A melegellenes "gyermekvédelmi" törvény érinti gyakorlatban az olyan zenei előadókat, zenei előadásokat, ahol pl. az egyik tag - vagy több tag - transznemű, vagy androgűn megjelenésű stb...?
A törvényben ugye van ez a szófordulat, hogy "SZÜLETÉSI NEMNEK MEGFELELŐ NEMI ÖNAZONOSSÁGTÓL ELTÉRÉS".
Úgy értem, hogy csomó irányzat van, ahol megszokott, hogy az ellenkező nem ruháiban lépnek fel, pl egy csomó 80-as évekbeli előadó, vagy távolkeleten ma is. Sőt, az operában is előfordul. Vannak zenés színházak stb...
...
VAGY, lehet, hogy nem is az imázsról szól, csak mondjuk a billentyűs épp egy transznemű ember.
...Ekkor mi van a videóklippekkel, előadásokkal, a zenekar reklámaival, vagy a zenész színház reklámaival, előadásával, az is 18-as karika?
JAJ , MÉG EZT ELFELEJTETTEM:
Azért is kérdeztem, mert én nem nagyon nézek TV-t, és nem tudom, láttatok-e már olyat mondjuk, hogy jött egy videóklipp, vagy koncert, vagy zenekar, ahol a zenészek úgy öltöznek... (vagy festik magukat, nem nélküli megjelenésűek) , és ezért kikerült a 18-as karika?
(Tehát pusztán a megjelenésért, és nem úgy értem, hogy egy musical története elve nemváltásról szól, értelemszerűen.)
Nem. A törvény azokról szól, amik ilyesmit jelenítenek meg, nem azokról amikben szimplán megjelenik egy ilyen zenész, szinész, stb.
Ha egy adott produkció a homoszexualitás, transzneműség, stb megjelenítéséről szól, akkor a törvénybe ütközik, az előadók nemi irányultságától függetlenül.
Ha a produkció nem ezek megjelenítéséről szól, akkor nem ütközik a törvénybe, az előadók nemi irányultságától függetlenül.
Köszönöm a választ a négyesnek! Igen, értem amit írsz, és én is efelé hajlok. Számomra azért is zavaros az értelmezés, mert egy zenekar, vagy zenészek zenésztársak vizuális imázsa is beletartozik a műsorszámba. Az imázs többféle módon kialakulhat. Lehet, hogy ezt a megjelenést kiválasztják maguknak, mint pl a 80-as new wave és hair metal előadók, de olyan is van, hogy több transzszexuális zenész így tudja önmagát kifejezni, és összeállnak, így is kialakul ez az imázs. Itt az lehet a döntő kérdés, hogy maga az imázs, a vizuális stílus, vagy a vizuális elemek, a prudukcióhoz használt ruházat, festés, és a többi, vajon kimeríti-e azt, hogy a "produkció erről szól", kizárólag a felsoroltak miatt. Tehát a zenekar előad egy dalt, aminek a szövege irreleváns, de a zenészek megjelenése önmagában elég, hogy azt mondja a médiahatóság, hogy "no, ez erről szól, kész vége."... ezt nem kijelentem, ezen filózom.
De én is afelé hajlok, amit írtál, csak mindenképp kellett segítség az értelmezéshez. (Engem is érint közvetetten ez a dolog, zenei pálya miatt, zenész ismerőseim miatt)
A 4-es jól összefoglalta. Azonkívül jogosnak tartom a 18-as korhatárt azokon a helyeken, amelyek mégis a tiltás hatálya alá esnek. Fontos megjegyezni, hogy a nagykorú személyekre semmilyen korlátozás nem vonatkozik, azok azt néznek, amit akarnak.
Egyszer baráti társaságban én is (férfi vagyok) kisminkeltem magam egy fogadás részeként. Naés? Ettől nem lettem egy perce sem nő, nem is leszek. Ezért fontos tehát tisztázni, hogy a megjelenő tartalom milyen céllal jelenik meg.
A gyermekvédelmi törvénynek mi köze van a transzneműekhez vagy a homoszexuálisokhoz?
A törvény senkit nem korlátoz a nemi hovatartozásában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!