Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka az ellenzék vereségé...

Mi az oka az ellenzék vereségének?

Figyelt kérdés

Ennyi ember szereti Magyarországon a FIDESZt vagy ennyi ember függ tőle gazdaságilag? Hogy-hogy megint két harmaddal győztek, pedig a szavazóképes lakosság 70%a elment? Ezenkívűl rengetegen nem szeretik állítólag a FIDESZt vagy ez sincs így?

*A kulturált válaszok előnyben részesülnek



2022. ápr. 4. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
A háborúval való kampány.
2022. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
MZP
2022. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Inkább kik:


-25 év alatti dolgozók (tanulatlanok, mert ilyenkor még egyetemre, fősulira kéne járni nagyban)



- Babavárós meg CSOKosok (ők is tanulatlanok, ha lenne egy kis eszük, nem a gyerekszülésre alapoznák a jövőjüket)

2022. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

"Ezenkívűl rengetegen nem szeretik állítólag a FIDESZt vagy ez sincs így?"


Ez egy régi jól bevált csali, hogy az internet zajos népe folyamatosan csak ontja magából a Fidesz gyűlöletet, azt a látszatot keltve, hogy a többség elítéli Orbán politikáját.

Csak hogy ezzel egy baj van, ideig-óráig lehet csak fenntartani a látszatot, mert a szavazóurnáknál dől el minden.

Az interneten a komment szekciókban nem nehéz hangosnak lenni, akár több tucat fiókot regisztrálni (mint ahogy itt is csinálják egyes felhasználók) és telekiabálni ezekkel a fiókokkal mennyire utáljuk a Fideszt stb.

2022. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Az erre az oldalra irkálók kialakítottak maguknak egy alternatív valóságot és (hogy Ambrózy Áront idézzem) "saját maguk hatása alá kerültek". Hiába linkelgettem a közvélemény-kutatók felméréseit, lefidesz-bérencezték őket, engem meg kiröhögtek és lepontoztak. Varga Mihály pénzügyminiszter "beszéljenek a számok" című pénzügyi és gazdasági adatokat tartalmazó táblázatait is rendszeresen ideraktam, ahol a 2009-es adatokat vetette össze a 2021-es adatokkal. Ég és Föld volt a különbség, természetesen 2021 javára. Azt is lepontozták, kamunak nevezték, sőt azt állították, hogy én magam hamisítottam(!). Most meg csak néznek bambán maguk elé és nem értik, mi történt... de ez már legyen az ő bajuk! :D
2022. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, mert szeretik a fideszt, vagy mert anyagilag függenek tőle. A baráti körömből tegnap 4 hardcore orbángyűlölőről tudok, aki a fideszre szavazott. Egyikük azért, mert azt látták, hogy a covid válságot ha nem is tökéletesen, de kezelték, ezzel szemben az ellenzék minden héten mást mondott, és mindig a rossz lóra tett. A másik három meg látja, hogy jön a világgazdasági válság (sőt, már itt is van), közben meg háború van a szomszédban. mzp pedig a válságról semmi konkrétumot nem mondott, pedig aHont András egy fél órán keresztül próbált belőle kihúzni valamit, a háborúról pedig amit mond, az nem konzisztens. A fidesznek pedig van referenciája válságkezelésből, és következetes a viselkedése a háborút illetően. És az emberek nem kis része azt gondolta, hogy ezek fontosabb dolgok, mint az o1g, meg az oroszgyűlölő csicskulás.

2018-ban is mondtam, hogy program nélkül nem fog menni a kormányváltás. Ezt továbbra is tartom, 2026-ban újra bukni fog az ellenzék, ha az egyetlen mondanivalója a fújfújorbán lesz.

2022. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok tényező volt: Gyurcsány, különböző ideológiájú pártok szövetsége, a Jobbik maga és Jakab faparaszt Péter, akinek fele szavazója eltűnt 4 év alatt, illetve MH, vagy Fidesz szavazó lett.

Aztán MZP, pártpolitikai nulla tapasztalat, rettenetesen rossz kommunikáció, sugárzott belőle az egoista nagyképű ember, és hát úgy látszik nem megszólítani tudott szavazókat, hanem inkább eltántorítani. Ráadásul sokat beszélt,de keveset mondott.

Orbán Viktor sokkal kevesebbet beszélt, de komoly, világos, érthető üzenetei voltak.

2022. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is egy erős ok lehet, hogy a Fidesz egy valódi párt. 30 éve. Saját véleménye van, amit ki mert jelenteni. Nem ül fel a liberális nyugati média által lovagolt vonatra. A fidesz mint párt 4 évig jelen van. Aztán jön egy nap, amikor választás van. Majd másnaptól kezdve újra 4 évig egy párt.


Ezzel szemben az ellenzék össze tömörül, mert tudják hogy külön-külön labdába sem rúgnak. Összetömörülnek, ahol a saját elveiket is képesek feladni, és teljesen ellentétes ideológiát képviselő pártokkal szövetkeznek. Persze közben durrogtatják a lózungokat, hülyítik a népet az elszámoltatással, felülnek minden létező brüsszeli hülyeségre etc etc.

Aztán a választás napján a padlós mossák fel velük. Még aznap este Jákob rabbi már be is támadja MZP-t, meg a magyar politika rákja azaz Feri is. Most, hogy már nincs választás 1,5 évre csillbe verik magukat. 2024 vége felé gondolom lesz valami adhoc tömörülés újra, elvek nélkül. Aztán 2025 vége felé megindul valami "kampányocska" ahol Pesten szajkózzák madj hogy az összes vidéki egy down kóros vízfejű szefós, akinek az anyja meg az apja tesók. Aztán újra elbuknak. És újra eltűnnek 3 évre.


Ezzel szemben a Fidesz folyamatosan jelen van (vidéken is). A fidesz 4 évig párt. Az ellenzék meg kb akkor létező fogalom ha közeledik a választás. Ez a büdös nagy helyzet. Munkát kéne beletenni, férfi munkát ahogy hallhattuk tegnap is. Értem én, hogy le kell váltani a Vityát. De azt akkor kezdjék el holnap mondjuk. Nem kell egy vesztes választás után 2,5 év szünetet tartani.


Mondom ezt amúgy ellenzékiként

2022. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat! Aki úgy érzi, írhat még
2022. ápr. 4. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy nem álltak elő hiteles jelöltekkel. Az itt a piros, hol a piroson élénk tolt jelölt nem az, bár tegyük hozzá, a riválisai még annyira sem voltak azok.

Nem álltak elő vizióval, hogy álljon az ország 5-10-20 év múlva. Az o1g nem vízió, az csak a gyüleltközösség legkisebb közös többszöröse. És nem alkottak programot. Nem az o1g nem is program, az elszámoltatás nem az. Olyanra gondoltam, ami érdekli az embereket. Az ellenzéknek nincs társadalmi beágyazottság a körúton kívül. Fogalmuk sincs mi foglalkoztatja az ottani embereket.

Hát ezért.

2022. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!