A Fidesz "diktatúrában" konkrétan mely demokratikus jogaitokkal nem tudtok élni?
Nekem például az, hogy semmilyen döntés meghozatala előtt nincs társadalmi párbeszéd. Ad hoc jelleggel mindent megszavaznak, de soha nem folyik le társadalmi, szakmai egyeztetés. A kampányban el se mondják, mik az elképzeléseik.
Ott is sérül, hogy mindenkit, aki nyilvánosan szólal fel velük szemben, azzal szemben karaktergyilkosságot követnek el. Senki se köteles ilyen méltóságát sértő dolgokat elviselni.
Az is probléma, hogy a másik oldal felvetéseit, javaslatait meg se hallgatják. A feltett kérdésekre nem válaszolnak érdemben, csak maszatolás megy.
A közpénzek elköltése átláthatatlan. Állami pénzből finanszírozzák a pártpropagandát
Ezek nem egy demokratikus ország jellemzői
11
Nemzeti, konzervatív, keresztény és polgári témában nincs társadalmi vita, hiszen erre a politikára kaptak fölhatalmazást. Most a legerősebbet.
Jó akkor mégegyszer:
Konkrétan(!) mely demokratikus jogaiddal nem tudsz élni a mindennapi életed során, melyeket korlátozza a "diktatúra?
Én úgy gondolom hogy nincs jogbiztonság!!!
Mond meg szerinted ennek a BMW-s majomnak hogy tudták eltussolni a balesetét, mikor megölt egy családanyát??? Hogy történhetett az meg,hogy nem indítottak ellene eljárást, engem meg megbüntettek, mert átmentem a záróvonalon???
Ha minden jogot fel kellene sorolni, ami Magyarországon részlegesen vagy teljesen csorbult, akkor a felsorolás napestig tartana, ezért inkább csak szigorúan a demokratikus jogokra korlátoznám a válaszomat, ahogy az a kérdésben szerepel.
1. Kezdjük a reprezentáció kérdésével. Alapvető demokratikus jog, hogy minden választópolgár egyenlő mértékben legyen képviselve a törvényhozó testületben. Ez Magyarországon, köszönhetően az egyéni körzetek rendszerének, nem valósul meg. Az én egyéni körzetemben a Fidesz jelöltje nyert, én pedig az ellenzéki összefogás jelöltjére szavaztam egyéniben, listán pedig szintén az összefogásra. Így engem egyéniben nem képvisel senki, csak listán, míg a Fideszes szavazókat mind egyéniben, mind listán képviseli valaki, így effektive az ő akaratuk kétszer annyira reprezentált, mint az enyém. Hozzáteszem, ez nem csak a magyar rendszerben van így sajnos, hanem sok, nálunk demokratikusabb országban is, elsősorban az angolszász országokban (ennek elsősorban történelmi okai vannak, és őket leszámítva a nyugati országok között szinte sehol nincsen akkora eltérés a leadott szavazatok és az elért mandátumok aránya között, mint Magyarországon).
2. A szabad és tiszta választás joga Magyarországon szinte egyáltalán nem érvényesül. A szabad rész még csak-csak (hiszen titkos szavazás van, és valóban az indul, aki akar), viszont a kampányfinanszírozási szabályok illetve a közmédia kampánycélokra való felhasználása eléggé bepiszkitja a rendszert. Egy demokratikus jogállamban az állam szerveinek NEM SZABAD befolyásolnia a választás kimenetelét, beleértve ebbe a különböző médiaforrásokat is.
3. A szabad egyesülés joga: Magyarországon vannak olyan politikai ideológiák, amelyek nevében a választópolgárok nem alakíthatnak pártokat. Ilyen például a kommunizmus vagy a nemzetiszocializmus Nem vagyok kommunista, sem náci, de ettől függetlenül ez bizony a demokratikus jogaiban korlátozza a választópolgárokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!