgárháború kirobbanása nélkül vezényelte az átmenetet a magántulajdonba.

2022. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Akkor rosszabbul éltek. Sorra szűntek meg az állami vállalatok, vagy privatizálták őket vagy csődbe mentek. Hatalmas volt a munkanélküliség.

Megszűnt a szociális biztonság.

Az a véleményem, hogy mindegy melyik párt nyerte volna az első szabad választást, ugyanúgy belebukott volna. Mondjuk lehet, hogy jobb lett volna, ha az SZDSZ bukik ebbe bele (ugye 1990-ben nem sokkal maradtak le arról, hogy ők kormányozzanak), akkor talán nem rontották volna 2010-ig a parlamentben a levegőt.

2022. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4

Érdekes egy időszak volt. Háttéralkuk engedte rokkantnyugdíjazási hullám, a munkanélküliség csillapítására. Később nagyon nyomta a kincstár zsebét, ezért megszigorították, és elrendelték az általános újra vizsgálatot.

A rendőrök ráfaragtak a szolgálati nyugdíjukkal, amit 10 év tényleges hivatásos, és ezzel együtt 25 év munkaviszonnyal érhettek el. Zömük 2x tett esküt, először Kádár idején, sokan nyergeltek át "közrendőrnek" a megszüntetett III-as főcsoportfőnökségtől. Orbán nem felejtette el, amikor gumibottal szorongatták a nyakát, viszonozta kedvességük.

2022. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
5. Hát elég sok olyan rendőr volt, akik 40 valahány évesen életerős pasiként nyugdíjba mentek, aztán elmentek őrző-védőnek meg diszkókba kidobó embernek...
2022. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

6

Amúgy azt tudod, ugye, hogy a csendőrök 10 év hivatásos szolgálat után kérelmezhették szolgálati nyugdíjazásukat? De ők rendkívüli kedvezményes hitelt kaptak a gazdasági életük újrakezdéséhez, vállalkozás beindításához.

2022. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Életem legborzasztóbb szakasza volt, mert nem voltam hozzászokva a folyamatos bizonytalansághoz és ahhoz, hogy napi (!) szinten emelkednek akár 10 %-ot is az árak! -Fizetések pedig a béka alsó fertálya alatt...

A zavarosban halászni szerető, más emberek szerencsétlenségén meggazdagodni vágyó rengeteg szemétláda meg élte világát!

2022. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Szégyen vagy sem, én pezsgőt bontottam, amikor feldobta a fickó a pacskert!
2022. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!