Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nagy baj, hogy én...

Miért olyan nagy baj, hogy én soha életemben nem szavaztam és nem is szeretnék elmenni, mert szeretném megőrizni a politikai semlegességem?

Figyelt kérdés

Miért olyan nagy baj, hogy én soha életemben nem szavaztam és nem is szeretnék elmenni, mert szeretném megőrizni a politikai semlegességem?


Teljesen őszintén megmondom, soha életemben nem szavaztam. Egyetlen alkalommal sem mentem el szavazni és nem is szeretnék. Nem az én világom a politika, nem vonz a téma. Főleg azért is fontos nekem a semlegességem megőrzése, mert úgy érzem, művészként (zenész vagyok) nekem kötelességem megőrizni a politikai semlegességem. Nem szeretem, amikor bizonyos zenészek (nem mondok konkrét neveket) nyíltan vállalják a politikai szimpátiájukat, mert szerintem így elveszítik a semlegességük, a rajongói táboruk felét (a politika önmagában nézve egy nagyon megosztó téma).


Az én rajongóim is pont ezt szeretik bennem, hogy az én művészetem nem a politikáról szól, bárki meg tudja hallgatni a zenémet, politikai szimpátiától teljesen függetlenül.


Viszont az a baj, hogy egyre többen jelzik nekem (magánéletben és a művészeti életemben is) hogy azzal hogy sohasem szavaztam és most vasárnap se fogok elmenni, gyakorlatilag saját magamnak teszek rosszat. Azzal érvelnek, hogy akár tetszik, akár nem, a politikai érinti az életem.


És valóban, én is érzek bizonyos dolgokat, mert nekem leszbikus nőként nagyon fáj, hogy Magyarországon egyre inkább LMBTQ ellenes hangvétel fogalmazódik meg bizonyos pártok részéről. A barátaim és hozzám közel álló emberek azzal érvelnek, ha nem szavazok olyan pártra, akiknek fontosak az LMBTQ emberek jogai, azzal magamnak teszek rosszat, hiszen így előnyt adok azoknak a pártoknak, akik szándékosan LMBTQ ellenes hangokat formálnak meg a kommunikációjukban.


Azt is fontos megjegyeznem, hogy az én szerelmem, a barátnőm minden alkalommal elmegy szavazni és most is el fog menni. Neki problémát jelent, hogy én sohasem szavaztam és most sem fogok. Azt mondja, nem érti, miért nem szavazok, hiszen mindketten leszbikusok vagyunk és szerinte fontos lenne, ha én is szavaznék egy LMBTQ jogokat segítő pártot. Én azzal szoktam érvelni, hogy nekem művészként meg kell őrinzem a semlegességem (ő nem művész, ő sportoló), de ő azt válaszolta, hogy a szavazásnál és utána sem kötelező elmondani, melyik pártra szavaztam, hiszen a szavazás titkos.


Mit tegyek? Értem a szerelmem álláspontját is, viszont nekem tényleg fontos, hogy művészként megőrizzem a semlegességem és ne legyen az, hogy az eddig független zenei életem immáron elfogult legyen egy bizonyos párt felé. Mi lenne a helyes döntés részemről?



2022. ápr. 1. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Hallgass a szívedre, szavazz a Fideszre!
2022. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem baj.
2022. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Hallgas a szívedre, soha ne x-elj a fideszre.
2022. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Attol meg hogy 4 evente elmesz szavazni, nem kell a mindennapjaidban egy betu politikai nezetedet se felvallalni, se zeneszkent se emberkent se barhogy.


Ha meg lmbtq tag vagy es nem zavar h jelenleg a kormany osszemos a pedofilokkal hat lelked rajta.

2022. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
A szavazás titkos egyelőre még ebben a retek országban is. Szavazz, hogy az is maradhasson.
2022. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ebben az orszagban elsz, rad is hatassal vannak a korulmenyek, akkor mi a fax az a politikai semlegesseg?! Amugy ne menj el, csak utana ne is panaszkodj ha nem tetszik valami.
2022. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj. Az idei felhozatal úgyis elég silány. Vagy választasz egy pártot, amelyik szerinted a legkevésbé rossz, és arra szavazol.
2022. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem baly hogy nem akarsz szavazni de elég furcsa. A politika oz országra és főleg most a te életedre is kihatással van. Ráadásul ahogy 4 es is irta attól hogy elmész szavazni nem kell a rajongóidnak utána egyfolytában politikárol beszélni sőt ha nem akarsz egyáltalán nem kell.
2022. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám mondja mindig, hogyha nem szavazol, később ne sírjon a szád az eredmények miatt. Ha szavazol, te megtetted a magadét. Mindegy, hogy kire, a lényeg, hogy higgy abban! Van véleményed, ne tartsd magadban! Meg amúgy is, névtelenül megy. Szóval senki sem fogja megtudni, hogy kire szavaztál.
2022. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!