Március 15-én és október 23-án mi ünnepelnivaló van?
1848-ban és 1956-ban is illegális, államellenes szervezkedés és felkelés volt amiket nagyjából egy tucat focidrukker szintjén lévő balhézó egyén indított el.
A nép nagy része akkor is a törvényes rendet, békét, nyugalmat támogatta nem a rendbontást.
9, tökre megértelek:D
11, Boldog szülinapot így utólag! Plusz-minusz hét napban még ér a köszöntés!;)
#7!
Petőfi nem volt az a focidrukker alkat. :)
De már ez is duplán hazugság. Ha elmegyek egy meccsre, akkor már csak focidruker vagyok? Ott már nem vagyok mérnök, mert szeretem a sportot?
Teljesen logikus, hogy elnyomás, egy diktatúra ellen csak illegálisan lehet fellépni. Persze ehhez el kell fogadni, hogy az elnyomó, a diktátor hatalma legitim.
És nem csak Petőfi volt ott a szervezkedők között, hanem a többi főszereplő is értelmiségi volt. Tehát a kérdező a "focidrukker szintjén lévő balhézó egyén" kijelentésével vagy hazudik vagy hülye.
Petőfiéket többezres tömeg követte, tehát a kérdező "nagyjából egy tucat focidrukker" kijelentései is vagy hazugság, vagy a kérdező hülye.
Azért is hülyeség és hazugság, mert ha tényleg csak pár emberről lett volna szó, akkor nem kellett volna mindkét esetben behívni a ruszkikat a hatalmukhoz ragaszkodóknak.
"államellenes szervezkedés" szintén nem igaz, hiszen nem igaz egyik esetben sem, hiszen mindkét alkalommal éppen a szuverén magyar államot akarták visszaállítani.
"A nép nagy része akkor is a törvényes rendet, békét, nyugalmat támogatta nem a rendbontást."
A nép nagy része sosem támogatja a diktatúrákat, a politikai gyilkosságokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!