Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazhatok ebben az esetben?

Szavazhatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ugyan abban a választókerületben van a tartózkodási helyem, mint az ideiglenes lakcímem. A fideszes szüleim szerint át kell mennem a megye másik felébe, ahol az állandó lakcímem van, hogy szavazni tudjak az összefogásra. Elfelejtettem átjelentkezni a tartózkodási helyemre. Az előválasztáson tudtam szavazni.

2022. ápr. 2. 19:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Az előválasztás csak egy polgári akció, semmi jogi háttere nincsen és senkit semmire nem kötelez. Olyan, mintha arról szavaztál volna melyik a legjobb mosópor vagy mint a tesco-ban, amikor a zsetont kell bedobálni, hogy melyik alapítvány kapjon tőlük támogatást. Szóval nem számít, hogy ott tudtál szavazni.

Most egy parlamenti választás van ami nagyon szigorú szabályok - azaz törvények szerint történik. Az állandó lakóhelyed az ahol szavazhatsz és máshol csak akkor ha te előtte kérted az átjelentkezésedet.

Nincsen ideiglenes cím, állandó lakcím van és tartózkodási hely. Ami a lakcím kártyádon szerepel bejelentett lakcímed az az amit figyelembe vesznek a választásnál.

Nézd meg mi van a lakcímkártyádon, ott, abban a körzetben kellene szavaznod. De kapnod is kellett hetekkel ezelőtt egy borítékot a választási irodától, amiben pontosan meg van mondva, hogy melyik utca hány szám alatti szavazókörbe kell menned vasárnap szavazni. Ha te nem kaptál, akkor a szüleid címére küldték és az azt jelenti, hogy ott kell szavaznod.

Tök lényegtelen, hogy a szüleid fideszesek vagy sem - azon kívül, hogy jobb lenne ha rájuk hallgatnál nem csak ebben a kérdésben, mert teljesen tájékozatlan vagy. A törvény mindenkire egyformán vonatkozik és hónapok óta megy a médiában mindenhol, hogy kinek mikor és hol kell szavazni.

Az átjelentkezésre már nincsen lehetőséged. A nevedre küldött borítékot kérd anyádéktól, hogy keressék meg, nyissák ki és fényképezzék le benne a választási szavazóköröd címét majd küldjék át neked! Akkor te is látni fogod pontosan, hogy hova kell menned szavazni.

ha meg oda kaptál ilyen levelet a másik lakcímedre, akkor meg azt te nézd meg, akkor meg ott kell szavaznod menned!

2022. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#10 próbáltam őket, de fullra azt válaszolják, ami a TV2 híradóban megy. Szerencsére az anyám nem megy el szavazni, de apám igen.
2022. ápr. 2. 20:11
 13/13 anonim ***** válasza:
84%
Tesó! Annyit megér, hogy átutazz. Az én szüleim is fideszesek, bár fater lehet a Mi Hazánkra fog. A kocsmában meggyőzték a nacionalista alkeszok, hogy inkább arra szavazzon. 🤣🤣🤣
2022. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!