Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért támogatja...

Az ellenzék miért támogatja ennyire Zelenszkij-t és a követeléseit?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 22:08
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
Ha elkezdesz kutakodni a múltban akkor rendre azt fogod találni hogy a hatalmon levő kormány mikor nehezéken volt akkor támadta azt amit éppen csinál. Ez nem csak erre a kormányra értem, rendszerváltás óta így van, azelőtt csak azért nem, mert az ellenzék akkor sose volt hatalmon.
2022. ápr. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#21 Részben igazad van, nyilván sok ilyet lehet találni.

Azonban minden esetben meg kell nézni azt is hogy milyen körülmények között volt éppen akkor az ország, pontosan mi volt a helyzet.

Alapvetően igaz, hogy az ember üléspontja határozza meg az álláspontját, vagyis hogy ellenzékben teljesen más a felelőssége, lehetősége egy politikusnak/pártnak, mint kormányon. Azonban nagyon nem ugyanaz ha 10-20 évvel korábban másféle helyzetben valaki még mást tartott volna helyesnek, mint ha 1-2 éven vagy hónapon belül fordul meg a véleménye.

A legalapvetőbb pl. az ellenzéki összefogás létrejötte. A jobbikot a parlamentből is ki akarták zárni, erre gyűjtöttek aláírásokat is a parlamenti képviselők között - most meg közös listán indulnak a jelöltjeik. Az lmp és momentum alapvetően úgy jött létre, hogy a szavazóiknak kimondták, egyaránt távolságot akarnak tartani a fideszes oldaltól és a ballibes oldaltól, vagyis azoktól akik mér voltak kormányon. Most mindkettő közös listán indul az mszp+dk csapattal.

Ez nem 10-20 év viszonylatában változás, ez most történt 2017 óta. Miközben maga a momentum is alig pár hónappal korábban, 2017. márciusában lett párt.

tegyük egymás mellé, hogy a fidesz 20 évvel ezelőtt, amikor Oroszországban még más volt a belső politikai légkör, akkor nem értett egyet egyet azzal hogy gyurcsány szoros gazdasági kapcsolatokat és barátságot ápol Putyinnal, míg kormányra kerülve már az orosz-magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztését támogatta és csinálta is, meg azt, hogy arra jött létre egy mozgalom 2015-ben, hogy a létező politikai pártoktól független politikai csoportként jussanak be a parlamentbe - majd még be sem jutottak máris közös listán indulnak az egyik ilyen és ráadásul megbukott, politikai párttal (mszp és dk egy). Nagyon nem ugyanaz.

2022. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22 azért ennyire ne legyél gusztustalan! Az egész ellenzéki tömb azért létezik egyáltalán, mert a fidesz (mint egy viszonylag stabil szavazóbázisú erő) kétpártira módosította a választási rendszert. Nyilván, így nem volt nagy megerőltetés bármiféle teljesítmény nélkül megnyerni még két választást.

Próbálok egy egyszerű példát felhozni, amit talán még a te barázdálatlan fideszes agyad is képes felfogni: ha egy versenyen azt a szabályt hozod, hogy csak csíkos pólóban lehet indulni, akkor ne szólj be az ősidők óta kockás-inges versenyzőnek, hogy elvtelen köpönyegforgató!

2022. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

#23 Ez nagyon ócska próbálkozás.

Pontosan ez a választási rendszer nem kétpárti.

Most nem kell a második fordulóban összeállni, hogy nyerjenek. Egyszerű többséggel, akár 30%-kal meg lehet nyerni egy egyéni mandátumot.

2014-ben a fidesz-kdnp 2/3-a mellett a jobbik 12%-kal jutott be a parlamentbe, az lmp 5%-kal és a ballibeknek kellett csak összeállni, hogy valamennyien bekerülhessenek a 2010-es nagy bukásukat követően. 2018-ban szintén külön listán indult a jobbik, az mszp, lmp, dk is és mind bejutottak a parlamentbe.

Nincsen kétpárti választás rendszer. Alkalmatlan ellenzéki pártok vannak, akik nem képesek egyedül vagy párban, mint a fidesz-kdnp, elég szavazatot szerezni a győzelemhez.

Nem azért kell összeállnia az ellenzéknek mert a választási rendszer ilyen, hanem mert külön-külön egyikből se kérnek a választók és egyikre se bíznák rá az ország vezetését.

A választáson mindenkinek egyformán van szavazata és éppen úgy szavazhatnak a dk-ra, mint a fideszre. A szavazókat kell megszólítani, nekik kellene olyan alternatívát felmutatni, hogy oda szavazzanak és ne a fideszre. Ahol képes a dk, jobbik, mszp 1 körzetben győzni, ott képes lehetne 50 körzetben is győzni, hiszen mindenhol pontosan ugyanaz a szabály, nincs kétféle törvény, hogy a Zuglóban lehet ellenzéki jelöltnek győznie de Debrecenben más a szabály, ott már nem.

Ez csak egy szánalmas vergődés tőled, hogy magyarázd a kedvenceid választási alkalmatlanságát.

2022. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#24 remélem azzal tisztában vagy, hogy a történelem rólatok is pont ugyan úgy fog nyilatkozni mint a volt pártállam III/II-es ügynökeiről.
2022. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
#25 Remélem tisztában vagy azzal, hogy azokat akarod most kormányra juttatni akik maguk voltak az az állampárt akik diktatúrában az III/II-seket beszervezték és felügyelték!
2022. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Az ellenzéknek mindig a kormánypárttal ellentétes álláspontot kell képviselnie.
2022. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
42%
Ez fordítva van. Zelenszkij támogatja az ellenzéket, mert mindent megtennének érte, és nem néznék a magyarok érdekeit.
2022. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!