Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazol e kettő közül,...

Kire szavazol e kettő közül, Fidesz vagy Ellenzéki Összefogás és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy értelmes vitát, érvekkel, remélem nem hiú remény ezen az oldalon. Csak ezt a két indulót hasonlítanám össze, más nekem nem releváns.

Légyszi ha veszekedni akarsz meg érvek nélkül acsarkodni, görgess tovább!


Szóval átnéztem kicsit a múltat, ebből indultam ki. Ez nyilván egy összehányt lista, mindennek utána kell nézni meg a hitelességét ellenőrizni: [link]


Itt is jól összeszedi, milyen intézkedései voltak nagyvonalakban az Orbán-kormánynak: [link]

[link]


Ezek lent a saját gondolataim, nem feltétlen kell elolvasni, csak ha érdekel. Meg lehet cáfolni, ha valamiről más a véleményed.


Te kire szavazol a kettő közül és mi az érved mellette?


---------------------------------------------------------------------


Fidesz pro:

Gazdaságilag szerintem jól vezették az országot, vannak munkahelyek, beruházások, források, az állam döntően "belföldre" adósodott el állampapírokkal, nem mindent IMF-hitelekből finanszírozott (lásd MSZP anno). A környezetemben azt látom, mindenki jobban él, mint a Fidesz előtt, ami a pénzt illeti (de csak azt illetően és csak kicsit, gulyáskommunizmus-style).


Külpolitikában szerintem rátermettek a politikusok, lett végre renoméjuk, ami azelőtt sosem volt. Most van súlya annak, amit mondanak külföldön. (Még ha ez negatív is, mert jajj megint a magyar kormány, de karakának).


V.Iktor elég jó stratéga, ez nem vitás.


Atom szerintem kell, anélkül nem megy az energiaellátás a jelenlegi szinten még egy országnak (a hogyanja - mennyi pénzért persze elítélendő).


Beruházások kinek: alapvetően sok minden inkább belföldre megy és magyarok dolgoznak az állásokban. Megvetendő a mutyi, de most sok minden belföldön marad legalább, minket erősít.


Fidesz kontra:

- végtelen korrupció, uradalom rendszer

- éjszaka átnyomott törvények,esélyt sem adva a párbeszédre vagy ellenkezésre

- melegellenesség: szerintem ha a nyugati világhoz akarunk tartozni, ez nem fér bele

- program hiánya: a politikusoknak mi adjuk a "munkát", a minimum lenne minket megtisztelni egy programmal

- Orbán több ciklus óta nem hajlandó vitázni a választás előtt. Egy nyugati demokráciában legyen vita, nem despotizmus.

- Oktatás: nem a szellemi tőkénkre alapozunk, hanem kvázi gyári munkásokat képezünk az iskolában. Központosított tankönyvek. Nincs tanár vagy aki van, olyan, mert ennyi pénzért én sem tanítanék. Tankötelezettség 16 év, utána legyél gyári munkás vagy betanított egy nyugati autógyár itteni üzemében. Bölcsödei, óvodai helyekre várólisták(!) vannak, annyira nincs férőhely. 12 év alatt hozzá sem kezdtek javítani, csak lefelé taszítják.

- EÜ: személyzet elvándorlása és aki marad, ahhoz se akarsz menni, mert van rád 2 perc és borzasztó fáradtak és elfásultak. Rendelőkben, kórházakban se wc papír, se szappan, semmi, lepukkant sz.rok. Felesleges fekvőbeteg ellátás, mert az több pénzt ír jóvá a kórháznak. Kórházba én nem merek menni, mert belehalok egy kórházi fertőzésbe. Végtelenül korrupt ágazatok, pl. szülészet. (Nem, az orvosfogadás megtiltása nem megoldás, csak elfedi a problémát, mert miért is fogadnak orvost a nők?)

- Novák Katalin: egyedülálló nem fogadhat örökbe, meleg nem fogadhat örökbe, a meddőségi központok felszámolása és állami központ létrehozása.

