Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem folytatják a panelhá...

Miért nem folytatják a panelházépítéseket?

Figyelt kérdés

Szerintem a panelházak az egyik legzseniálisabb lakástípusok, amiket az ember eddig alkotott, mert kis helyen sok ember elfér és olcsó gyártani őket.


A modern életstílussal egyre jobban összegyeztethető, mert nem kell kertet gondozni és több idő van szórakozni.


Fejlett technikával megcsinálhatnák, hogy ne 10, hanem 100 emeletesek legyenek és mégtöbb ember férjen el egy adott területen.


2010. szept. 12. 15:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
Mert rájöttek, hogy mekkora szar, és hogy élhetetlen környezetet teremt.
2010. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
gondolom egy percet sem laktál panelban
2010. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
ahogy idősebb leszel egyre igényesebb leszel a környezetedre és a panel lakásodat el fogod adni egy fiatalnak.
2010. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Harrr ***** válasza:
92%
Nem tudom te hol élsz, de életem legszebb éve volt, amikor kikerültem a panelből családi házba.... Legzseniálisabbtól nagyon messze van ez a típus. Nem mondom, hogy nem lehet benne élni, de erős túlzás, amit írsz...
2010. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 fakepofa ***** válasza:
69%
ez elég technokrata kérdés
2010. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Ezt ugye, te sem gondoltad komolyan?? Lassan egy éve panelban vagyok kénytelen élni és egyszerűen gyűlölöm! Nincs padlás, nincs udvar, nincs pince, nincs egy hely, ahova kifekhetnék napozni (ja de, a park, ahol 6-8 csövi lakik), nem lehet átépíteni, mert ránk szakad öt emelet, nincs hőszigetelése, nem lehet még egy virágládát se rakni az ablakba, nincs normális belmagassága, nincs normális fala, hallom a felső szomszéd óráját, ahogy félóránként üt éjszaka is, hallom, hogy a bal oldali szomszéd mit néz a tévében, tudom az elszívóból jövő szag alapján, hogy az alsó szomszéd mit főz, mikor vécézik, mikor fürdik... köteleznek a "fűtéskorszerűsítésre", akkor is, ha én nem szavaztam meg, olyan áron, ami teljesen irreális, reggel perceket kell várnom liftre, de általában inkáb lépcsőzöm sok emeletet, köteles vagyok annál a biztosítónál fizetni a biztosítást, ami a közös képviselőnk unokaöccséé, nem annál, ahol én akarom, nem állhatok át a fával fűtésre, pedig az lényegesen olcsóbb, undorító szennyvízvezetékek húzódnak a falban és a fejem fölött is, ahol csótányok élnek, akik időnként előmásznak, hiába jön a csótányirtó fújkodni, akit amúgy szintén nem én rendeltem meg, hanem köteleztek rá...

Ja és ha tűz vagy csőtörés van a szomszédnál, én is beázom.


Bocsi, de ez a lehető legbolondabb kérdés, amit eddig itt olvastam. Esetleg ha van családi házad Budapest környékén, cserélhetünk, ha gondolod. Akkor megérted, miért nem jó ez így.

2010. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A panel közel se a legjobb. A legjobb, legkényelmesebb mindig is a kertes ház marad.


Azért annyi időt nem emészt fel rendben tartani, hogy ne legyen időd szórakozni, ráadásul más típusú szórakozásokra is lehetőséget ad.


Ha kedved támad egy bográcsozáshoz, vagy szalonnapörgetéshez, nem kell kilométereket utazni.


Nem veri a szomszéd habzó szájjal a falat, ha egy kicsit hangosabban szól a zene.


Sokkal igényesebben néz ki, mint egy nagy betonkocka ablakokkal.


Persze alkalmi lakóhelynek jó a panel, például míg egyetemre jársz, vagy ha olyan a munkád, hogy amúgy sem tudsz sok időt otthon tölteni, de állandó lakhelynek nem jó.

2010. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja. Nagyon jók. Csak nyáron 5-10 fokkal melegebb van bent, mint kint (ami 30-35 °C-nál kicsit kellemetlen), télen meg fűthetsz, mint a barom, mert szökik a meleg. Azon kívül többségük központi fűtéses és sokszor akkor is fűtenek, ha nem kell, ami pénzkidobás.

Ezeket ki lehet küszöbölni, de akkor a dolog már rég nem olcsó.


És arról még nem is beszéltünk, hogy a falak vékonyak, tehát csöndre ne is vágyj! Na meg én nem szívesen élnék együtt 80-90 másik családdal, vagy egyedülálló emberrel. Sosem tudhatod kik laknak ott és én nem akarok arra ébredni, hogy a szomszéd részegen jön haza és az én ajtómat rángatja, mert eltévesztette a lakást.


A minőségi társas házakkal különösebb problémám nincs. De a panelektől ments meg uram minket!

2010. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

az összeset a földbe kéne dózerolni


24 éves vagyok, 3 különböző panelban is laktam, és csak egyetlen álmom van, hogy legyen egy családi házam!

semmi más, ha ez sikerülne boldogan halok meg!

2010. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában jogos felvetés, mert akkor, abban az időben valóban embertömegeket juttatott olcsón lakáshoz. Node milyenhez? A ma embere szerintem igényesebb. Ráadásul úgy hallom, hogy egyre több a baj a 30-40 éves panelházakkal. Egyre költségesebb őket szintentartani.

Rossz a hőszigetelésük, nincs garázs, kicsi, szűk lakások, áthallás a szomszédoktól, igénytelen anyaghasználat stb stb.


Alaposan meg kellene reformálni ahhoz, hogy a 21. sz-nak megfeleljen. (Én is éltem olyanban, 22évet. Köszönöm, nem kérek többet belőle)

2010. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!