Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Március 15-én és október...

Március 15-én és október 23-án mi ünnepelnivaló van?

Figyelt kérdés

1848-ban és 1956-ban is illegális, államellenes szervezkedés és felkelés volt amiket nagyjából egy tucat focidrukker szintjén lévő balhézó egyén indított el.


A nép nagy része akkor is a törvényes rendet, békét, nyugalmat támogatta nem a rendbontást.


2022. márc. 21. 23:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9, tökre megértelek:D


11, Boldog szülinapot így utólag! Plusz-minusz hét napban még ér a köszöntés!;)

2022. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#7!


Petőfi nem volt az a focidrukker alkat. :)

De már ez is duplán hazugság. Ha elmegyek egy meccsre, akkor már csak focidruker vagyok? Ott már nem vagyok mérnök, mert szeretem a sportot?


Teljesen logikus, hogy elnyomás, egy diktatúra ellen csak illegálisan lehet fellépni. Persze ehhez el kell fogadni, hogy az elnyomó, a diktátor hatalma legitim.


És nem csak Petőfi volt ott a szervezkedők között, hanem a többi főszereplő is értelmiségi volt. Tehát a kérdező a "focidrukker szintjén lévő balhézó egyén" kijelentésével vagy hazudik vagy hülye.

Petőfiéket többezres tömeg követte, tehát a kérdező "nagyjából egy tucat focidrukker" kijelentései is vagy hazugság, vagy a kérdező hülye.

Azért is hülyeség és hazugság, mert ha tényleg csak pár emberről lett volna szó, akkor nem kellett volna mindkét esetben behívni a ruszkikat a hatalmukhoz ragaszkodóknak.


"államellenes szervezkedés" szintén nem igaz, hiszen nem igaz egyik esetben sem, hiszen mindkét alkalommal éppen a szuverén magyar államot akarták visszaállítani.


"A nép nagy része akkor is a törvényes rendet, békét, nyugalmat támogatta nem a rendbontást."


A nép nagy része sosem támogatja a diktatúrákat, a politikai gyilkosságokat.

2022. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!