Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék inflációs kormány...

Az ellenzék inflációs kormány kritikája csak szájkarate?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy posztot, ahol sok termék pl. Benzin, tej ára össze volt hasonlitva 2010hez képest és mindenhol ilyen 50% körüli drágulás volt. Ugye az utóbbi 12 évben az emberek fizetése is nőtt ami ugye részben hozzájárul az inflációhoz, hiszen ha mindenki nagyobb keresettel rendelkezik akkor nyilván az árakat is emelni fogják. Ezen kívűl ugye ami ugyanugy befolyásolja az árakat az a forint erőssége az importálás esetén. Szoval igazából az ellenzék az euro bevezetésén kívűl hogyan tudná jobban lefékezni az inflációt?

2022. márc. 24. 08:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10. Épp arra reflektáltam, hogy az ellenzék mossa össze Feriék gyalázatos teljesítményét azzal, hogy akkor válság volt. Csak tudod, 2006-ban még nem volt. Senki sem a 2008-as válság miatt hívja Fletót elqrónak, ezzel csak ti akarjátok mentegetni, mintha nem is a kontinens egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta volna, hanem szegényt csak a válság mosta el. Hát, nem egészen.
2022. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11

"Csak tudod, 2006-ban még nem volt."

Na, itt kezdődnek a problémák, amikor nem ismered a nemzetközi helyzetet.

Az a helyzet, hogy ahogy most is, akkor is nagyon kiszolgáltatott volt a magyar gazdaság külföldnek, elsősorban Németországban.


Ha megnézed a német GDP-t, akkor láthatod, hogy nálunk is kicsit visszaesett a növekedés 2004-ről 2005-re.

[link]

Ami 2005-ről 2006-ra történt, az ennek a lekövetése volt, ahogy láthatod itt is:

[link]


"mintha nem is a kontinens egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta volna"

Nem nyújtotta. Nem volt jó, nagyon nem volt jó, ahogy a kormány működött, viszont nem volt sosem olyan rossz, mint aminek mondták, sőt, a fidesz is sokkal rosszabb náluk.



Egyébként az öszödi beszédnél derült ki, hogy mi a probléma. Egyszerűen nem támogatják Gyurcsányt, lehetett jó elképzelése, de nem álltak bele az mszp-sek drasztikus átalakításokba, mivel az szavazatot vitt.

És ennek lett a következménye, hogy Gyurcsány megalapította a DK-t.

A fidesznél pedig pont az van, hogy a rossz döntés mögé is mindenki odaálll, mivel a mester mondta. Ilyen szempont a DK már hasonlít működése miatt a fideszhez.


"Hát, nem egészen."

Válság tényleg nem volt, a nemzetközi helyzetet követte le a magyar gazdaság. Ez látszik a linken is.

Ezt persze szarul kommunikálták, de ez még mindig nem az ő hibájuk. Másért persze lehetne őket szídni, de az még mindig semmi a fideszhez képest.

2022. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12. Azért egyet készítettem én is. Tényleg elég jól látszik, hogy melyik időszakban szakadtunk le a régiós mezőnyből, és melyikben álltunk vissza a növekedési pályára. Nem éppen az figyelhető meg, hogy a Fidesszel jártunk volna rosszabbul.


[link]


"Az a helyzet, hogy ahogy most is, akkor is nagyon kiszolgáltatott volt a magyar gazdaság külföldnek, elsősorban Németországban."


E tekintetben nem sok dolog változott, bár épp nem olyan régen vált el egymástól nagy meglepetésre a német és a magyar növekedés üteme (a mi javunkra), ezt leszámítva pedig elég sokat csökkent a sérülékenységünk, nem úgy várunk egy válságot ma, mint akkor.


"Másért persze lehetne őket szídni, de az még mindig semmi a fideszhez képest."


Érdekes gondolat, de úgy volna az igazán értékes, ha gazdasági adatokkal is rá tudnál erre mutatni.

2022. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

"Tényleg elég jól látszik, hogy melyik időszakban szakadtunk le"

Hol? Mert a linken sehol nem szakadtunk le.