- stadionok: valamennyi szerintem kell, jót tett, mert jönnek ide rangos sportesemények. De Mucsaröcsögének nem kell, zsákfaluba nem kell, mert azokat fenn is kell tartani valamiből.

- CSOK, CSOK-hitel, babaváró: egy 3 gyereket bevállaló pár 0 FT-tal a zsebében össze tud rakni kb 80 milliót a támogatásokkal. Ami nem baj, a baj csak az, hogy ezek mind beépültek az ingatlanárakba (kb 6 éve egy budai tégla volt 20M, ma 60+ M ugyanaz...)


Ellenzék-pro:

- Európai Ügyészséghez csatlakozás: mint fent írtam, hatalmas nálunk a korrupció (gondolom nem véletlen nem akart eddig csatlakozni a Fidesz...)

- alkotmány felülvizsgálata, AB függetlenítése: az alkotmányt arrogánsan úgy módosította a Fidesz, ahogy nem szégyellte, AB is a Fidesz kezében van, aminek elvileg függetlennek kéne lennie

- progresszív tervek az oktatás rendbetételére

- javaslat az EÜ rendbetételére

- nyugati gondolkodásmód, nem keleti nyitás meg oroszokhoz közeledés gondolata, szerintem ez a jövő

- 6 párti koalíció, szükségük lesz folyamatos kompromisszumokra, ami szerintem előnyös

- 12 év egy oldal után szerintem kell a váltás (de 8 évre van értelme)

- van programjuk...


Ellenzék-kontra

- elég töredezett, így nem tudott eddig erőt mutatni, nem feltétlen nézek ki belőlük egy erős kormányzást

- segélyek növelése: szerintem ez nem egy jó irányvonal. Az emberek ellustulnak és sokan ki is használják, hogy "nem kell dolgozni"

- többkulcsos adórendszer: alapvetően ha én nem vagyok gazdag, csak elégtétellel töltsön el, hogy aki az, többet adózik? Nem erre vágyom, nem érdekel, kinek legyen rossz.

- Privatizáció támogatása: egy külföldi tulajdonost nem fogja érdekelni, hogy ittenieknek adja a munkát.

- Gyurcsány személye: maga az, hogy egyáltalán még ott lehet a politikai életben, szerintem az ország szégyene. És nem értem meg, ki bírja egyáltalán támogatni ezt az embert.



2022. ápr. 1. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ellenzék, mert elegem van a fideszből. Változás kell.
2022. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Csak a Fideszre.
2022. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Demion ***** válasza:
65%

A Fidesz gazdasági teljesítménye...


Mennyivel több az átlagfizetés euróban számolva ma, mint 2008-ban:

[link]

2022. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

A hatalom a népé, csak felfelé.

MZP 2022

2022. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Ellenzéki összefogás, mivel folyamatosan figyelem a politikai eseményeket és mivel ezerszer jobbnak találom MZP-t mint OV-t.
2022. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#2, #4 légyszi írjatok érveket is!
2022. ápr. 1. 14:54
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Ellenzéki összefogás, a fidesz féktelen korrupció, kirekesztő SZJA politika, mindent a haveroknak többi meg rabszolga, vissza a kummunizmusba politika stb....
2022. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
A fidesz az ország pénzének kb 50%-át ellopja, szóval ellenzékre szavazok.
2022. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ellenzékre szavazok. Unom már a korrupciót, az illiberalizmust, és hogy mindig mi vagyunk Európa szégyene.
2022. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

4. vagyok.

Én azért akkarom az ellenzék győzelmét, mert már tele a hócipőm a Fidesszel, pl.:

- 27% os lett az áfa, -> ellopják a fizum egyharmadát, de szavazzak a kétharmadra.

- megoldatlan maradt az egészségügy kérdése, pl: a korházak lepukkantak és az adóssagaik kamatából élnek.

- a szociális támogatások, személy szerint az otthonápolás és a családi pótlék összegét pofátlanúl alacsonynak tartom, nem Európai szinvonalú.

- a közoktatás hanyag, túlterhelt és rosszúl szervezett.


És az érvek hosszú sora szinte végtelen.

2022. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!