Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan aki átjelentkeze...

Van itt olyan aki átjelentkezett billegő körzetbe szavazni? Állandó lakcímet kellett hozzá változtatni?

Figyelt kérdés
Valaki ismerős vagy párttag-társ engedte hogy bejelentsék billegő körzetbe, aki átjelentkezett?

2022. márc. 25. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogok vidéken tartózkodni, ahol a lakóhelyem van, hanem átjelentkeztem Budapestre, a tartózkodási helyemre. Ekkor helyileg a fővárosban szavazok, de azt a szavazólapot fogom kapni, mintha vidéken szavaznek. Ha azt akarnám, hogy az adott budapesti kerület jelöltjére tudjak szavazni, ott kellene lakóhellyel rendelkeznem. Amúgy be tudnék jelentkezni Bp-re is, mert bár albérlet, de a tulaj beleegyezne, hogy tudjak könnyen parkolni a kerületben, de mivel nincs autóm, ezt nem tartottam fontosnak. Érdekesség, hogy a feleségemnek ide van lakóhely jelentve (neki már nincs más, ami az albérlet helyett állandó lehetne), így mi nem egy szavazókörben és nem azonos jelöltekre fogunk szavazni annak ellenére, hogy egy háztartásban élünk.
2022. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!