Nézd meg pl. 2000-et, amikor a lengyelek felett vagyunk egy kicsivel. Ez 2010-ben ugyancsak igaz. És 2020-ra megfordult, de akkor is viszonylag közel voltunk.

Sehol semmilyen leszakadás nem volt ezen az ábrán. Ugyanazt a pályát jártuk be, mint a lengyelek.


Ha mindenképp leszakadást akarsz vizionálni, akkor az utolsó pár évben előztek meg a lengyelek, nem pedig Gyurcsány alatt.

(És mielőtt A szlovákokkal jössz, ha megnézed, akkor nem mi értük őket utol, hanem ők nem teljesítettek olyan jól az utolsó években.)


A linked nem bizonyít semmit. Arról nem beszélve, hogy manipulatív, mivel nem ugyanabban a helyzetben volt a 2 kormány. Pl. Hol jelenek meg a legalább 3-4-szer akkora EU-s támogatás, ami a fidesz 8 első évében jött, mint amekkora Gyurcsány alatt jött.

Igen, 2004-2010 között kb. a GDP 10%-ának megfelelő összeg jött be, míg 2010 és 2018 között kb. 40%-ának megfelelő összeg (ha megnézed a linken amit adtam, ott ezen időszak alatt a fidesz 21%-os GDP növekedést tudott elérni, ami ezen adat ismeretében nevetséges.)


"épp nem olyan régen vált el egymástól nagy meglepetésre a német és a magyar növekedés üteme"

Ami - mégegyszer - ismerve, hogy mennyi pénz kaptunk, elég nevetséges.


"Érdekes gondolat, de úgy volna az igazán értékes, ha gazdasági adatokkal is rá tudnál erre mutatni."

Én rámutattam, de te ezt ignoráltad. Helyette hoztál másik adatot, amit egyébként direkt félre is értelmeztél.

Nézd, simán összehasonlítani sosem fogod tudni, mivel nagyon sok EU-s pénz jött, így az lenne a normális, ha jobb eredményt értek volna el.

Viszont, amikor épphogy jobb eredményt érnek el (vagy valamikor jobbat se, ahogy mutattam), ennyi pénzzel, akkor az nevetséges eredmény.


Ha szeretnéd nézhetünk mást, pl. nézzük meg, hogy ausztria gdp-jéhez képest hogy alakult a magyar. Én fair-ségből mindig 8 véet szoktam nézni mindkét esetben, így msot is ezt fogom:

2002: Ausztria: 213.38 milliárd USD; magyar: 67.61

Arányuk: 31.685%

2008: Ausztria: 430.294 milliárd USD; magyar: 158.374

Arányuk: 36.8%

2010: Ausztria: 391.9 milliárd USD; magyar: 132.32

Arányuk: 33.76%

2018: Ausztria: 454.946 milliárd USD; magyar: 160.587

Arányuk: 35.3%


Külön kiemeltem 2008-at, hogy válság előtt lássuk a helyzetet. 2002-től 2008-ra 5.115 százalékponttal lettünk közelebb, ami válság miatt 8 év alatt összességében 2.075%.

Ezzel szemben a fidesz alatt, ahol sokkal több EU-s pénz volt és végig konjunktúra 2010-ről 2018-ra 1.54 százalékponttal lettünk közelebb.


Tehát az mszp egy válsággal együtt (6 év konjukntúra + 2 év válság) is közelebb vitt minket Ausztriához, mint a fidesz 8 év konjunktúrája alatt.

Ha pedig az mszp-nek kizárólag a konjunktúrára vonatkozó adatait nézzük, akkor 3-szor olyan eredményes volt, mint a fidesz.


A forrás a szokásos világbank:

[link]

[link]


Igen, fogsz találni adatot, amiben a fidesz ugyanolyan jó, vagy pont picivel jobb, de ez nem fogja ellensúlyozni azt, hogy mennyi lehetőségünk volt és azokkal mire mentünk.

2022. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11! Nem pajtás, nem! 2006 után nem ugrott meg se a munkanélküliség, se nem volt hatalmas gazdasági visszaesés! Csak nektek fideszeskenek kényelmesebb a 2008-10 közötti valóban brutális időszakot így kihúzni több évre, és mondogatni, hogy "gyurcsányalattevégigezvolt". Pedig nem.
2022. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!