Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van hatalmas sor a...

Miért van hatalmas sor a benzinkutaknál? lemaradtam valamiről?

Figyelt kérdés
híroldalakat néztem de semmi infót nem találtam. Most meg hazafele elhaladtam 3 benzinkút mellett ahova a kutya nem jár és most km-es sorok vannak.
2022. márc. 9. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert jön a hossszú hétvége és mindenki fél hogy nem lesz a korlátozások miatt gondolom...
2022. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kamionsor lepte el a MOL benzinkútját Nyíregyházánál - Blikk

[link]


Akadozhat az üzemanyag-ellátás Magyarországon: gond lehet a hosszú hétvégén?

[link]

2022. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kb 30%-al emelkedett az elmúl 2 hétben az olaj világpiaci ára. Ez azt jelenti hogy ha marad a hatósági ár, márpedig az az ígéret hogy fog, akkor a kutaknak minden eladott liter benzinen kb 100 ft veszesége lenne. Ez azt jelentheti hogy a jelenlegi készletüket eladják aztán bezárnak.
2022. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Ingyen van a HotDog!
2022. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Európára kezdnek egyre nagyobb nyomást gyakorolni az amerikaiak, a vége az lesz, hogy Magyarország sem vehet orosz olajat (64%-ot vesszük tőlük) meg gázt (85%-ot vesszük onnan). Ebből nagy drágulás lesz.


Ma mondta Orbán, hogy ehhez nem csatlakozik:

[link]


De hát mondta azt is, hogy ide nem jöhetnek NATO csapatok, mert annak itt van a Honvédség, meg hogy fegyvereket rajtunk keresztül nem szállíthatnak Ukrajnának.

2022. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3: nem zárhatnak be, mert akkor a törvény szerint üzemelteti majd más, pl. Lölö
2022. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan rége a kormány kiegészítette az üzemanyag árstopot nagykerárakra is. Így már a nagykereskedők is csak 480-ért adhatják a kutaknak az üzemanyagot.

Ezzel egyfelől megoldották, hogy a kutak kb nullszaldósan kihúzzák. Viszont a MOL-t leszámítva az összes többi beszállító felhagyott a szállítással. A MOL kb a piac 70%-át látta el, most az egészet kellene, mindezt úgy, hogy rengeteg tranzit és környező országokból érkező jármű, köztük kamionok is itt tankolják most magukat tele. Szóval, a MOL-nak kb kétszer annyit kellene szállítania, mint eddig.

Ez még talán meg is oldható, de ha erre rájön egy kis pánik az emberektől, akkor készen is van az üzemanyaghiány.

2022. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Demion ***** válasza:
100%

Köszönd a hatósági árnak. Ha egy kereskedőnek vesztesége van a portékája eladásából, akkor nem fogja árulni, vagyis hiány lesz az adott termékből.

A benzin hamarosan olyan lesz, mint a banán a Kádár-korban: olcsó, de nincs.

2022. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Kiváncsi leszek, mikor kezdik el a csatornába öntözni a benzint a kutasok, mint annó a tejet a gazdák :D
2022. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy mikor oldják már fel ezt a rettentő intézkedést a tarthatatlansága miatt.
2022. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!