Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túli Magyarok! Nem...

Határon túli Magyarok! Nem pofátlanság hogy ti itt szavaztok ?

Figyelt kérdés

Azzal semmi gond hogy támogatásokat, segítséget elfogadtok. De!


Mi az hogy jogotok van itt szavazni ? Nem éltetek itt, nem éltek is és a választások eredményeit sem fogjátok megtapasztalni. Nehogy már ti mondjátok meg ott hogy nekünk mi a jó. Nem az a baj hogy a Fideszre szavaztok hanem hogy szavaztok!



Tegyük fel hogy mi is szavazhatnánk a ti országaitokban. Mit szólnátok hogyha egy Román, Szerb stb párt aminek jó sok pénze van csinálna tök jó propaganda videókat ide nekünk szánva melyek alapján azt hinnénk hogy ti nektek arany sorotok lesz általuk meg mennyi jót tesznek értetek ezért mi megszavazzuk őket. Közben meg a valóságban tönkre tesz titeket, terrorban tart stb. És amikor ti ezt kiírjátok akkor mi még innen elmondanánk hogy nincs ott semmi baj, jó az nektek és jogunk van megszavazni. Kb ezt művelitek!


2022. márc. 29. 13:01
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
70%

Szavazhatnék én is, de nem teszem. Véleményem szerint olyasféle szabály kéne, hogy az szavazhasson akinek legalább 4 éve határon belüli lakcíme van.

Saját elképzelésem pedig ez, hogy én nem fogok oly dologról szavazni, ami mások életét alakítja, nem érezném jogosnak rá magam.

2022. márc. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
34%

#41


Hogyhogy a mások életét alakítja? Minden választással a saját és mások életét alakítjuk közösen. Én idén először nem megyek el szavazni, mert lesújtó a véleményem a mostani felhozatalról, de amikor elmegyek, én is alakítom a békéscsabai nyugdíjas néni, a zalaegerszegi mezőgazdász és a szabadkai pincér életét, a kazincbarcikai 18 éves fiatal, a székelyudvarhelyi kisvállalkozó és az egri borász is alakítja az enyémet. Ez nem önkormányzati választás lokális hatásokkal!

2022. márc. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
70%
Erdélyi vagyok én is, így értettem mindezt, hogy az én szavazatommal mások életébe szólnék bele.
2022. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
23%
Én pont ezért nem szavazok itthon se. Nem fogok más életébe beleszólni, mint azt a köpedék politikusok, meg a híveik csinálják...
2022. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
39%
én azt gondolom, hogy annak kéne szavaznia adott országban, aki oda adózik. és ott is valami fix összeg felett. teszem azt évi 1000-2000 euró befizetett adó felett. ugyanis az ő pénzéből gazdálkodik az állam, tehát neki legyen beleszólása, a többieknek nem.
2022. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
0%
Az önkormányzati választáson és a helyi referendumon kívül minden szavazással mások életét is alakítjuk: a szomszéd néniét, a falusi kocsmárosét, a megyeszékhelyi kismamáét, a balatoni büfését, a kolozsvári egyetemistáét, a budapesti informatikai vállalkozóét. Ők pedig alakítják a mi életünket. Ez egy sokszereplős társasjáték. Aki nem akar mások életébe beleszólni, az nem él a választójogával. (Én sem élek, mert a mostani felhozatalból nem tudok kit választani.)
2022. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
15%
#45: ez egész jó lenne, nem kéne a Londonban és más helyeken élőkkel se szórakozni. Jöjjön haza, még inkább adózzon itt és akkor szavazhat.
2022. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!