Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani háborús időkben ki...

Demion kérdése:

A mostani háborús időkben ki legyen a miniszterelnök április 3-a után?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 08:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
62%

#20

"Most írtál egy hülyeséget."

Azt te írtál, de elég szánalmas, hogy felfogni sem sikerült, amit írtam.


"Egyrészt alólam semmit nem loptak ki, fidesz ide vagy oda"

De, ha adózol és abból lopnak, akkor alólad lopnak ki jobb oktatást, jobb egészségügyet, jobb infrastruktúrát.

Leegyszerűsítve, ellopják azt a jobb állami szolgáltatást, amit az állam nyújthatna.


Nagyon ostobának kell lennie valakinek, hogy ezt ne vegye észre.


"Másrészt a családtámogatás hozzám is rendben megérkezett, és több családos kollégámhoz is."

És itt jön szembe, amikor már olvasni sem tudsz.

Hol írtam ennek az ellenkezőjét? Arról bsezéltem, hogy a családtámogatás elsősorban a gazdagoknak segít. Amikor adó alapú támogatást kapsz pl., akkor a támogatás annak segít jobban, aki többet adózik. Az adózik többet, aki gazdag.


Nem kell diploma, hogy ezt felfogja az ember.


"Csok kipipálva, kedvezményes gépjárművásárlás kipipálva, adókedvezmények szintén."

És akkor miben is vagy jobb, mint egy gerinctelen féreg nemes, aki 500 évvel ezelőtt is csak magával foglalkozott és más országban élő személlyel nem?

Milyen alapod ítéled el így a véres kezű diktátorokat? Ők is azt nézik, hogy saját maguknak jó legyen, ahogy te is.


Egy demokráciának - a választó polgár szemszögéből - azt kell néznie, hogy mindenkinek, kollektíven jó legyen. Ha olyan autó támogatás van, aminek a teljes összegét a társadalomnak kb. csak a felső 10-15%-a tudja hasznosítani, akkor az nem egy jó intézkedés.

(Nem túloztam. "019-es felmérés szerint a magyarok egyharmadának nincs megtakarítás, és a következő harmadnak van, de annak is kevesebb, mint 3 havi kiadásuk, ami 330 ezer volt abban az évben.)


"Ha ez nem segítség, akkor nem tudom, hogy mi az."

Egyrészt, a hitel sehol a bolygón nem segítség, és ezt normális ember tudja, de...

Hgoy segít pl. az autóvásárlásban a támogatás, ha a felét magának kell előteremteni az embernek, és nincs ennyi pénz az ország 80%-ának?

A legtöbb támogatási forma jövedelemhez vagy megtakarításhoz van kötve. Ezt egy országban, ahol al akosság 75%-a (!) az EU szegénységi küszöb alatt él, nem tudja kihasználni.


Miről beszélünk, amikor a kezdőfizetések többségéből sokszor egy normális lakást nem lehet kivenni? Tényleg ilyen ostoba vagy?

2022. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
23%

"De, ha adózol és abból lopnak, akkor alólad lopnak ki jobb oktatást, jobb egészségügyet, jobb infrastruktúrát."


Erre szoktam azt írni, hogy mutass egyetlen országot, ahol nem lopnak az adóból a pártok. Nem, az nem válasz, hogy "de nem annyit mint itt", mert erről soha nem készült összehasonlító elemzés, és nyilván egy külföldi nem fogja bevallani, hogy a kormányzatuk mennyi dohányt vág zsebre igazából. Nem támogatom a lopást, de végül is mi a cél? Hogy mi legyünk a világon az elsők, ahol ez nem így lesz? Mennyi narkó kell ehhez, hogy valaki el tudja hinni?


400 ezer a bruttóm, és az adókedvezménnyel én is jól járok, pedig nem vagyok gazdag, és az iparban dolgozom.


"És akkor miben is vagy jobb, mint egy gerinctelen féreg nemes, aki 500 évvel ezelőtt is csak magával foglalkozott és más országban élő személlyel nem?"


Hogy írhat valaki ekkora csacsiságot? Lettek gyerekeim mert családot akartam, és emellett 3 műszakban dolgozom. Szóval amit kapok, az nem a semmittevésre jár. És miért érdekeljen engem, hogy X országban mi van? Mutass valakit, akit külföldön az érdekel, hogy én hogyan élek, és mennyit dolgozom érte.


"Egy demokráciának - a választó polgár szemszögéből - azt kell néznie, hogy mindenkinek, kollektíven jó legyen. "


Ezt sehol nem sikerült megvalósítani. A magyarok egyharmada pedig az albérletárak miatt nem tud félrerakni. Én szívbaj nélkül bevállaltam, hogy még 29 évesen is otthon éltem, de mellette keményen dolgoztam és túlóráztam, így lett megtakarításom egy önálló lakás előlegéhez.


"Egyrészt, a hitel sehol a bolygón nem segítség, és ezt normális ember tudja, de..."


Ehhez képest elég bőszen kapdossák felfelé a világon mindenhol. Bár Nyugaton egyre inkább még hitelből sem lehet önálló otthont venni.

Egyébként a kedves jó multik miért nem fizetnek annyit, hogy hitel nélkül megvehessünk bármit? A kormány csak a bérminimumot írta elő nekik.


Te olyan dolgokkal hozakodsz elő, amik egy álomvilágban esetleg működhetnek. De egyetlen országot sem tudsz mondani, ahol minden olyan flottul megy, mint ahogy arról te ábrándozol.

2022. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!