A forint az miért ilyen gyenge ?
sok oka van, egyik például bejön pénz az unióból a példa kedvéért mondjuk 5 egység pénz, és a multikon, ilyen olyan nagy cégeken keresztül kivisz 10-15 egységet.
Nem tudunk megerősödni, ha a fejünk tetejére is állunk akkor sem.
Ha meg fellépnénk ellenük kb fegyverként használnák azt hogy bármikor leléphetnek, mert ha hirtelen lépnek le az gond.
A kérdező azt akarja tudni, hogy 1 Forint miért ér kevesebbet, mint 1 Kuna pl.
Válasz: Tökmindegy, hogy 1 egységnyi fizetőeszköznek mennyi az értéke. A lejnél pl. többet ért a forint, aztán a románok levágtak 4 nullát minden bankjegy végéről. Nálunk is ez lesz a nem túl távoli jövőben, ha addig nem vezetik be az eurót, ettől nem változik semmi, csak számszakilag.
Nagyon egyszerű, azért mert a kormány és a jegybank így akarja.
A gyenge forint azt jelenti, hogy a német befektetők eurója itt sokat ér és a regionális piachoz képest olcsó a munkaerő.
Pont leszarja mindenki, hogy neked mennyit kell fizetned majd import termékekért.
A forint gyengülése Orbán eszmefuttatása szerint azt jelenti, hogy tulajdonképpen "ellopják a pénzt az emberek zsebéből", mivel a bérből, fizetésből és egyéb járulékokból élők gyengébb forint esetén kevesebb árut tudnak megvásárolni a boltokban, a nyugdíjasok juttatása is kevesebbet ér. A pártvezető szerint a kormánynak a forint gyengítését célzó utalásai és kísérletei a középkori királyok módszeréhez hasonlíthatóak, amikor is az uralkodók a pénzek nemesfémtartalmát próbálták meg minimálisan csökkenti, elcsalva azok értékéből.
Orbán leszögezte: "a gyengébb forint egyértelműen ellentétes az emberek érdekeivel, a gyengébb forint gyengébb államot jelent, és gyenge forintot csak gyenge emberek akarhatnak."
(2004)
#8 Csak apró bökkenő a sztoridban, hogy 2009 óta semmi beleszólása a forint árfolyamába a kormánynak és a jegybanknak.
Azóta nincs ráhatása az árfolyamra a kormányzatnak sem és a nemzeti banknak sem.
ELŐTTE volt a forint árfolyama olyan, hogy a kormány döntött róla a nemzeti bankkal közösen. 2008-ban azonban megszüntették az árfolyamsáv rendszerét, lebegő árfolyama lett a forintnak és már csakis a piaci folyamatok döntenek a forint-euró árfolyamról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!