Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért inflálódik most gyorsabb...

Miért inflálódik most gyorsabban a forint, mint Gyurcsány válsága idején?

Figyelt kérdés

2022. márc. 27. 23:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
36%

#9: És szerinted az óceánon miért billeg a csónak?


Egyébként keress már rá a környező országok (lengyel zloty, cseh korona) árfolyamára és nézd meg 1 éves és 5 éves grafikonon, jól látható, hogy ugyanazok a mozgások történtek.


Utána keress rá az ukrán hrivnyára is és azután mondd azt, hogy a nemzetközi piacoknak nincs semmi hatása meg befolyása az árfolyamokra...


Az illiberális, feketebárány országokból vonják ki a tőkét, mert arra játszanak, hogy megboruljon a nép elégedetlensége miatt a rendszer, a földön fekvőt ütik, ez a módszerük.


Ukrajnában viszont egyrészt kivárásra játszanak, hogy mi lesz a nagyhatalmak csatájának vége, illetve vásárolják is folyamatosan fel a dolgokat.


Épp nézegettem én is, hogy kéne venni valami tengerparti nyaralót Mariupolban, mert most olcsó lett a telek, a tankok meg nem lesznek ott mindig én pedig ugyanolyan örömmel megyek nyaralni, akár ukrán bikinis csajok fognak pancsolni mellettem és ukrán vodkát isznak, akár orosz bikinis csajok teszik ugyanezt és orosz vodkát isznak, csak addigra már 10x annyi lesz a nyaralók ára...


A piacon farkastörvények uralkodnak, épp a piaci mozgásokból a leggátlástalanabb dolog levezetni egy ország teljesítőképességét.


Főleg, hogy már az államadósság is elszakadt a realitásoktól. Hogy lehet több egy állam adóssága 100%-nál úgy, hogy nem megy csődbe?


Illetve akinek mégis több ennek ellenére, az hogy nem rabszolga ország, hanem esetleg világvezető nagyhatalom?


Ugyanakkor miért szegény, nyomorgó ország az, akinek alig vagy egyáltalán nincs államadóssága?


A gazdaság valamivel összetettebb annál, mint amit egy rövid szösszenetben az átlagos, - sokszor laikus, aki már a szorzótáblára is alig emlékszik - választópolgárnak összefoglalnak, természetesen kizárólag a hiteles és valós információt eljuttatva hozzá, még véletlenül sincs soha semmilyen hátsó szándékuk vele... Csak éppen a számokat is gyakran össze-vissza hasonítják össze (egyik mondatban százalék szerepel, a másikban a konkrét érték, a harmadikban meg a relatív érték, hogy mennyivel nőtt vagy csökkent és még véletlenül sem akarnak ezzel gondolatot elültetni benned... Pusztán a hiteles, száraz tényközlés a céljuk. Aha...

2022. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!