Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok (amúgy intelligens és...

Sok (amúgy intelligens és művelt) ember miért víziónál kapásból "nemzethalált" ha nem Márki-Zay Péter, és a hozzá tartozó ellenzék nyeri az április 3-án megrendezett országgyűlési választásokat?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 20:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%

10/Köszi,de ez az igazság,és nem is vagyok egy megrögzött Fideszes,de gondolkozzunk már el egy pillanatra.!!

"Kell a jó-nem,és kell a rossz-kell"- a pokolba vezető út is csupa "kedvességgel" van kikövezve.-mondja egy régi mondás.

2022. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Régóta megy ez, 2014-2018-2022. Végig ugyanazzal kampányolt az ellenzék, itt lesz a vége a demokráciának, ha a FIDESZ megnyeri. Aztán rájöttek, hogy ez így nem teljesen eladható, így változtattak 2018-ban, a FIDESZ elcsalta a választásokat. Még mielőtt rámzúdulna a gyűlöletár, amiért meg mertem "védeni" a csúnya gonosz fideszt, azért annyit tisztázzunk: 1, úgy gondolom jogom van saját vélemény formálására, jelentse ez akár azt, hogy a fideszt védem vagy szidom. 2, tudom, nincs anyagi jólét, vannak emberek az országban, akik a hó végén enni alig tudnak. De úgy gondolom mindig van lejjebb, nem azt mondom, ha esetleg Márki-Zay nyerne akkor biztosan rosszabb lenne, csak azt próbálom pedzegetni, hogy nem biztos ám az hogy megvált minket.


Továbbá egyetértek #9-el, tényleg arról van szó, hogy Orbán tehet bármit, mondhat bármit, az az ellenzéknek, meg az elvakult ellenzékieknek és Orbángyűlölőknek egyenesen azt fogja jelenteni, hogy azzal kell szembemenni, pedig alapvetően nem beszél zagyvaságot, nem csinál hülyeséget.


C kiegészítés, amennyiben az ellenzék nem csak ígérgetne, hanem csinálna valami kézzelfoghatót, akkor nagyobb esély lenne arra, hogy nem pusztán az Orbán utáni gyűlölet miatt szavaznának rájuk sokan.

2022. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

Az összefogásnak csak akkor lett volna meg az esélye ha a társadalom felé a lényeges dolgokban/!/ a Fideszhez közeli álláspontot kommunikál a kampányban.

Attól ők még nem lettek volna se nem jobbak,se nem rosszabbak,mint amilyenek. Ez szerintem súlyos hiba volt.

Tudnillik korábban sokan gondolkodtak kormányváltásban,de a háború kitörése óta egyre kevesebben,mert a Fidesz jól lezárta az"Ebből nekünk ki kell maradni" szlogennel,ami a társadalomban sokak véleményével egyezett.

Egy konfliktusban a társadalmakban a regnáló kormány szokott megerősödni,mert az emberek összezárnak a veszélyérzet miatt!

2022. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!