A baloldal azért veszít itthon mindig, mert soha nem a dolgozó embert támogatja, hanem a kisebbségeket?
Persze a hagyományos szakmunkás ma már vállalkozó, aki hatalmas pénzeket akaszt a diplomás "elitből" és ezért hálás a kormánynak, tehát minek szavazzon balra.
De soha nem értettem, hogy pl. miért nem született az FKGP óta egy új kisgazdapárt, mikor legalább egymillió ember itthon mezőgazdaságból él. De az olyan átlagember, aki kasszás, árufeltöltő, betanított munkás tehát alkalmazott sincs képviselve, pedig bennük is lenne hatalmas szavazóerő, és nem csak falusi CSOK-al lehetne őket megszerezni, hanem béremeléssel, uniós szinthez való felzárkóztatással. Ez utóbbi Orbán rendszerének a gazdasági alapja, olcsó munkaerő nélkül nem lehetne Európában nagy szája.
Ehelyett hangosan támogatják a mindössze 3%-ot kitevő melegeket, akik közül ha mind be is húzza a voksot kb. nem oszt nem szoroz, de legalább az átlagembert idegesíti, hogy már megint nem az ő életéről szól a politika hanem a nemváltó majmokról, és szépen elmegy szavazni a Fideszre már csak dacból is. Aztán jön a vidékizés, analfabétázás, homofóbozás, sértődöttség.
Ezen nem gondolkodott még el a baloldal?
Is.
A baloldal nagyon eltávolodott az eredeti ideológiájától és összefonódott a szociálliberalizmussal vagy más néven társadalmi liberalizmussal.
Régebben a szakszervezeteket támogatták, munkavállalói jogokat igyekeztek kiharcolni.Mára ez teljesen megkapott.
A baloldal célcsoportot váltott, bevándorlók, LMBT és a hasonlók a szavazói, meg persze az elvontabb "művészek", celebek és rajongóik.
Nyugat-Európában, illetve az USA-ban, a baloldal/balliberális oldal kisebbségek, színes migránsok, LMBT nélkül kb sehol sem lenne.
Magyarországon viszont nehezebb dolguk van ezen a téren, ezért buknak meg mindig.
Ennek inkább az az oka, hogy nem ők tematizálják a közbeszédet. Nagyon ritka az, mikkor az ellenzék kezdeményez valamilyen kisebbségi témát, az a nagyon általános, hogy a kormány célkeresztbe veszi az EU-t, a melegeket stb. (egy kisebbséget, vagy elvont fogalmat, ahonnét nem tudnak visszaütni) és az ellenzék beszáll az ellentétes oldalra.
Ha megnézed, akkor akárhányszor az ellenzéknek sikerült tematizálnia a közbeszédet, az általában az előválasztásról szólt, vagy a rabszolgatörvényről, esetleg annak idején a tanár és diákmozgalmakról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!